Jump to content
Ateistforum

Recep tayyip ses kaydı


Recommended Posts

Konuşmalar, verilen cevaplar, ses tonları çok örtüşüyor. Montajda en fazla sesleri kesip kırpıp başka yerlere koyarlar ki 30 milyon euro kaldı, evi boşaltın, çok yer kaplıyor, çalıka 25 milyon dolar borcumuz var vs... gibi ifadeler net olarak varlar. Bu ifadeler montaj bile olsalar hangi durumda söylenmiş olabilirler?

Mesela benim 10 yıllık ses kayıtlarımdan "ahmet abiye 10 milyon euro borcum var" gibi bir montaj yapamazsınız, kelimeleri tek tek söylemiş olabilirim ancak ses tonları çok farklı olur aynen metrolarda, otobüslerde durak isimlerini söyleyen kadın sesi gibi.

Link to post
Sitelerde Paylaş

Montajda olsa gerçekte olsa başbakanımız namaz kılıyor ya. O hayırlı hırsız. Allah herşeyin hayırlısını versin. Amin. (ŞAka maka değil. Yemin ediyorum böyle düşünen binlerce insan var)

Şu bir gerçek, eğer başbakan cemaatin kuyruğuna basmasaydı, cemaatte bu tapeleri ortaya dökmeseydi afedersiniz ama bahçeli veya kılıçdaroğlu nah bulur çıkarırdı bu pisliği. Milleti şimdi anladınız mı? Beceriksiz insanların nesine oy verecek ki? Recep tayyip dahada güçlenirse ilrki seçimlerde asıl komediyi o zaman görün siz.

tarihinde KAROAS tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş

Montajda olsa gerçekte olsa başbakanımız namaz kılıyor ya. O hayırlı hırsız. Allah herşeyin hayırlısını versin. Amin. (ŞAka maka değil. Yemin ediyorum böyle düşünen binlerce insan var)

"Milyonlarca" demek istiyorsun. Hattâ on milyonlarca! ;)

Link to post
Sitelerde Paylaş

"Milyonlarca" demek istiyorsun. Hattâ on milyonlarca! ;)

:lol: . Benim anne babama ses kayıtlarını dinledin mi diye sorunca hahhahaahaha gülmeye başlıyorlar. İnanıyor musun diyorlar sanki inanma meselesi gibi. Zaten burhan kuzu dedi doğru olsa bile inanmayız diye. Herşey inanç meselesi ülkem insanına

Link to post
Sitelerde Paylaş

Montajda olsa gerçekte olsa başbakanımız namaz kılıyor ya. O hayırlı hırsız. Allah herşeyin hayırlısını versin. Amin. (ŞAka maka değil. Yemin ediyorum böyle düşünen binlerce insan var)

Şu bir gerçek, eğer başbakan cemaatin kuyruğuna basmasaydı, cemaatte bu tapeleri ortaya dökmeseydi afedersiniz ama bahçeli veya kılıçdaroğlu nah bulur çıkarırdı bu pisliği. Milleti şimdi anladınız mı? Beceriksiz insanların nesine oy verecek ki? Recep tayyip dahada güçlenirse ilrki seçimlerde asıl komediyi o zaman görün siz.

Beceriksizlikle alakası yok.Ak Parti,yıllardır kendi içlerine cemaat adamlarını soktular,CHP veya MHP lileri değil.O yüzden AKP'nin yaptığı pislikleri herkesten çok cemaat biliyordu.Aralarında adeta savaş çıkınca da cemaat,ne var ne yok serdi her şeyi ortaya.CHP zaten günah keçisi olmuş.Bir ses kaydı atsa ortaya CHP liler bile zor inanacak duruma gelmiş.Adamlar ne yapsın?
Link to post
Sitelerde Paylaş

Bu ülkede nasıl ve ne zaman olduysa her şey inanç üzerine kurulu :D müslümanlıktan geliyor olsa gerek.

Bir şeye ya inanır yada inanmazlar. Tayyipe inandıkları için ses kayıtlarına inanmıyorlar.

