Jump to content

"Biz Onların Vajinalarını Size Helal Kıldık" Nisa/24 Skandalı

Recommended Posts

1 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Müslümanlara müslüm diye, mercimek beyinli diye sürekli hakaret eden bu mercimek beyinli bilmemneian cehaletin dibine vurmus yine. Neymis, Kuran'da kadinin ADI yokmus.

Seni mercimek beyinli seni, seni demokrasinin "n"sinden habersiz bilmemneian seni. 

Kuran'da eril ifadeler disileri yani kadinlari da kapsar. Arapça dilinin kuralidir bu. Eger kocalik etmek gibi yalnizca erkeklerin yapabilecegi bir sey degilse konu, erkeklerin geçtigi HER YERDE kadinlar da geçmektedir.

Örnegin Nisâ 3'te nikahlayin denirken yalnizca erkeklere degil kadinlara da sesleniliyor. Yani himayeleri altinda mâ meleket eymânuhum/unne (yeminlerinin yönettigi kimseler) bulunan erkekler de kadinlar da nikahlayacak onlari.

Kanit için Ahzâb 55'e bakin. Orada belirtildigi üzere peygamber kadinlarinin da himayeleriinde yeminlerinin yönettigi kimseler var. Onlari da peygamberin kadinlari nikahlayacak. 

Hasan kırmızıya boyadığım yere bak yav kardeş kadınlar erkelere teklif ediyormu sahi müslümanlıkta varmı senin ağzın ne söylüyor kardeş bal akıyor ağzından ben öldüm karısızlıkatan ben müslüman olsam bana karı varmı. varsa bana haber ver bekarlık sultanlık diyorlar nah sultanlıktır abazalıktan başaka bir şey deyil. ben karı istiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 328
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mercimek beyinli bilmemneian için Nisâ 25'teki "izâ uhsinne fe in eteyne bi fahise"nin evlendiklerinde bir fuhus yaparlarsa diye çarpitilmasi  bitti, Nisâ 3'teki "fenkihû... mâ meleket eymânukum"un sahip oldugunuz cariyelerle yetinin diye çarpitilmasi bitti ki, sira "Havva Adem'den yaratildi"ya geldi. Atla bakalim daldan dala mercimek beyinli. Çünkü sermayen o kadarcik, bitiveriyor. 

Adem'in esinin Adem'den yaratildigiyla ilgili iddialar üzerine Yasar Nuri Öztürk (KUR'AN'DAKi iSLAM, s. 530-531):

Bunlarin hiçbirinin Kur'an'da dayanagi yoktur. NEFS kelimesi neden erkek anlaminda olsun? Bu kelime ruh, benlik ve canli demektir.  Ruh ve benlikte zaten erkeklik, disilik söz konusu olmaz. "Nefs"ten üretilen varliga Kur'an ZEVC diyor, ki bunun da kadin oldugunu iddia edemeyiz. Yaradilista bir parite (esitlik, H A) ve polarite vardir. Paritede uçlardan biri digerine göre "zevc"dir.

Burada geleneksel söylentilerin tam aksine bir durum söz konusu edilebilir. Kur'an iLK CANLI olarak verdigi nefsi disil bir kelime olan vâhide ile nitelendirmis ve "ondan esini yaratti" ifadesinde nefse gönderdigi zamiri de disil kullanmistir... O halde eger kelimelerden hareket edilecekse Kur'an'in bu ifadesi erkegin kadindan yaratildigini savunmaya daha uygundur.   

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

Şu Adem adının defalarca tekrarlanıp da eşi deyip adı söylenmeden geçiştirelmesini bana biri açıklasın, hadi len tamam ateistliği bırakıp müslüm olacağım.

Hadi hodri meydan. Büyük ikramiye. Bir kafiri imana getirip yüz şehit sevabı!!! :D

Niye ateist kalacağımdan çok eminim acaba ki!?! :lol:

Ben açıklıyorum hadi müslüman ol hemde göresel resim gönderiyorum kıvırmayasın:D

4934incih9499422.jpg

Sitelerde Paylaş

Kutsal uyuşturucu bağımlılığı böyle bir şeydir işte.Onu kaybetmek istemeyen,kutsal uyuşturucuyu kaybetme korkusu yaşayan beyin karayı ak olarak görmeye başlar,saçmalar,zırvalar,kıvırır,en açık tutarsızlıkları,çelişkileri bile görmezden gelir.

