Jump to content

Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak

Recommended Posts

Şunu okuduğumda çok sinirlendim.

'HİÇBİR ZÜMREYE BASKI YOK'

AK Partili Nurettin Canikli ise "Milletimiz için hayırlı olsun, uzun zamandır milletimizin talebiydi bu, bunu gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Seçmeli olduğu için de hiç bir zümreye baskı söz konusu değildir" açıklamasında bulundu.

Kimin talebiymiş? Millet iş talep ediyor, üniversite mezunları bile iş bulamıyorlar. Sanki milletin tek derdi bu! Hem bu ülkenin %50'i size oy vermedi. Millet istiyor diye her istediğinizi yapamazsınız. Siz dersiniz hep (işinize gelince);"demokrasi çoğunluğun azınlığa baskısı değildir" Yesinlerrrr..

Seçmeliymiş! Nah seçmeli! Örneğin lisede ingilizce, almanca seçmeli derslerdi benim okuduğum dönem ama bize sorma lütfetinde bile bulunmadılar. Kendileri karar verdiler. Kuran derside öyle olacak. Peki bu derse girmek istemeyen girmeyecek diyorsunuz; çocuk, arkadaşlarının kendisine neden girmiyorsun diye sormasından ya da dışlanmaktan, mimlenmekten çekinemez mi?

İyi ki zamanında mezun olmuşum. Bakalım üniversitelere ne zaman gelecek kuran dersi. Ama güçleri yetemiyor daha üniversitelilere.

tarihinde angrybirds tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 181
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyi de o başlıkta söylediği şeyi ben nereden bileyim? Hem bilsem bile burada yazdığıyla en küçük bir ilgisi olmazdı.

Burada ahlaktan falan da sözetmemiş, büsbütün Kemalizm nefretini kusmuş.

Karısına tecavüz edilmesi gibi fantezisi mi varmış bu şeriatçının?

Tövbe tövbe...

Evet bu başlıkla ilgisi de yok,her yazılanı bilemezsinde,cinsel ahlaktan da sözetmemiş ama ''Kemalizm sapıklıktır'' demesi tepemi attırdı.Sapıklık illa cinsel ahlakla ilgili değildir,bütün yanlış yollar sapkınlıktır,doğru yoldan sapmıştır,doğru yolda değildir,hırsızlık da,cinayet de,tecavüz de vb. de.

Fakat her ne olursa olsun o derece ahlaksız birinin hiçbir sapıklıktan bahsetmeye hakkı yoktur.O yüzden tepem attı zaten.

Evet şu mesajda görebilirsin;

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=49547&view=findpost&p=825422

Diyeceğim o ki tahrik eden tecavüzü hakeder zihniyetli birinin,üstelik bu birinin dini saç telini bile tahrik unsuru olarak görüyorsa bu da isterse her tarafı 5 ton elbiseyle kaplı olsun sadece başı açık olan bütün kadınlara tecavüzü hak görüyor demektir.

Tahrik eden tecavüzü hakeder diyen bu pisliğin forumdan atılmasını talep ediyorum.

Sitelerde Paylaş

PUTPEREST PAGANLARLA KARDEŞ OLMAKTAN ALLAH'A SIĞINIRIM!

mustafa kamal'İN ANISINA OLAN SAYGIMI İSMİNİ YAZIŞ ŞEKLİMDEN ANLAYABİLİYORSUN, DEĞİL Mİ? (:

LAİK ÜLKEDE YAŞARIM ANCAK SİZİN DİNİNİZİN KİTABINI RED EDERİM/ETTİM/EDİYORUM/EDECEĞİM. TÜM ORDUNU DA TOPLAYIP KAPIMA DAYANABİLİRSİNİZ. GEREKİRSE AÇIK ADRESİMİ DE YAZARIM. HEPİNİZ GELİN ULAN, ARKAMDA ALLAH VAR!!!!!!!

RESMİ TARİH MASALLARINIZA İNANMAM/İNANMADIM/İNANMIYORUM/İNANMAYACAĞIM!!!