Allaha inandıkları için allaha inanmayanlara inanmıyorlar. (bir ateist bile deprem olsa "allahım kurtar beni!") diye bağırır :D

Kurana inandıkları için evrime inanmıyorlar.

Omurilik soğanları ile yaşayan bir toplum...

Bu hale nasıl gelinir?

Link to post
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

İki yıl kadar önce Bursada polis bir tekkeyi basmıştı.

Tekkede yan odada şeyh mürit gadınlardan birini kucağına oturtmuş hoplatıp dururken polis dalar içeri.Yan salonda din eyitimi almak isteyenler dini konularda konuşmaktadırlar.

Polis sorar ne yapıyorsunuz burda,şeyh yaptığımızı görüyürsün der.

Polis utanmıyormusunuz deyınce şeyh niye utanıyımkı,ben yapmazsam gidip başkasına yaptıracaklar.

Ne fark eder,ha başkası ha ben.

Hatta şeyhe karı koca birlikte gelenlerde varmış.

Akıllar ....in afyonuyla afyonlarmış bir ülkede herşeyin olması olanağı vardır.

Onun için namaz kılsında

İster hırsız

İster ipsiz olsun.

Din adına yapılan herşey kabullarıdır.

Yüksek öğrenim gören bir dinci kadın ne diyür,kocama kız arkadaşımı ÖNERDİMDE kabul etmedi diyür.

Artık gerisini siz düşünün.

Arkadaşında dedigi gibi birçokları namaz kılsında ne yaparsa yapsın deye düşünüyürler.

Mevlana şemsle bir odaya girer, yeddi ay hiç dışarı çıkmadan gece gündüz barabar kalırlar.

Gereksinmeleri kapının altındakı delikten verilir alınır.

Mevlananın avradı kocasızlıktan arkadaşlarına dert yanar.Bu sözler bütün konyaya yayılır,derken mevlevihanadakı görevlilere kadar bu sözler gelir.

Bir gün mevlanalara kapının altından kahvaltıyı veren görevli mavlanaya seslenir,ŞEYHIM konya senin avradın kocasızlıktan yakınmalarıyla çalkalanıyor der.Mevlana öylemiiiiiiiiiiii der kahvaltıyı Şemse verip açıp kapıyı eve koşar,avradını kolundan tuttuğu gibi yatağa atar kadını o kızgınlıkla 70 kellim becerir.Mevlana dahada devem edecektiki becermeye avradı bir yolunu bulup altından kakıp kaçar ve dama çıkıp can kurtaran yokmu deye bu adam beni yiyecek diye bağırır.

Derken konya halkı kadına yardıma koşarlar.Bu olayı Hoca Ismayıl Nacar Savaş Ayın pıroğramında anlatınca Pırofosor Bayaz yerinden sıçrar Naçarın üzerine saldırır.Araya Savaş Ay girer.Bayaza hocam ne oluyor dur bakalım hele der.

Nacar,bu işi yaparkan ben yanlarındaydım demedim:-))))).Kıtaplardan okudum bende herkes gibi dedi.

Evettttttttt,bende bu olayı birkaç yerde okumuştum.,

Mevlanayı çok çok severiz:-(((((

Çünkü Allahdan nida aldığını söyler kıtaplarında.

Yalnız kendisinin degil, onun zamanının Moğol başbuğlarınında kendisi gibi Allahdan NİDA aldıklarını pıropogandasını yapmıştır Şemsle Kayseride konyada.

Bu ikili Moğol ajanıydılar.Selçuklunun sırlarını dostları Moğollara iletmelerine karşın büyük servet sahabı olmuşlardır.

Moğol ordu birlikleri Selçukluyu yıktıktan sonra mevlana mevlevilerle Moğol askerlerini AHILARIN üstüne salmış,AHILARDAN kaçanlar kurtulmuş kaçamayanlar öldürülmüş malları mülkleri yatarak ınsanları sömüren mevlevilere kalmıştır doğu anadoluda.