Sitelerde Paylaş

İyi de benim davam bu değildi ki... :D

Tek bir nefisten yaratan deyince Adem anlaşılır yani, bunu böyle anlamamakla da elinize bir şey geçmez Müslümler. Beni Müslüm yapamadınız, gitti yüz şehit sevabı, hadi geçmiş olsun hayırlı traşlar ... :lol:

Tek nefis deyince Adem değil de ne anlaşılır, bunu tartışmaya hiç gerek duymuyorum. Bu beni hiç ilgilendirmez. Benim davam Adem yok şu botu yedi yok şunu yumurtladı diye bir sürü efsane anlatıyor mu, evet. Adı Havva mı neyse söylemediği için bilmediğimiz eşi ne yaptı ne etti ne söyledi bir şey yazıyor mu, yazmıyor. Bitti.

Kuran'da kadının adı yok, cahil çöl yağmacılarının düzdüğü bir uydurma düzmeceden tam da beklendiği gibi... Şaşırtmadı Kuran hiç bizi...

Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, democrossian yazdı:

:lol: Adem ile Havva'nın yetişkinlik fotoğraflarını da yapıştırmalısın ki bir bakalım çocukluklarına :D benziyorlar mı...

Seni haklı çıkaran hava burda ne diyebilirimki Allah öyle demiş:D

Bu gençlikleri

havaadem.jpg

Bu  ademin teklifi havnın geri ifadesi

4686incix1010591.jpg

Buda kan gurupları hava ademin isbatı.

4809incip8371732.jpg

bu   müslümanlara geçen gen taplosu.

elmahirsizin%C3%87ocuklaryiz.jpg

Bu insan olmanın verdiyi gurur ve güzelik yani allah şükür etemek içindir,

6050incib774634.jpg

Bu malesef  senin yalanını orataya koymak için bir resim inkar edemiyesesin diye imana gelemn içindir,

ademhavadangelmeenset%C4%B0l%C4%B0%C5%9E

Son bu imansız allah tanımaz kafirlerin biz müslümanlara atıkları iftiradır.:D halbükü hz peygamberimiz ayaklı kuran olduğundan bizim nasıl ürediyimizi açıklamış. şey ademden gelmeyiz EEEEEE yani ademin eye kemiyinden  hava anamız yaratıldı EEEEE  yani biz topraktan yartıldık EEEEE çüş yeter karıştırma foyamız ortaya çıkar yoksa.

Sitelerde Paylaş

Nisâ 1: Insanlar! Kâle alin rabbinizi ki sizi (nefsin vâhide) bir disi canlidan yaratti ve (min) o disi canlidan (zevce) o disi canlinin esini yaratti...

Burada geleneksel söylentilerin tam aksine bir durum söz konusu edilebilir. Kur'an iLK CANLI olarak verdigi "nefs"i disil bir kelime olan vâhide ile nitelendirmis ve "ondan esini yaratti" ifadesinde "nefs"e gönderdigi -zamirini de disil kullanmistir... O halde eger kelimelerden hareket edilecekse Kur'an'in bu ifadesi erkegin kadindan yaratildigini savunmaya daha uygundur. (Yasar Nuri Öztürk)

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, Hasan Akçay said:

Nisâ 1: Insanlar! Kâle alin rabbinizi ki sizi (bir nefsin vâhidedisi bir canlidan yaratti ve (min) o disi canlidan (zevce) o disi canlinin esini yaratti...

Burada geleneksel söylentilerin tam aksine bir durum söz konusu edilebilir. Kur'an iLK CANLI olarak verdigi nefsi disil bir kelime olan vâhide ile nitelendirmis ve "ondan esini yaratti" ifadesinde nefse gönderdigi zamiri de disil kullanmistir... O halde eger kelimelerden hareket edilecekse Kur'an'in bu ifadesi erkegin kadindan yaratildigini savunmaya daha uygundur. (Yasar Nuri Öztürk)

Ateistlerin çoğu bu bilgiyi yeni öğrendiler muhtemelen. Büyük ihtimalle de umursamayacaklar. 

Biz ise yıllardır biliyoruz, çünkü araştırıyoruz, sorguluyoruz hop diye her gördüğümüze zıplamıyoruz. 

Karikaterist grubu bilgisiz insanları face üzerinden kandırmakta.

Sitelerde Paylaş

Bu tartışmalardan sonra gördük ki,Kuranda cariyenin olduğu apaçık ortada.Ancak kutsal uyuşturucuya bağımlı olanlar,kutsal uyuşturucuyu kaybetme korkusu olanlar bu gerçeği görmemek için ellerinden geleni yapıp,kıvırırlar.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Böyle kıvırtmalarla bir şey kurtuluyor mu? Hadi onu ondan değil de onu ondan yaratan yazıyor olsun. Eeee?

Ademin masallarını anlatmaya doyamazken eşi hakkında dut yemişe döndüğü gerçeği değişiyor mu?

