Jump to content

Kur'an'da Sübyancılık, Sex Köleliği ve Fuhuş Var mıdır?

Recommended Posts

yokluğu ispat edemeyeceğini bilmen senin açından büyük gelişme ama hala beyninin çalışmaması ise senin açından büyük husran...

ispat edemeyeceği bir görüşün içinde çırpınan bir zavallı yaratık, şerefsiz dedin ya bana sen hem şerefsiz hem de embesil bir yaratıksın. hiçbirşeyden korkusu olmayan bir yaratık ancak sübyancı olabilir o da sanırım sensin, hem sübyancı hem de adi bir yalancısın.. ayrıca terbiyesizin de önde gidenisin ki senden de bu beklenir yalak herif..

OHA SEN NASIL BİR İNSANSIN BAŞALDIN KÜFÜRE O KÜFÜRLER SANA İYDE EDİYORUM MÜSLÜMANLAR SIKŞTIMI BAŞALAR KÜFÜRE

Sitelerde Paylaş
  • İleti 866
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çünkü hayır diyenler baştan şartlanmış olduğu için Kuran la ilgili ne eleştiri yapılırsa yapılsın yine hayır öyle değil aslında burda böyle denilmek

istenmiş diyerek, 1 cümlelik ayeti evirip çeviriyorlar.

Diyoruz ki cariyelerle nikahlanmadan ilişki var, hayır yok diyolar ama bakıyorum ilahiyat profesörleri cariyeyle ilişkiye girmek için evlenmek gibi bi

durum yok diyorlar.

En basiti şu tecavüz olayında adam dini formül geliştirdi. T = İ + S + K diye.

Haklısın.

Cariyesi ile ilişkiye girebilir bir müslüman. Çünkü cariyenin sizdeki karşılığında fazla olan bazı tanımlar var.

Cariye = insan

İnsan = Hak-özgürlük-özgür irade- serbest tavır.....

Oysaki Cariyelikte insanlık var ama devamındakilerin çoğu yok yada kısıtlı.

Cariye = insan

İnsan(cariye) = Köle- hak ve özgürlüğü sahibinin elinde - tassarrufu sahibinin hakkı- hiçbir serbest tavra direk sahip değil...

Bu durumda bir sahip kölesinin her türlü hareketine karışabilir ve onun üzerinden tasarrufta bulunur.

Günümüzde bu cariyelik devletlerce yasaktır.

Kurandada cariye edinmek var olmakla birlikte cariyeleri serbest bırakmak daha baskın halde anlatılmıştır.

Yani kuran insanın köle olmasına bir yandan izin verirken diğer yandan buna yapmayında demiştir.

böyle neden davranıyor sorusu ise savaş koşullarından savaş tazminatına bir çok yeri içine alıyor.

Cariyenin hakkı yoksa sahibi onunla yatmak istediğinde bunu yapabilir. Çünkü red etme hakkına sahip değil yada red edebilmesi için sahibinin izni gerekiyor.

işte sizdeki eksik cariye tanımıda böyle bir hataya neden oluyor.

Tüm müslümanlarda sizin tavrınızda düşlününce yok hayır demesi gayet normal.

Son olarak Kuran kadını meta olarak ele almıyor ve erkekle eş görüyor yani kadın aşağı bir varlık değil.

Bunu aşağı yapan arap kültüründeki konsept- kurallar.

Sitelerde Paylaş

Bir beyin fakiri mahlukat daha gelmiş . Aaa beyinsiz yokluğun ispatı olmayacağın ispat edemezsin bilmiyor musun ? Nerden bilecek ki Arap yalakası , bedevi yalağı bir herif...

Sübyancı , şerefsiz , pedofil , beyinsiz olmadığını bana ispat edebilir misin ?

:)

yeteri kadar anlam ifade etmiyormu sence

:)

Sitelerde Paylaş

Son olarak Kuran kadını meta olarak ele almıyor ve erkekle eş görüyor yani kadın aşağı bir varlık değil.

Bunu aşağı yapan arap kültüründeki konsept- kurallar.

hayır kuran kadına sen metasın demiştir ve verdiğim role itaatın ne kadar başarılı olursa öldükten sonra cennete cehenneme gidişinde erkeklerle eşit yargılanabilirsin demiştir.

