Jump to content

cariyelik...

Recommended Posts

Geldi tabii de, ateistler iyi örnek olamadıkları için kirec tereddüt etmekte çok haklı. Ben bile ateistler böyleyse ateist olmanın bir anlamı yok diyorum bazen.

Burdaki ateistlerin çoğu islamın kültürü ve ahlaki yapısından kurtulamamış. Zincirlerini kıramamış insanlar. Çoğu allaha inanmayan müslüman.

Kireç burdaki çoğu ateisten bence görüş olarak daha ileride kirecin tek yanlışı kendini islama zincirlemiş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bu ikisi de ahlaksız kişilerdir. Moğollar çekirge sürüsü gibi geçtikleri her yeri talan eden yağmacılardır. Hiç bir uygarlık filan da kurmamışlardır. Bunlar eşkiya ve soyguncunun çete değil, büyük ordu kuranı. Olan uygarlıkları da yok etmeye uğraşmışlardır.

Tamam işte.

Bilerek bu iki örneği verdim. Sen de yazmışsın ne olduklarını.

Bunların hepsi tarihi şahsiyetler.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dogru adamin icerisinde korku var ya cehennem gercekse diye.Emin olamiyor ateistlerin dogru konustugundan ondan dolayi musluman buraya bir suru musluman gelmis gecmistir ateistlerle tartisan sonra musluman olarak giden imanini kaybetmeyen adamlar ateistleri ezmek icin geliyorlar.Oyle cevaplar veriyorlarki ateistleri kuskuya dusurmeye calisiyorlar acaba dedirtmek icin savundugumuz dinsizlik konusunda yaniliyorsak oyle olsa adam ateist olmazdi.Yanilacagini bile bile bir fikri savunmazsin gelecegini hesap etmen gerekir sonunu.

tarihinde RedDragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu da bir tercihtir ama ben bunu seçmiyorum...

dinlerin doğrusuna doğru yanlışına yanlış diyorum...

Peki kirec sana ciddi ciddi bir soru soruyorum. Konuyla alakasiz deyip cevaplamazsan sana saygim sonsuz.

Diyorsun ki, bunlar Kur'an da geciyorsa reddetmek gerekir. Bunlar kurana kesinlikle sonradan eklenmistir.

Kuran'in kesin Allah'tan geldigine seni inandiran sey nedir? Nasil bu kadar eminsin? Nasil herhangi bir kanitin olmadan bu ayet sonradan eklenmistir diyorsun? Raviler(Rivayet edenler) ayni kisiler olmasina ragmen nasil bir dediklerine INANIP diger dediklerine INANMIYORSUN? Bu inanmak meselesi de onemli tabi ki. Bilmek var inanmak var...

Sitelerde Paylaş

Allah diye bir şey ve onun da cehennemi gerçekten olsaydı, bu allahla insanlık adına savaşmak şart olurdu. Bunlar insanların uydurması olunca, bu uydurmayı dayatan cahillerle mücadele etmek zaten çoktan şart oluyor. İnsanlık bu vahşi ve ilkel dogmadan bir an önce kurtulmalıdır.

Düşünün, bir uçan daire indi ve kahredici bir güce sahip. Tüm güzel kızlarınızı getireceksiniz, et, meyve, maden, su, neyiniz varsa düzenli olarak uçan dairemizin kapısına yığacaksınız. Yetmedi bunları bıraktıktan sonra öyle dönüp gitmek yok. Uçan dairemizi yedi kere tavaf edip geri geri yürüyerek yeni kaynaklar getirmeye gideceksiniz dese... Demez misiniz bu emine kodaman uçan dairesini patlatmanın bir yolu mutlaka olmalı!