Kadının, yani ademin eşinin diyeyim de müslümler yine kıvırtmasın, Kuranda adını, hikayesini gösteremiyorsanız e yani elbette tartışmayı başka tarafa çekmekle kurtulmaya çalışacaksınız da... Bari dürüst olup mertçe evet kadının adı yok haklısınız diyebilseniz.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, ANTİATEİST said:

Ateistlerin çoğu bu bilgiyi yeni öğrendiler muhtemelen. Büyük ihtimalle de umursamayacaklar. 

Biz ise yıllardır biliyoruz, çünkü araştırıyoruz, sorguluyoruz hop diye her gördüğümüze zıplamıyoruz. 

Bir bok bildiğiniz yok, ateistler, dinsizler, bilim adamları bu Adem ve Havva masalının ne kadar saçma olduğunu gösterince ve Evrim teorisi gibi sağlam bir teori ortaya koyunca bazı dinciler nasıl kıvırsak acaba diye kafa yormaya başladılar, binlerce yıldır inandıkları masalı inkar etmeye başladılar.

Aslında işin daha komik tarafı bu masalın masal olduğunun farkında olan biz dinsizlere masal olduğunu kanıtlamaya çalışmanız. Neden gidip Adem ve Havva masalına inanan milyarlarca dinliye bu müthiş keşfinizi (!) anlatmayı denemiyorsunuz? 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Vay vay demek karikaterist insanlar olmasa biz müslüman olacaktık yahu senin beynin harbiden yok hiçmi düşünmüyorsun yav ben onların resimlerini yeni paylaşıyorum veya bu sşte çok deyil 3  döret seneyi geçmez bu resimleri paylaşalı ya akıl nerdesin  ben  ne diyeim sana. demek düşünüyorsunuz gerçekten hayret yav sen allahıan karşımı geliyorsun be kafir düşünmek yasak deyilmi kuranda buda yeni bir taktikmi tartışmak için

Sitelerde Paylaş

Dedik ki: "Ey Âdem, sen ve eşin cennette oturun, ikiniz de ondan dilediğiniz yerde bol bol yeyin, fakat şu ağaca yaklaşmayın, yoksa zalimlerden olursunuz."Bakara 35

Evrim teorisiyle uyuşan bir ayet.Hayır adam kendi dinini oluşturmuş,dinine göre müslüman bile değil,gelip kendi oluşturduğu dini de,bize islam diye anlatıyor.

Sitelerde Paylaş
54 minutes ago, ANTİATEİST said:

Ya işte böyle yaparak sadece bilgisiz insanları kandırabiliyorsunuz. Onlarda zaten ateist oluyor, mesela sen olmuşsun. :) 

Ateistleri genellemiyorum yanlış anlaşılmasın.

Bizi değil ama senin gibileri bu araplar tam 1400 yıldır işletmiş ve hala da iletmeye devam ediyor.

1 hour ago, ANTİATEİST said:

Muhammedi evrim teorisini de biz mi uydurduk ?

Adamdaki cehalete ve yüzsüzlüğe bak, palavralara, masallara teori diyor, kanıt diye 1400 yıl önceki arapların zırvalarını, paçavralarını gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Şimdi Yaşar Nuri hoca geleneksel islamı yıkmak için Kuran'ı didik didik araştırmış gerçekten, bu belli oluyor.

Ama işte bulabildiği bir kaç şey... Yok eşi Adem'den değil de Adem eşinden yaratıldı gibi önem taşımayan konular. Kadın eşin adı geçmeyip Adem adı çokça geçince... Adem'in işleri anlatılıp eşinin dişleri bile anlatılmayınca... Bir kıymeti yok. Yoksa bu bilgi gerçekten yakışırdı yani, doğru, erkek dişiden yaratıldı demesi daha yakışıklı. 

Başka da ne bulabilmiş, "raina demeyin unzurna deyin" demek "demokrasi isteriz deyin" demekmiş gibi saçma sapan, gülünç, komedi gibi uyduruk şeyler...

Yani bakın, Kuran'ı savunmaya kalkışmak, zeki bir adamı bile nasıl komik duruma düşürüyor. Adam zekası ile başaramıyor, bilgisi ile başaramıyor. Bu Kuran çıkmaz sokak...

Bu "vahidetün" demesinin gerçek nedeni nedir tam anlayamadım. Bence başka bir nedeni vardır, erkek kadından yaratıldı demek istememiştir ama neyse... Demek istemiş olsa bile bir şey de lazım gelmez gerçi de... Bilemiyorum, pek anlayamadım neden vahidetün kullandığını... Önemli bir mevzu da değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...