ölümden sonrası da olmadığına göre bunun adı aşağılamak, ırkçılık ve senden üstün olan ırkından ( erkek cinsi) sen daha da aptalsın demektir.

Sitelerde Paylaş

hayır kuran kadına sen metasın demiştir ve verdiğim role itaatın ne kadar başarılı olursa öldükten sonra cennete cehenneme gidişinde erkeklerle eşit yargılanabilirsin demiştir.

ölümden sonrası da olmadığına göre bunun adı aşağılamak, ırkçılık ve senden üstün olan ırkından ( erkek cinsi) sen daha da aptalsın demektir.

itiraz ediyorum ama saatlerce yazı yazmak istemiyorum. Bu nedenle düşüncene katılmadığımı bildirmek isterim.

Sitelerde Paylaş

itiraz ediyorum ama saatlerce yazı yazmak istemiyorum. Bu nedenle düşüncene katılmadığımı bildirmek isterim.

itirazına kurandan ve hadislerden kaynağın varmı yoksa sadece senin düşüncenmi ? o kaynaklar saatler almaz kopyalayabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Yok be, o zalim insanlara fırsat mı verir? Onun belli başlı zevklerinden birisi insanları diri diri yakmak, karşısında oturup keyfle seyretmek. Böyle bir tanrıya da, İslam gibi bir din yakışır zaten.

İşine geleni al gelmeyeni koy bir tarafa. Ohh ne ala. sen kimi kandırıyorsun be adam. Sana küfredene, sana hakaret edene, sen nasıl cevapp verirsen Allah'da kendisini tanımayana, kendisine hakaret eden kullarına, kendisine küfreden kullarına en güzel cezayı verir. Bunun yanında işine gelmeyen kısımda şu; kendisini sayan ve itaat edene de en güzel mükafatı verir. Siz nasıl bir anlayışa inanıyorsunuz hala çözemedim, savunduğunuz düşüncenin arkasında durun!!!

Sen Evrimin olduğunun bir kanıtısın..Demekki bazı beyinler beşbin yıl öncesi gibi durabiliyor

Sanırım sen de Allah'ın bahsettiği kör diye hitap ettiği mahlukatın kanıtısın. Buna sevindim...Demekki bazı beyinler hiç çalışmıyor. Yine bizimki durmuş.

BEN BURDA YENİ OLUŞUMDAN İŞİMİN YOĞULUĞUNDAN SİTEDE YABACILIK ÇEKİYORUM KONULARI MESAJLARI NASIL TAKİP EDİLİR BİLMEDİYİMDEN YENİ GÖRDÜM KAÇ DEFA BAKTIM CEVAP CELMİYİNCE KONUN KAPDIĞINI DÜŞNMÜŞTÜM DEMKEİ DEVAM EDİYOR NEYSE SENİN KAYNAĞIN NE BENİ YARTMIŞ BU ŞİMDİ CEVAPMI BEN DE SENİ YARTIM DERSEM AYNI CEVABI VERMİŞ OLURUM DİMİ KAYNAĞIN CİDİ OLMALI BUNUN GİBİ SAÇAMA CEVAPLAR İSTEMİYORUM GÖRMÜYORMUSUN GÜNEŞİ AYI EVRENİ DAĞI TAŞI OKYANUSLARI HAYVANLARI V.S BUNUN GİBİ SAÇAMA CEVAP VERİRESEN BUNU CEVAP OLARAK KABUL EDEMEM ARABIN BİRİ KÖTÜ EMLERİNİ GERÇELŞTİRMEK İÇİN UYDURDUĞU ALLAHA BEN İNACAĞIMA GİDER GÜNEŞE TAPARIM SUYA TAPARIM HAVAYA TAPARIM DAHA MANTIKLI OLUR BEN YARTICI FELANA KARIM TOK ZIRBALIKTAN BAŞAKA BİR ŞEY DEYİL O KİTAPTAKİ ZIRABALIKLARI GÖRMÜYORSAN SENİN AKLINDAN ŞÜPE EDRİM