Dersiniz. Eee, ne duruyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
dinlerin doğrusuna doğru yanlışına yanlış diyorum

Bu sorunlu bir bakış açısı. Yanlışı olan şey teorik olarak din olmuyor. Kusuru olan şeyin tanrı olamadığı gibi. Zaten biz de kusursuz bir şey olmadığı için tanrı olanaksızdır diyoruz. Hatalı, eksik bir düzeni biz de kurabileceğimiz için, bu da din olamaz.

Bunlar hep ilintili konular. Din olmayınca tanrı da olmaz. Mal gibi etliye sütlüye karışmayan tanrı olmayacağı için deizm çıkmaz sokaktır. Hatalı üretim yapan, yanlış yapan, zalim, kafası az çalışan bir tanrı var deyince e o tanrı biziz o zaman olur. Aynada gördüğümüze tanrı demek dururken aynanın arkasında tanrı aramak da neyin nesi?

Sitelerde Paylaş

Böyle bir şey yok. Atatürk dönemindeki şartlar tekrarlanırsa, yine Atatürk'ün yaptıkları yapılır. Ama islamın yaratıldığı dönemdeki şartlar oluştu diye köle alıp satmaya başlayamazsınız. Bunun şartı şurtu filan yoktur. Hiç bir bahane ile köleliği tekrar başlatamazsınız. Atatürk öyle muhammedle muhummudla filan kıyaslanabilecek bir lider değildir. Dünyada öyle büyük bir lideri daha tarih yazmamıştır. Atatürk gibi büyük bir lideri uyduruk ve ahlaksız bir adamla kıyaslayamazsın. Bu kıyaslamayı şiddetle reddetmek boynumun borcudur. Daha müslümlükten kurtulamamış zihnine bu çarpık kıyaslamayı iade ediyorum. Tekrar düşün.

Yahu,beni daha tanıyamamış olman,senin adına üzücü bir durum..O kadar mesaj yazıyoruz ama daha hâlâ neyi savunduğumuzu baştan anlatacağız sana..Pes yani..

Örnek olsun diye,söylediğim söz daha iyi anlaşılsın diye Atatürk'ten örnek verdim..Ne kıyaslaması?!

Burada kaç defa yazdık..Muhammed'in yaşadığına dair en ufak bir iz yok diye..Yaşadığı belli olmayan biriyle Atatürk'ü mü kıyaslayacağım?

Sitelerde Paylaş

Burdaki ateistlerin çoğu islamın kültürü ve ahlaki yapısından kurtulamamış. Zincirlerini kıramamış insanlar. Çoğu allaha inanmayan müslüman.

Kireç burdaki çoğu ateisten bence görüş olarak daha ileride kirecin tek yanlışı kendini islama zincirlemiş.

Kasıtlı olarak mı yapıyorsun bunu?

Kireç,pis/mikrop bir dini burada bize savunan kafası karışık bir müslüman..Bu kişi,buradaki çoğu ateistten daha ileride ha.. :huh:

Sitelerde Paylaş

Uyumlu, ılımlı, barışçıl olmayı iyi olarak görüyorsunuz Ateist geçinenler.

Bunlar tercihe bağlı tutumlardır.

Kırmızı rengi sevmemek, mavi rengi sevmek nasıl iyi ve kötü olarak yorumlanamazsa

Uyumlu, ılımlı, barışçıl olmamak da kötü olarak yorumlanamaz.

Bu saçmalıklar dindarlar tarafından olası devrimleri önlemek, otoriteye uyumak için uydurulan yalanlardır.

Uyumlu, ılımlı, barışçıl, insancıl olmak zorunda değilsiniz.

Bu tanrı öğretisinin bir parçası.

O yüzden burada tanrıcılığa bakıp da ateizmi eleştiremezsiniz.

Ateist dediğin kişi teizmle, non-teizmle, diğer tüm inançlarla uzlaşma içerisinde olan bir hain değildir.

Ateist tüm bu saçmalıklarla savaş durumunda olan kişidir. Her an, her yerde.

Şu anda edindiğiniz tüm haklar tanrıcılarla, inançlılarla uzlaşılarak, barışçıl diyalog sağlayarak edinilmedi.