SİZLER ATATÜRK'SENİZ BİZLER DE MEHMEDÇİĞİZ, MUHAMMED'İZ, MUHAMMED'İN ARKADAŞLARI, ALLAH'IN ASKERLERİYİZ. ALLAHU EKBER!!!!!!!

Öyle ulanlı filan konuşma, açık adresini de bize verme. Şimdi sana bir şey derdim ama vazgeçtim, demeyeceğim.

Senin gibileri çok gördü bu memleket. Hayatınız pisliktir sizin.. Atatürk o pisliği temizlemiş, beslenecek bir şey kalmamış size. Şimdilerde palazlandınız ama görüp göreceğiniz bu kadar.

Hadi şimdi çöplüğüne.. Kılıfını zorlarsan biz göndeririz, onu da aklının bir köşesinde tut.

Sitelerde Paylaş

mustafa kamal'İN ANISINA OLAN SAYGIMI İSMİNİ YAZIŞ ŞEKLİMDEN ANLAYABİLİYORSUN, DEĞİL Mİ? (:

LAİK ÜLKEDE YAŞARIM ANCAK SİZİN DİNİNİZİN KİTABINI RED EDERİM/ETTİM/EDİYORUM/EDECEĞİM. TÜM ORDUNU DA TOPLAYIP KAPIMA DAYANABİLİRSİNİZ. GEREKİRSE AÇIK ADRESİMİ DE YAZARIM. HEPİNİZ GELİN ULAN, ARKAMDA ALLAH VAR!!!!!!!

SİZLER ATATÜRK'SENİZ BİZLER DE MEHMEDÇİĞİZ, MUHAMMED'İZ, MUHAMMED'İN ARKADAŞLARI, ALLAH'IN ASKERLERİYİZ. ALLAHU EKBER!!!!!!!

Mehmetçik sizin umrunuzda değil,sizin bütün derdiniz şeriatçı el kaide hamas gibi iğrenç arap kardeşleriniz..........

Sitelerde Paylaş

iğrenç arap kardeşleriniz..........

Sana ırkçılık yapma hakkını kim veriyor? İnsanları doğarken seçmedikleri, Allah'ın doğuştan bahşettiği ırk ve millet gibi vasıflarından dolayı aşağılamak çok kötüdür. Arap kardeşlerimize hepiniz kin duyuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Olursa ülkede dinsiz sayısı tavana vurur

mu acaba umarım =)

(?) ekonomik sıkıntı içerisindeki bir halk kolayca kendi insani değerlerini unutabilir. yerini ne doldurucak bunun ? kendi itaatkar müminlerini yaratıcak islamı hristiyanlar gibi kırpıcak ; kuran ve muhammedin hayatındaki +18 hikayeleri napıcaklar ?

Sitelerde Paylaş

ALLAH(c.c.) razı olsun. Gazamız mübarek olsun!

Sitelerde Paylaş

mu acaba umarım =)

(?) ekonomik sıkıntı içerisindeki bir halk kolayca kendi insani değerlerini unutabilir. yerini ne doldurucak bunun ? kendi itaatkar müminlerini yaratıcak islamı hristiyanlar gibi kırpıcak ; kuran ve muhammedin hayatındaki +18 hikayeleri napıcaklar ?

Tabii yaşayıp göreceğiz ancak benim kanaatim kendi kafalarına sıktıkları yönünde. Ben bir yıldır Kuran'ı okuyorum ve bence cehaletle mücadelede en önemli araç bu. Bunu aslında bu cehaleti sömürmek isteyen de biliyor. Aksini düşünse Kuran'ın okunmasını 100 yıldır teşvik ederlerdi ama Kuran'ı hep saklarlar. Zaman zaman okuyorum bazı tarikatlarda Kuran'ın okunmasının hoş karşılanmadığını söyleyen eski cemaat mensubu arkadaşlar var. Gerçekten de ortalama bir zeka Kuran'dan 3-5 ayeti bilse tereddütsüz kesin kanaata varır. Bu ayetlerde ahlaki ayetler değil yaratıcının cehaletini gösteren ayetler. Ha eğer Arapça okutacaklarsa o başka, o zaman bu etki olmaz. Ancak artık Türkiye'deki baskı arttıkça dinden soğuyan ve hatta nefret eden insan sayısı da çığ gibi büyüyor. Bize küçükken anlatan olmadı ama bizler şimdi çocuklarımıza, arkadaşlarımıza, ailemize anlatıyoruz. Bu ülke on yıllarca TV'lerde islamda kurban var mı yok mu? Türban var mı yok muyu tartıştı. Ama burada biz bu aldatmacaları konuşmuyoruz. Hatta zinaya 100 sopa vurulması ahlaki mi değil miyi dahi konuşmuyoruz.