evet konu devam ediyor ve her zaman edecek, siz cevap yazdığınız müddetçe. Sizlere birşeyleri kanıtlamaya çalışmıyorum. Sadece Allah'ın hakikatlerini en güzel şekilde yazmaya devam edeceğim. Sen beni yaratta göreyim, yapamazsın çunku gücün yok. Sen kendini kimle karşılaştırıyorsun. O saydığın varlıkları yaratan ve seni yaşatıp öldüren Allah (cc) ile kendini mi karşılaştırıyorsun. Buna güleyim :)) Kaynağım Yüce Kur'an. Hani siz demiyormusunuz Kuran'dan ayet getirin. Evet bunlar Kur'an da yazıyor. Kötü emellerden kastın ne, kendine ne pay biçmiş Hz. Muhammed Aleyhisselam. Söyle bakalım ne kötülük etmiş. Kanıtla!!! İster güneşe tap, istersen aya, istersen dağa, istersen karıncaya. Bu beni bağlamaz. Beni bağlayan şey şu; zırvalıkları görmüyorsun diyorsun ya. Haşa Allah'ın varlığının olmadığını kanıtlayamıyorsun ya ben hala ona gülüyorum :))) Dedim ya ben somut örneklerle en azından birşey gösteriyorum ama sen boş boş anca yazıyorsun...:)))

OHA SEN NASIL BİR İNSANSIN BAŞALDIN KÜFÜRE O KÜFÜRLER SANA İYDE EDİYORUM MÜSLÜMANLAR SIKŞTIMI BAŞALAR KÜFÜRE

Bir beyin fakiri mahlukat daha gelmiş . Aaa beyinsiz yokluğun ispatı olmayacağın ispat edemezsin bilmiyor musun ? Nerden bilecek ki Arap yalakası , bedevi yalağı bir herif...

Sübyancı , şerefsiz , pedofil , beyinsiz olmadığını bana ispat edebilir misin ?

güven, bak bakalım önce ben mi başlamısım kötü söz söylemeye, ayrıca küfür etmedim bana edilene karşılık verdim. sen ve senin gibiler ancak küfre yakışır. Ben sıkışmadım her türlü sorunuza her türlü cevap alıyorsunuz ama sanırım işinize gelmiyor. her türlü platformda her türlü sorunuza cevap vermeye hazırım. sen de hazırsan aç bir konu hodri meydan de. demessen bu sefer söylüyorum senden adi bilgisiz bir yaratık yoktur.

ATEİST DENEN VE YANIMDA 1 GR DAHİ DEĞERİ OLMAYAN SAHTE DİNİN MENSUPLARI..ŞUNU İYİ BİLİN Kİ ALLAH'IN HÜKMÜ YAKINDIR. YAKINDA ÖLECEKSİNİZ.. VE HESAP VERECEKSİNİZ. GERİ DE GELMEYECEKSİNİZ. ÖLÜM DE YOKTUR DİYEMEZSİNİZ YA...

Not: Bu konu böylece uzayıp gidecek ve ben sıkılmadan yazmaya devam edeceğim..

tarihinde ÜweyS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ATEİST DENEN VE YANIMDA 1 GR DAHİ DEĞERİ OLMAYAN SAHTE DİNİN MENSUPLARI..ŞUNU İYİ BİLİN Kİ ALLAH'IN HÜKMÜ YAKINDIR. YAKINDA ÖLECEKSİNİZ.. VE HESAP VERECEKSİNİZ. GERİ DE GELMEYECEKSİNİZ. ÖLÜM DE YOKTUR DİYEMEZSİNİZ YA...

Amon-Ra'nın sana yapacaklarını düşünemiyorum.

Müslüman denen ve yanımda 1 gr. değeri olmayan sahte dinin mensubu: Amon-Ra'yı bırakıp da bir puta tapmanın sonuçlarını ölünce göreceksin. Amon-Ra'nın hükmü yakındır. Yakında öleceksin ve hesap vereceksin.

Amon-Ra'nın olmadığını söylüyorsun ama ölüm de yoktur diyemezsiniz ya.

Korktun mu?

Güldün mü?

Nedir durum?

Sitelerde Paylaş

İşine geleni al gelmeyeni koy bir tarafa. Ohh ne ala. sen kimi kandırıyorsun be adam. Sana küfredene, sana hakaret edene, sen nasıl cevapp verirsen Allah'da kendisini tanımayana, kendisine hakaret eden kullarına, kendisine küfreden kullarına en güzel cezayı verir. Bunun yanında işine gelmeyen kısımda şu; kendisini sayan ve itaat edene de en güzel mükafatı verir. Siz nasıl bir anlayışa inanıyorsunuz hala çözemedim, savunduğunuz düşüncenin arkasında durun!!!