AHILAR batıya çekilmişler merkez kırşehir yapılmış konya iken eskıden.Ama Mevlana mevlevilerle Moğolları kırşehire saldırdıp binlerce AHIYLA birlikte AHI EVRENİDE öldürtmüştür Calalattın.Bu öldürülenler arasında Calalattının mevlanaya asi oğluda vardı.

Mevlana ,Şems yanından ayrılmasın deye büyük oğlunun sevdigi kızı alıp Şemse karı yapar.Oğlu babaya kin besler.

Bu aralarda Şems öldürülür.

Mevlana Şemsi oğlunun öldürdügünü yahut öldürttügünü düşünür.

Bu nedenle oğluna büyük kin duyar.

Oğluda gidip AHILARA karışır.

Mevlana zatan kin duyduğu AHILARA bir kat daha kinlenir.

Ve bu adam bizlerde nerdeyse peygamber yerine konacak.

Hadı cahal halk okumadığı için buna tapmaktadır.Pekiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Ilahıyatlar bitiren,üniversiteleri aşan,harbıyaları okuyanların çoğunun buna tapmasına ne deyelim.

Arkadaşın dedigi gibi NAMAZ kılıyorya,ONA HERŞEY YAKIŞIR.

Bu müslümanlar hiçmi hiç AKILLANAMAYACAKLAR.

Nedenini yazmaktan usandık.

Batılıların Mevleneyi neden sevdiklerindende bizim gibi SA...............K müslümenler birşey çıkartabilmiş degiliz ne yazıkkı.

Bir ata sözü vardır,bilmem nekadar uyar bize K..........K DÖVÜLDÜGÜ KAPIYA GİDER derler.

Benzetmede hata olmaz

Tolonbeg

Link to post
Sitelerde Paylaş

Amerika Birleşik Devletleri'nde laboratuarda kriminal ses kayıt analizleri yapan ses alanında uzman isimler Catalin Grigoras ve Jeff M. Smith'in youtube'a ‘Basçalan Erdogan'in Yalanlarinin ve Yolsuzluklarinin Kaydi.mp4' başlığı ile yüklenmiş olan ses kaydının analizini yaptı.

27 Şubat 2014 tarihinde laboratuar tarafından verilen ses kaydıyla ilgili raporda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşması ile ilgili çok çarpıcı tespitler yer aldı.

Colorado Üniversitesi'nde de öğretim görevlisi olarak ders veren Phd. Catalin Grigoras ve Ms. Jeff M. Smith raporu tamamen uluslararası adli ses kayıt usullerine göre çıkardı.

Catalin Grigoras, Colorado Üniversitesi'nde Ulusal Adli Medya Merkezi'nde direktör olarak da görev yapıyor. Jeff M. Smith'de aynı departmanda direktör yardımcısı olarak çalışıyor.

SES KAYDI İLE İLGİLİ RAPORUN ORİJİNALİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İşte Catalin Grigoras ve Jeff M. Smith'in ses kaydı ile ilgili yaptıkları analiz sonuçlarından çok çarpıcı tespitler:

- Rapor uluslararası adli ses kayıt usullerine göre hazırlanmıştır.

- Youtube'da yayınlanan söz konusu ses kaydının orjinal olmadığı tespit edilmiştir.

- Ses kaydı üzerindeki montaj işlemleri ancak orijinal veya klon bir kayıt üzerinde incelemeyapılırsa tespit edilebilir.

- Elde ettiğimiz grafiklerde 2 kişi arasında geçtiği tahmin edilen 5 farklı görüşmenin olduğu ancak bunun montajlanarak tek bir kayıt haline getirildiği anlaşılmıştır.

- Ses kaydı üzerindeki işlemlerin tespit edilememesi için kaydın ses kalitesinin en az 4 kez düşürülerek maskelendiği bu şekilde her türlü kesme, kopyalama ve ekleme izlerinin kaybedildiği ve maskelendiği belirlenmiştir.