Çünkü bu adamların ahlak ya da vicdandan anlamadıklarını görüyoruz. Burada evinde karısını 2 şahitle basan adamın Allah'ın hukukuna göre yaşadığı çaresizliği, şahitlerin nasıl 80 sopa yiyeceğini ve Allah'ın bu şahitleri nasıl sapkın ilan ettiğini, konuşuyoruz.

Burada Bakara 178'i konuşuyoruz. Bir adam bir kadını öldürürse Allah'ın adaletinin Bakara 178 e göre sağlamanın ne sonuca yol açacağını, Allah'ın vicdani kısmı geçtik hukuk bilgisini konuşuyoruz. Birgün bir sınıfta bir çocuk Bakara 178 i sorsun bakalım ne olacak. Kölelikle ilgili hükümleri sorsun bakalım ne olacak?

Bırakın yapsınlar...Çünkü en koyu kısmı görmedikçe aydınlığı göremeyeceğimizi tarih söylüyor ne yazıkki :(

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle Arapça okutulacaktır. Bu adamlar Türkçe okutacak kadar saf değiller. Ama bazı ayetleri Türkçe olarak vereceklerdir. Sömestr boyunca bir kaç gruplama yapıp Türkçe ayetleri serpiştireceklerdir:

1. Grup ayetler: Yalan veya çarpıtılmış çevirilerle Kuran'ın nasıl da 1400 yıl öncesinden bilimsel bilgileri verdiğini çocuklara göstermek üzere oluşturulacak. Örneğin Zariyat 47: Göğü kendi ellerimizle biz kurduk ve biz (onu) elbette genişleticiyiz (doğrusu biz çok genişlik ve kudret sahibiyiz).

Çocukları Kuran'ın inanılmaz ilahi bir kitap olduğuna inandırdıktan sonra 2. gruba geçeceklerdir.

2. Grup ayetler: Allah'ın büyüklüğü, gücü, kudreti, vs ilgili ayetler.

3. Grup ayetler: Korkutma üzerine ayetler. İnanmayanların başlarına neler geleceği, cehennemde nasıl yakılacakları, vs. İmtihan mantığı.

Yeterince korkuttuktan sonra:

4. Grup ayetler: Cennet ile ilgili ayetler. Inananların nasıl ödüllendirileceği, sonsuz mutluluk tasvirleri.

Bu noktaya kadar kadın erkek eşitsizliği, kölelik, cariyelik, vs gibi problemli konular açılmayacaktır.

5. Grup ayetler: Erkeklerin üstünlüğü, kadınların yarım olmaları gibi konular dikkatli bir şekilde empoze edilecektir

6. Grup ayetler: Müslüman olmayanlara karşı takınılacak tavır, kitap ehli olmayana yapılması gerekenler imalı bir biçimde (asla açık değil) verilecektir.

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İbretlik bir yazı, paylaşayım dedim..

4+4+4 ve Mükellefiyet Yaşı!

Erken yaşta çocuğun okula başlatılmasının ve temel eğitimin kısa tutulmasının gizlenmek istenen ama gayet açık bir amacı vardır: Çocuğun gözü açılmadan eğitim hayatını bitirmek. Aksi takdirde gözü açılmış bir nesil, sırtından semer eksik edilemez olmaktan çıkar. İtaatkar kılınamaz, sürü halinde güdülemez Gericilik açısından tehlike sınırlarını belirleyen sihir, mükellefiyet yaşı esasıdır*. İlkokula başlama yaşını 5e indirmek, esas olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın özel talebidir ve aynı zamanda Milli Görüşün özlemidir. 4+4+4 sistemi asıl itibari ile 4+4+3 olarak Milli Görüşün projesidir.**