Ben bana hakaret edeni, küfredeni asla sonsuza kadar yakarak keyifle seyretmem. Senin putun gelsin de doğruyu, yanlışı benden öğrensin. Böyle putun böyle kulları olur işte.

Sitelerde Paylaş

itirazına kurandan ve hadislerden kaynağın varmı yoksa sadece senin düşüncenmi ? o kaynaklar saatler almaz kopyalayabilirsin.

Kopyala yapıştır Diğer adıyla bilgi hırsızlığı.

Bir kişinin asli düşüncelerini bile barındırmayan bir başkasının düşünceleriyle oluşturulmuş yazı ve cümleleri kendi ağznızdan konuşma sanatı.

Kuranda kadına yönelik anlatımların meta boyutununda olması şart bunu gözü kapalı alimlerimiz yok diyecektir. (tarla olan kadın bir meta olur. diğer yandan tohum olan erkekte bir meta.)

Tabi sizin için her şeyin olağan üstü anlatılması gerekir.

Kuran bu dünyayı düzenlemeye geldiğine göre bir meta özelliği elbette olacak.

Yok bunu tersini idda ediyorsa " Bir başka hayat yokmuş gibi bu dünyayı yaşarken öbür dünya içinde hazırlığını yap" diyen hadislerimiz açık seçik her iki unsurunda iç içe olduğunu zaten söylemiş.

Zorlamak gerekirmi bilmiyorum ama Bu yazıdan çıkartacaklarının neler olacağını merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Allah (cc) ile kendini mi karşılaştırıyorsun. Buna güleyim :)) Kaynağım

Yüce Kur'an. Hani siz demiyormusunuz Kuran'dan ayet getirin. Evet bunlar Kur'an da yazıyor. Kötü emellerden kastın ne, kendine ne pay biçmiş Hz. Muhammed Aleyhisselam. Söyle bakalım ne kötülük etmiş. Kanıtla!!!

kanıtlayamıyorsun ya ben hala ona gülüyorum :))) Dedim ya ben somut örneklerle en azından birşey gösteriyorum ama sen boş boş anca yazıyorsun...:)))

kuranı birisinin yazmadığının kanıtı ne?

allhın varlığını nasıl ispatlıcan allah o kadar acizmiydiki bunca zamandır kendini saklıyor saklambaçmı oynuyor bizimle

güven, bak bakalım önce ben mi başlamısım kötü söz söylemeye, ayrıca küfür etmedim bana edilene karşılık verdim. sen ve senin gibiler ancak küfre yakışır. Ben sıkışmadım her türlü sorunuza her türlü cevap alıyorsunuz ama sanırım işinize gelmiyor. her türlü platformda her türlü sorunuza cevap vermeye hazırım. sen de hazırsan aç bir konu hodri meydan de. demessen bu sefer söylüyorum senden adi bilgisiz bir yaratık yoktur.

o senin şahsına hakertmi biz ateistlerden putuna saygı bekleme insan oğluna kurnda etmedik hakaret kalmamış kalkmış burda saygı bekliyorsun putuna bak aşağıda allahın gibi başlamışın hakarete sen önce allahının varlığını ispatla ondan sonra hodri meydana geçeriz

Not: Bu konu böylece uzayıp gidecek ve ben sıkılmadan yazmaya devam edeceğim..

Sitelerde Paylaş

Kopyala yapıştır Diğer adıyla bilgi hırsızlığı.

Bir kişinin asli düşüncelerini bile barındırmayan bir başkasının düşünceleriyle oluşturulmuş yazı ve cümleleri kendi ağznızdan konuşma sanatı.

Kuranda kadına yönelik anlatımların meta boyutununda olması şart bunu gözü kapalı alimlerimiz yok diyecektir. (tarla olan kadın bir meta olur. diğer yandan tohum olan erkekte bir meta.)

Tabi sizin için her şeyin olağan üstü anlatılması gerekir.

Kuran bu dünyayı düzenlemeye geldiğine göre bir meta özelliği elbette olacak.