Yapılan bu ilk tespitler neticesinde; bu kayıt üzerinden, ses kaydının hangi dakikalarında kesme, yapıstırma, dublaj ve/veya montaj işlemlerinin yapıldığının teknik olarak belirlemenin mümkün olmadığı sonucuna ulaşılmıştır.

- Bu ses kaydının üzerinde yapılan maskeleme işleminden dolayı teknik olarak "bu görüşme gerçektir ya da montajdır" demek bilimselliğe aykırıdır. (Burası uzmanların raporundaki en çarpıcı yer olarak dikkat çekiyor)

- Grafiklerde, bu tek parça hale getirilen ses kaydında Diyalog 2 ve Diyalog 4 de (REC2 ve REC4 de) aynen bir kayıttan diğer kayıda geçerken oluşabilecek ses boşluğu ve ses patlaması olduğu tespit edilmiştir. Bu izlerin de mavi noktalar ile marke edildiği açık birşekilde anlaşılmaktadır.

PEKİ BU ADLİ SES KAYIT ANALİZİNİ YAPAN İSİMLER KİM?

Phd. Catalin Grigoras

Adli dijital kayıt kimlik doğrulaması, dijital sinyal işleme, ses ve görüntü analizi, otomatik konuşma tanımlayıcısı, yapmış olduğu dijital sinyal işleme araştırmaları, ses, görüntü ve dijital kimlik doğrulamaları üzerinedir.

Adli Bilimler Enstitüleri Avrupa Ağı Başkanlığı yaptı. 2007-2009 yılları arasında Adli Konuşma ve Ses Analizleri Çalışma Grubu'nda yer aldı. Ses Mühendisleri Topluluğu'nda (AES) ve IAFPA teknik heyeti üyesidir.

ENF analisi ve adli kimlik tanımlamaları ile ilgili 2009 yılında pek çok makale kaleme aldı. Adli Bilimler Ansiklopedisi'nin 2013 yılında basılan ikinci baskısının iki bölümünü yazdı.

Ms. Jeff M. Smith de Phd. Catalin Grigoras ile birlikte araştırma çalışmalarında yer alarak dijital ve adli kayıtlar üzerine araştırmalar gerçekleştirdi. Ses Mühendisleri Topluluğu (AES) üyesi olan Smith, Teknik Komite Bölüm Başkanı'dır. Amerika Adli Bilimler Akademisi (AAFS) ve Uluslararası IAI üyesidir.

Dijital Kanıtlar Bilimsel Çalışma Grubu'nun üyesi olarak (SWGDE) üyesi olarak bir çok hukuki davaya bilirkişilik yaptı. Bir çok makale ve sunumunun yanı sıra Phd. Catalin Grigoras ile Adli Bilimler Ansiklopedisi'nin 2013 yılında basılan ikinci baskısının iki bölümünü yazdı.

İŞTE O RAPORUN ORİJİNAL HALİ:

fmsreport_mb_publicrelease_1jpg_h867.jpg

fmsreport_mb_publicrelease_2jpg_h201.jpg

fmsreport_mb_publicrelease_3jpg_h154.jpg

fmsreport_mb_publicrelease_4jpg_h665.jpg

fmsreport_mb_publicrelease_5_2jpg_h27.jpg

fmsreport_mb_publicrelease_6jpg_h256.jpg

fmsreport_mb_publicrelease_7jpg_h491.jpg

Link to post
Sitelerde Paylaş

#-# ses kayıtları montaj haberine jet yalanlama geldi

montaj için konuşmalarda geçen kullanılan sözcüklerin hazırda olması gerekir. bilal ile tayyip'in telefon konuşmaları, kılıçdaroğlu yörebinde hazırlanan montaj ses kaydına benzemez. çünkü kılıçdaroğlu için hazırlanan montajda sözcükler daha önceden kılıçdaroğlu'nun katıldığı tv konuşmalarından araklanmış. oysa tayyip ile bilal in sesleri hem alçak ses tonunda hem ses şiddeti kısıt, hemde tayyip'in sesi taraklı, sanki sabah uyanıp ilkin o konuşmayı yapmışcasına taraklı sesi daha önceden kim, nasıl kayıt altına almış olabilirki onunla montaj yapsın?