Kamuoyuyla dalga geçer gibi hesap yapmayı şaşırmış bir Milli Eğitim Bakanı, medya kuruluşlarında boy göstermekte, ay hesabı üzerinden kelime oyunlarına baş vurmakta, 6 yaşından gün alan ve esasında bilimsel olarak yaş gelişimi beş olan bir çocuğu altı yaşındaymış gibi sunmaktadır. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçerin, yaş hesaplamasındaki ay-yıl çarpımının bilimsellik kriteri, bu yasa teklifine karşı TBMMde 12 saat konuşma yapan CHP Sakarya Milletvekilini dinlemek yerine sudoku çözmesindeki ciddiyetsizliği kadardır.***

Mükellefiyet ve İslam

Gözlerden kaçan, ya da kaçırılmak istenen bu tanımlama, aslında niyetin söze dökülmesinden başka bir şey değildir. Nedir mükellefiyet yaşı? İslam dininde tarif edilen mükellefiyet yaşı buluğ yaşıdır. Bülûğ Çağı Ne Zamandır? Bülûğ çağı, İslâm âlimlerinin çoğunluğuna göre kızlarda 9-15; erkeklerde 12-15 yaşları arası olarak belirlenmiştir. Tabiî bülûğ yoluyla rüşdüne eren kişi, bülûğa erdiği andan itibaren mükellefiyet altına girer.**** İslama göre kız çocuklarında buluğ çağının 9 yaş olarak kabul edilmesi, 4+4+4 düzenlemesinin tamamen kız çocuklarını hedef aldığını göstermektedir. Kız çocuğunun alacağı eğitim her neyse, bunu buluğ çağından önce, gözü açılmadan tamamlaması şart. Zira mükellefiyet yaşına gelmiş ve dini mükellefiyetin gereği olarak tesettüre girmesi gereken 9 yaşındaki kız çocuğu, günah işlemenin eşiğindedir ve artık evlenme ehliyeti vardır. Kız çocuklarındaki bu 9 yaşın ayrı bir kritik önemi daha vardır; Ayşenin Hazreti Muhammedle evlendiği yaş da 9dur. Hazreti Muhammedin Ayşe ile evlenirken temel aldığı mükellefiyet yaşını toplumsallaştırmak ve sistemin yasal dayanağı haline getirmek, elbette ki Tayyip Erdoğan için reklam değeri taşıyacak bir adımdır. Toplumun temel dokusunu İslami esaslara göre belirleyen kişi olma azim ve gayreti içindedir. Ne de olsa kendi kendini İslam alemine Eş Başkan adayı olarak ilan etmiştir

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=43949

Sitelerde Paylaş

Diyalogları görüyorum.

Ailesi çocuğuna:

Oğlum millet bize dinsizmi desin tabiki kuran dersi alacaksın bak göze batarsın ha.

Öğrenci Öğretmene.

Hocam kuran dersi almak istemiyorum. Hımm demek kuran dersi almak istemiyorsun hımm.

Müdür bey öğrencimiz kuran dersi almak istemiyor hımmm.

Eğer çocuğun arkası kuvvetli değilse bu çocuk atist (ateisti telaffuz edemiyor) galiba uyuşturucu da kullanıyor. Hımm.

Derste öğrenci.

Hocam bu kuran deavamlı ganimet diyor saldırın diyor. Oğlum sen yanlış anladın kuranı hemen öyle anlayamassın.

Hocam işte ganimetler muhammedin diyor sonra isyan çıkınca 5 te biri muhammedin diyor allah devamlı fikir mi değiştiryor.

Otur 0

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tu kaka ilan edilen şeriatçı iran'ın bile kendi arabası,teknolojisi bilmem nesi var. Laik türkiyenin hala yok :D

biri onurlu direnişini sürdürürken diğerinin ne olduğu,ne yapmaya çalıştığı hala belli değil.türkiyedekiler "şeriatı getirecekler bunlar" diye korkarlar mısırdakiler "bu adam liklikten bahsediyor" diye korkarlar. bknz: rte'nın mısır konuşması.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...