Yok bunu tersini idda ediyorsa " Bir başka hayat yokmuş gibi bu dünyayı yaşarken öbür dünya içinde hazırlığını yap" diyen hadislerimiz açık seçik her iki unsurunda iç içe olduğunu zaten söylemiş.

Zorlamak gerekirmi bilmiyorum ama Bu yazıdan çıkartacaklarının neler olacağını merak ediyorum.

Çok ayıp etmişsin..

Siz kurandan hırsızlıkmı yapıyorsunuz..

insan kendi yazdığından hırsızlık yaparmı?

Kendi bilgisini çalıyor olabilirmi?

Sitelerde Paylaş

KURANDA VE İSLAMDA SÜBYANCILIK(KÜÇÜK ÇOCUKLARLA SEX)

Kuranda sübyancılığın olduğunu iki ayetle kanıtlamaktayız....Talak 4. ve Nisa 23. ayetler...

Nisa Suresi..ayet.23 - Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız,

-anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur-

öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikah altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Dolayısı ile anasına bakıp serbest çe üvey kızı ile cinsel ilişkiye girilmesinde sakınca olmadığını vurgulayan bir ayettir.

Sübyancılığın (çocuklarla sex) önünü açan diğer ayet ise Talak 4. ayettir.

TALAK suresi ..ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz (iddetlerinin nasıl olacağında tereddüt ederseniz), onların bekleme süresi üç aydır.

Gebe olanların bekleme süresi ise, yüklerini bırakmaları, doğum yapmalarıdır. Kim Allah'tan korkarsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

Bedevinin evinde oldukça fazla sex köleleri ve nikahlandığı kadınlar kız çocuklar ı bulunmaktadır. Sapık bedevi küçük kız çocuğu ile nikahlanmış ve Allah tan yardim beklemekte Allah ta hemen yardımına koşmakta...Bu tip ayetleri açıklayarak bizim insanlarımıza kuranın içinde neler olduklarını gösterip öğretmeliyiz .

Boşanmanın esaslarının anlatıldığı bu ayet hayli ilginç bir detay içeriyor. ‘Henüz adet görmeyen’ kadınlardan ‘nasıl boşanılabileceği’ anlatılıyor. Doğal olarak buradan şu sonuç çıkarılıyor; daha ergenliğe girmemiş kızlarla evlenilebilir ve hatta boşanılabilir! Esasen pedofili diye tabir edilen bu durumda pek şaşılacak bir şey yok, zaten yüzyıllardır İslam'ın egemen olduğu ülkelerde yaşanan bir uygulama. Kurandaki karşılığı da bu ayette kendini göstermiş.

TECAVÜZ

TAHRİM SURESİ:

1 - Ey Peygamber! Eşlerinin rızasını arayarak Allah'ın sana helâl kıldığı şeyi niçin sen kendine haram ediyorsun? Allah çok bağışlayan çok esirgeyendir.

2 - Allah size yeminlerinizi çözmeyi meşrû kılmıştır. Allah sizin sahibinizdir. O bilendir, hikmetle yönetendir.

3 - Peygamber, eşlerinden birine gizlice bir söz söylemişti. Fakat eşi, o sözü başkalarına haber verip Allah da bunu Peygamber'e açıklayınca, Peygamber (eşine) bir kısmını bildirmiş bir kısmından da vazgeçmişti. Peygamber bunu ona haber verince eşi: "Bunu sana kim söyledi?" dedi. Peygamber "Bilen, her şeyden haberi olan Allah bana söyledi." dedi

Burada tecavüz ve tecavüzü gören erkeğin eşlerinden birisinin olayı diğer eşlere anlatmasını görmekteyiz. Fakat Allah her zaman olduğu gibi yetişip tecavüz edeni çok bağışlayıp esirgediğini ve "ben sana helal kılmışım takma kafanı aynı yolda devam et" demektedir.

Kuranı cahil cühela uçkur düşkünleri yazmıştır.Öyle olmasa,,,

Yaratan bir gücün bedevinin cinsel sapıklıklarının Önlerini açıp azdırmak için yanıp tutuş tuğunu düşünmek akıla mantığa sığmaz.