Tanrıcılarla kanlı bir mücadeleye girişilerek edinildi.

Sizin savunduğunuz şey tanrıcılığa, teizme, non-teizme kısacası saçmalıklara teslimiyettir.

Bu da müslümanlıktır.

Sizin gibiler ikinci dünya savaşındaki Fransız elitleriyle direnişçilerini andırıyor bana.

Direnişçiler nazilerden bulduğunu öldürürken sizler arka mahallelerde, kafelerde nazilerle pasta börek yiyen elitleri andırıyorsunuz.

Bu işler böyle olmuyor.

Burada elitçilik oynayıp, tanrıcılarla pasta yemeyin.

Boğazınızda kalır. Kalmazsa da bırakırlar.

Dünya savaşa gidiyor.

Sizin ise cepheniz belli değil.

Size güvenip aynı safta savaşılmaz bile.

Kendinize gelin.

Dincilerin öğrettiği o iyi insan masallarıyla burada bir daha kimseyi yargılamayın.

Haddinizi bilin.

İşbirlikçiler.

Sitelerde Paylaş

Kasıtlı olarak mı yapıyorsun bunu?

Kireç,pis/mikrop bir dini burada bize savunan kafası karışık bir müslüman..Bu kişi,buradaki çoğu ateistten daha ileride ha.. :huh:

İslamı savunan ateist yok mu?

Müslüman gibi yaşayan ateist yok mu?

İslam bizim kültürümüz diyen ateist yok mu?

Forumda ne yazılar yazan ateistler oldu. Sünneti savunandan tutta domuz etinin kötü olduğunu şaraba karşı olan bile oldu. Ortadoğunu pisliğini İslama değilde İsraile ABD yükleyen. İslamın değirmenine su taşıyan ateist yok mu? İslamın kültürünü ahlaki yapısını savunan bir ateistin müslümandan farkı yoktur.

Bu yazıları okuyan biri zaten ateist olmaz.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanri, gonderdigi son dini ile son buyruklarini yerine getirmesi gerekiyorken cariyelik, kolelik gibi kavramlari yasaklamamasi, bunlarin Tanri tarafindan uygun goruldugunu gosteriyor. Simdi kalkip da bunlar hemen yasaklanamayacak seyler demeyin. Yasaklanmasi zor olan icki, ve domuz gibi seyler yasaklanabildi. Cariyeligi ve koleligi kaldirmak Muhammed'in aklinin ucundan bile gecmedi ya da gecemedi.

Sitelerde Paylaş

Olası bir Tanrı´nın sevimli ve adaletli olması gerektiğini nasıl iddia edebiliyorsunuz ?

Körmüsünüz ?. Fazla uzağa filan gitmenize gerek yok. Yaşadığınız şehir ve mahallede etrafınıza

biraz bakınız. Şayet olası bir Tanrı var ise, kesinlikle kalleş bir Tanrı´dır.

Sitelerde Paylaş
İslamı savunan ateist yok mu?

Ateist arkadaşların saçmasapan şeyler yazdığının bende farkındayım ama sen bir müslümanı buradaki çoğu ateistten daha ileri diye gösteremezsin..

Ateistin en kötüsü,müslümanın en iyisinden yeğdir..

Sitelerde Paylaş

Pezevenklikten farkı yok.

Cariye zaten fuhuş yapabilir ki, Kuran'da sadece cariye iffetli kalmak istiyorsa fuhuşa zorlamayın der. Nur 33.

Üstelik Allah cariyeleri fuhuşa zorlandıklarından dolayı affediyormuş, tecavüzün bir insanlık suçu olduğunu da bilmiyor galiba. Tecavüze uğrayan kadının masum olduğunu, affedilmeye muhtaç olmadığını bilmeyecek kadar da cahil bedevi tanrısı.