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş

Anlamadığın raporu ve çarpıtılmış haberi neden iki yere birden yapıştırıyorsun yorum yapmadan?

Cevabını şurada verdim:

http://www.ateistfor...60#entry1144786

Bu "AK" basının alıntılarıyla burayı pisletme. Eğer anlamıyorsan sor anlatalım.

Yorum yapmadım çünkü ses uzmanı değilim bu işten de anlamam. Araştırmam lazım ki yorum yapayım. Haberi görünce ve bu başlıkları görünce paylaşma gereği duydum. Yani günümüzde isteyen istediği habere inanabilir. Sonuçta ahir zaman ve yalan rüzgarı esiyor tüm medyada..

Link to post
Sitelerde Paylaş

Yorum yapmadım çünkü ses uzmanı değilim bu işten de anlamam. Araştırmam lazım ki yorum yapayım. Haberi görünce ve bu başlıkları görünce paylaşma gereği duydum. Yani günümüzde isteyen istediği habere inanabilir. Sonuçta ahir zaman ve yalan rüzgarı esiyor tüm medyada..

Sadece Tayyip'in meydandaki konuşmalarını ele alıp hiç söylemediği şeyler söyletebileceklerine inanıyor musun? Neden dünya bu tür ses kayıtlarıyla dolup taşmıyor ve ses kayıtları her türlü yasal geçerliliğini kaybetmiyor öyleyse? Ne güzel söylemiş atalarımız: "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!" Bu ses kaydı yalan bile olsa (ki çok düşük bir ihtimal), bu adamların hırsızlık yapmadıklarını iddia edemez kimse.

tarihinde Reflect tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş

Sadece Tayyip'in meydandaki konuşmalarını ele alıp hiç söylemediği şeyler söyletebileceklerine inanıyor musun? Neden dünya bu tür ses kayıtlarıyla dolup taşmıyor ve ses kayıtları her türlü yasal geçerliliğini kaybetmiyor öyleyse? Ne güzel söylemiş atalarımız: "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!" Bu ses kaydı yalan bile olsa (ki çok düşük bir ihtimal), bu adamların hırsızlık yapmadıklarını iddia edemez kimse.

Ses kaydı bir tane değil 10 tane değil tayyip ve yakınlarının yüzlerce ses kaydı ortalığa pislik gibi saçılmış durumda hepsi net şekilde ayrıca yaşanan olaylar soruşturmalar haberler kanıtlar bunları destekliyor herşey kabak gibi belli tayyip ve avanesi islamı ve dinciği kullanarak ülkeyi soymuş soğana çevirmiştir ülkenin kaynaklarını hem yandaşlarına hemde uluslararası şirketlere peşkeş çekmiştir.

Link to post
Sitelerde Paylaş

Ses kaydı bir tane değil 10 tane değil tayyip ve yakınlarının yüzlerce ses kaydı ortalığa pislik gibi saçılmış durumda hepsi net şekilde ayrıca yaşanan olaylar soruşturmalar haberler kanıtlar bunları destekliyor herşey kabak gibi belli tayyip ve avanesi islamı ve dinciği kullanarak ülkeyi soymuş soğana çevirmiştir ülkenin kaynaklarını hem yandaşlarına hemde uluslararası şirketlere peşkeş çekmiştir.

Aynen öyle. Ses kaydı sayısıyla ilgili söylediğim şey yanlış anlaşılmasın. Demek istediğim, örneğin Obama'nın, Putin'in "montajlanmış" ses kayıtları neden havada uçuşmuyor adamların hiç söylememiş olduğu şeyleri yoktan var etmek bu kadar basitse? Biz buna inanacak kadar salaksak zaten beynimizle değil, omurgamızla hareket ediyoruz demektir.

Link to post
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
  • Yeni Oluştur...