Sitelerde Paylaş

İSLAMA GÖRE BULUĞ ÇAĞINA GELMEMİŞ KÜÇÜK KIZLAR NASIL DENENMEKTEDİR? (NİSA-6)

NİSA-3-4-5-6-Eğer, yetim kızlar hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız,size helâl olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın. Eğer adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız, o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.Kadınlara mehirlerini gönül hoşluğuyla verin. Eğer kendi istekleriyle o mehrin bir kısmını size bağışlarlarsa, onu da afiyetle yiyin.Allah’ın, sizin için geçim kaynağı yaptığı mallarınızı aklı ermezlere vermeyin. O mallarla onları besleyin, giydirin ve onlara güzel söz söyleyin. Yetimleri deneyin.buluğ çağına erdiklerinde, eğer reşid olduklarını görürseniz, mallarını kendilerine verin. Büyüyecekler diye israf ederek ve aceleye getirerek mallarını yemeyin. kim zengin ise tenezzül etmesin. Kim de fakir ise, aklın ve dinin gereklerine uygun bir biçimde yesin. Mallarını kendilerine geri verdiğiniz zaman da yanlarında şahit bulundurun. Hesap görücü olarak Allah yeter.

Evet sureye baktığınızda cinsel ilişki için yetim kızlar hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız yetimlerden değilde size helal olan kadınlardan iki şer üçer dörder evlenin eğer gücünüz yetmeyeceğini düşünürseniz sahip olduğunuzla yetinin.

Öksüz, annesi ölmüş, yetim ise babası ölmüş çocuk Öksüz kelimesi, hem annesi hem babası ölmüş çocuk anlamında da kullanılır

Nisa suresi yetim suresi değildir.Kadın suresidir.Buradaki yetimler de kadınlardır.İslam da genel anlayış kadın suresinde yetimlerin hakkının gözetilmesi olarak görülerek aktarılır.Bu çok Müslüman ın iyi niyetinden kaynaklanmaktadır. Din ayet başkanlığının kurulmasından itibaren İslam dini ve kuranı güzel şeyler söyler düşünür olarak verildiği için kötü bir düşünce akla gelmez. Müslümanlar Bildiğimiz yetimlerin hakkı korunuyor diye düşünür..

Oysa gerçek öylemidir bakalım. Önce yetim nedir onu anlamak gerekir.Yetim babası ölmüş çocuktur Anası yaşamaktadır.Oda ölse öksüz olur.Peki İslam a göre babası ölmüş çocuğun annesi dul kalırsa ne olur. İslam ın dul kadına tahammülü olmadığı için evlendirilir.Nisa suresinde bunu nereden anlıyoruz.

Nisa-3-Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız.

Velisi annesi olsa Anne kızıyla evlene bilir mi? Hayır .Demek ki Anne veli değil.

Velisi bulunduğunuz yetim kızın nasıl velisi olursunuz? Annesi olan Yetim kızın velisi?

1-Annesinin kocası olursanız yetim kızın velisi olursunuz

2-Annesinin kocası hem de yetim kızın birlikte ikisinin de kocası olursanız velisi olursunuz

3-Sadece yetim kızın kocası olursanız yetim kızın velisi olabilirsiniz.

Peki nisa 3 suresi ne demiş oluyor burada tam kendimizce açarsak

Nisa-3- Eğer Annesinin kocası olduğunuz üvey kızınızla evlenip hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız. size helâl olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın…..

Görüldüğü üzere nisa suresinde görülen yetimler bildiğimiz yetimler değildir.

Bir erkeğin hem annesiyle hemde yetim kızıyla evlenmiş olduğu ve erkeğin malları üzerine velisi bulunduğu durumu anlatmaktadır.

Nisa 6 ne diyor..yetimleri deneyin..Annesine dene demiyor..velisine diyor.

Velisi kim Annesinin kocası ..deneme yetkisi olduğuna göre kızın da kocası

Nasıl deneyebilir bu velisi bulunan koca yetim kızı..İlkokula başlama sınavına sokarak mı dener?Başka türlü bir deneme olsa neden Annesi denemez kızı da Allah velisi olan koca ya dene der.

Bir erkek deneyerek nasıl anlar kızın buluğa erdiğini?

Biz iyi düşünerek evli olduğu buluğa ermemiş kızı denediğini düşünüyoruz.

İleriki bölümde diğer alternatifi göreceğiz.