Cahil falan ama kitap yollamış ! Can çıktımı çekeceği var bu arap, çöl bedevisi cahil tanrıdan :)

Sitelerde Paylaş

Peki kirec sana ciddi ciddi bir soru soruyorum. Konuyla alakasiz deyip cevaplamazsan sana saygim sonsuz.

Diyorsun ki, bunlar Kur'an da geciyorsa reddetmek gerekir. Bunlar kurana kesinlikle sonradan eklenmistir.

Kuran'in kesin Allah'tan geldigine seni inandiran sey nedir? Nasil bu kadar eminsin? Nasil herhangi bir kanitin olmadan bu ayet sonradan eklenmistir diyorsun? Raviler(Rivayet edenler) ayni kisiler olmasina ragmen nasil bir dediklerine INANIP diger dediklerine INANMIYORSUN? Bu inanmak meselesi de onemli tabi ki. Bilmek var inanmak var...

Bana göre iyi adil vicdani olan her söz öneri rahmanidir...

Kutsal kitaplarda pak çok rahmani öneri var...

Kutsal kitapların dışında da öyle...

Ama araya birileri şeytani şeyler karıştırmış...

Bize düşen vicdanımızla bağdaşmayan şeyleri reddedip doğru olanları benimsemek...

Sitelerde Paylaş

Uyumlu, ılımlı, barışçıl olmayı iyi olarak görüyorsunuz Ateist geçinenler.

Bunlar tercihe bağlı tutumlardır.

Kırmızı rengi sevmemek, mavi rengi sevmek nasıl iyi ve kötü olarak yorumlanamazsa

Uyumlu, ılımlı, barışçıl olmamak da kötü olarak yorumlanamaz.

Bu saçmalıklar dindarlar tarafından olası devrimleri önlemek, otoriteye uyumak için uydurulan yalanlardır.

Uyumlu, ılımlı, barışçıl, insancıl olmak zorunda değilsiniz.

Bu tanrı öğretisinin bir parçası.

O yüzden burada tanrıcılığa bakıp da ateizmi eleştiremezsiniz.

Ateist dediğin kişi teizmle, non-teizmle, diğer tüm inançlarla uzlaşma içerisinde olan bir hain değildir.

Ateist tüm bu saçmalıklarla savaş durumunda olan kişidir. Her an, her yerde.

Şu anda edindiğiniz tüm haklar tanrıcılarla, inançlılarla uzlaşılarak, barışçıl diyalog sağlayarak edinilmedi.

Tanrıcılarla kanlı bir mücadeleye girişilerek edinildi.

Sizin savunduğunuz şey tanrıcılığa, teizme, non-teizme kısacası saçmalıklara teslimiyettir.

Bu da müslümanlıktır.

Sizin gibiler ikinci dünya savaşındaki Fransız elitleriyle direnişçilerini andırıyor bana.

Direnişçiler nazilerden bulduğunu öldürürken sizler arka mahallelerde, kafelerde nazilerle pasta börek yiyen elitleri andırıyorsunuz.

Bu işler böyle olmuyor.

Burada elitçilik oynayıp, tanrıcılarla pasta yemeyin.

Boğazınızda kalır. Kalmazsa da bırakırlar.

Dünya savaşa gidiyor.

Sizin ise cepheniz belli değil.

Size güvenip aynı safta savaşılmaz bile.

Kendinize gelin.

Dincilerin öğrettiği o iyi insan masallarıyla burada bir daha kimseyi yargılamayın.

Haddinizi bilin.

İşbirlikçiler.

Eğer dinlinin bana zararı yoksa, ben bir şey yapmam. Sen çok saldırgasın dikkat et. Çok da sinirli görünüyorsun. Savaş çıksa herkesi doğrarsın gibime geliyor...

Ben ise , ne senin ne de dinciler gibi olurum. Halktan sivile, zararı olmayana el kaldırmam. Anca silah çekecek, o kadar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...