Peki gelelim sureye girecek kadar çok olan bu kızlar neden yetim kalmışlardır.

Diğer olasılıkta savaşta babası öldürülerek Annesi(cariye-sexkölesi) ile birlikte ganimet olarak ele geçirilen yetim kızlar.

Cümle çok açık..Eğer yetim kızlar hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız..

1-Adaleti sağlayacak birini bulun diyebilir. öyle söylemiyor....

2-Annesini aracı yapın derdi .öyle söylemiyor.

3-Velisi olmayı bırakın derdi. öyle söylemiyor.

4-Mallarını verin demesi gerekiyor..öyle söylemiyor..

Demek ki adaletsizlik konusu mal mülk değil..öyleyse ne diyor?

Yetim kızlar konusunda hassas sanız ve mideniz almıyorsa…

size helâl olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın.

Evet sureyi okuduğunuz da yetimler konusunun savaşta babasını öldürdükleri

ve karılarını cariye sex kölesi yaptıkları kızlarla ilgili olduğu anlaşılıyor.Burada anlatılmak istenenin aslında yetimin malı olmadığı anlaşılıyor.Yetimin ne malı olacak ki?

Sitelerde Paylaş

Çok ayıp etmişsin..

Siz kurandan hırsızlıkmı yapıyorsunuz..

insan kendi yazdığından hırsızlık yaparmı?

Kendi bilgisini çalıyor olabilirmi?

Bak Bu konu üzerinde haklısın :)

Sende benim neyi anlatığımı anladın ama iyi saptırdın soruyu :)

Kopyalama-yapıştırmaya baya karşıyım Elinle sen yaz daha iyi olurda o anda aklında kaldığı kadarıyla bişiler hatırlarsın.

Sanal ortam oyunu kısacası :)

Sitelerde Paylaş

Bir arkadaşımız bu kopyala yapıştır serüveninin ortasında klamıştı Deney yapıldı.

öyle garip bişi bir resim ve bu resmin anlatımı paylaşıldıi yazının terten tekilli okunduğunda yazarın adı ve soy adı vardı.

Dikkatli baktığımızda bişi yok ama olay biraz derinlemesine irdelendiğinde olay daha karışık oluyordu.

Deney anladığın üzre kısa bir deney değil epey uzun (4 aydan uzun) sonucu ise kimse tam oalrak ne paylaştığını bilmiyor falan filan.

o nedenle paylaşımlarımı kendi elimle yapmayı daha akıllıca buluyorum.

Sitelerde Paylaş

Bak Bu konu üzerinde haklısın :)

Sende benim neyi anlatığımı anladın ama iyi saptırdın soruyu :)

Kopyalama-yapıştırmaya baya karşıyım Elinle sen yaz daha iyi olurda o anda aklında kaldığı kadarıyla bişiler hatırlarsın.

Sanal ortam oyunu kısacası :)

Konunun abc sini yazdığım eksik kalmadı dediğim anda konular çıkıyor..

Yoruluyor insan birde tektek yazsan felaket olur..

Birde ben Cavap verilebilecek soruları sormama ya alışığım..

sorduğum sorunun cevabı olmamalı..

Çocuğum konyadayım..

caminin duvarına oturmuşum birini bekliyorum..

caminin hocası sırıtarak geldi.

Kuran kursunada gittiğim yıllar..

Vakit dedi namaz için gelsene

Hoca iyi niyetli adam görevini yapıyor..

Hocam dedim..

namaz kılmıyorum ama sevdim seni

bir soru soracağım cevap verebilirsen sana müezzinlik yaparım bırak namazı...

peki sor dedi..

Hiç unutmam Ademin çocukları çogalmak için sex yapmışlarmıdır birbiriyle dedim ..

hayır olurmu öyle şey dedi..

Hocam o zaman biz ademden çoğalmadık dedim..

tamma tamam sen gelme.. cemat beni bekliyor dedi gitti..

arkadaş da geldi.. ben hala gülüyorum..

Oğlum dedi hocaya ne söylüyon saldırmasınlar sana dedi..

yokya hoca öyle biri değildi. yoksa öbür türlüsüyle girmem diyaloğa dedim..

cevapsız soruya meraklıyım..

cevabı varsa ben o soruyu sormam zaten başkası sorsun...

İyi bayramlar..iyigeceler Tüm arkadaşlara

Sitelerde Paylaş

Amon-Ra'nın sana yapacaklarını düşünemiyorum.

Müslüman denen ve yanımda 1 gr. değeri olmayan sahte dinin mensubu: Amon-Ra'yı bırakıp da bir puta tapmanın sonuçlarını ölünce göreceksin. Amon-Ra'nın hükmü yakındır. Yakında öleceksin ve hesap vereceksin.

Amon-Ra'nın olmadığını söylüyorsun ama ölüm de yoktur diyemezsiniz ya.

Korktun mu?

Güldün mü?

Nedir durum?

sen ne saçmalıyorsun, Allah'tan başka birinden korkum yoktur olamaz da. saçmalıklarla uğraşacağına sorularıma cevap ver... veremiyorsan da sus bari...

Ben bana hakaret edeni, küfredeni asla sonsuza kadar yakarak keyifle seyretmem. Senin putun gelsin de doğruyu, yanlışı benden öğrensin. Böyle putun böyle kulları olur işte.

keyifle seyredeceğini sen kendin uyduruyorsun. nerden biliyorsun seyredeceğini. seyredecem mi diyor yoksa cezasını çekecek mi diyor Allah. Put dediğin şey gözle görülür bir maddedir. ama benim yaratıcım her türlü noksanlıktan münezzeh ve dünya hayatındaki tüm varlıklardan farklıdır. Böyle ateistin böyle beyni olur işte!!!

güven:

"o senin şahsına hakertmi biz ateistlerden putuna saygı bekleme insan oğluna kurnda etmedik hakaret kalmamış kalkmış burda saygı bekliyorsun putuna bak aşağıda allahın gibi başlamışın hakarete sen önce allahının varlığını ispatla ondan sonra hodri meydana geçeriz."

hala put diyorsunuz, görmediğin ve yok dediğin şey hakkında nasıl put ibaresini kullanabilirsin. bu kadar düşmeyin be!!! :) Kur'an da kime hakaret ediyor hele bir örnek ver bakalım. elbet vardır bir açıklaması. Allah (cc)'ı yok sayan ve direten birine saygı duyacağımı mı bekliyorsun, yanılıyorsun. hakaret eden ben değilim sensin. Ben Allah'ın varlığını İnsan denen varlığı yaratmasıyla kanıtlıyorum en basitinden. Aha sensin Allah'ın varlığının kanıtı. Şimdi sıra sende sende yokluğun kanıtla!!! Kanıtlayamazsan buraya cevap yazma sonsuza kadar sus!!!

"kuranı birisinin yazmadığının kanıtı ne?

allhın varlığını nasıl ispatlıcan allah o kadar acizmiydiki bunca zamandır kendini saklıyor saklambaçmı oynuyor bizimle"

Kur'anı birisinin yazdığının kanıtı ne? Sen yaz o zaman onun gibi bir kitap da görelim. Yazamazsın çunku beynin o bilgileri yazacak kadar gelişmemiş. Onu ne bir Peygamber ne bir insan ne bir başka yaratık yazmıstır. O kitabı yazan ALLAH'tır. İster kabul et istersen etme!!!:))))

Allah kendi varlığını şimdi sana gösterse o zaman seni cehenneme atacak bir delil olmayacak. O yüzden kendini göstermiyor. Şeksiz şüphesiz inanacaksın be ateist şeksiz şüphesiz. Sen bu dediğim kavramı anlayacak kapasitede değilsin. O yüzden seninle saklambaç oynuyor.

EEEEE ateistler, düşünce yoksulları ÖLECEKSİNİZ!!! O zaman görecem ben sizi...:)))))) Yakındır.

tarihinde ÜweyS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

EEEEE ateistler, düşünce yoksulları ÖLECEKSİNİZ!!! O zaman görecem ben sizi...:)))))) Yakındır.

Hepimiz öleceğiz ve biz de seni göreceğiz sıkma canını :lol:

Aklını kullanmamanın elbet bir cezası olacak, öte tarafta KUTANKU'nun Sorguçlarının kırbacını yerken konuşursun :lol: o zaman diyoruz ki "Kör olmada gör bizi, göz bizi :lol:"

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...