Jump to content

Ordu Neden Müdahale Etmiyor?

Recommended Posts

7 saat önce, Ornias yazdı:

Ooo ultra duyarlı,advanced düzey demokrat,supreme hümanist  arkadaş edebiyat parçalamış.

Gözlerim yaşardı,duygulandım be.

Bir de bizi cahillikle suçlamış,boynum eğildi birden.ühü ühü ühü..

Bak buraya kadar bende edebiyat yaptım,beğendin mi?

Şimdi gerçekleri söyleyeceğim.

Sizin gibi liboşcukların yeri çöplüktür.Siz bu lafları gerçekten istediğiniz için değil,güç,iktidardan nemalanmak için yaparsınız,bunun aksini yapan olmadı daha.Göremedik.

İktidarın karşısındaki muhaliflerin ezilmesini hayranlıkla izlersiniz.O güç sizi de ezmeye başladığında ciyak ciyak ağlamaya başlarsınız.Sizin evrim döngünüz böyledir.O ya da bu şekil de çöplüğe atılırsınız.

Sen mevcut iktidarı dolaylı o ya da direkt olarak desteklemeye devam et,eni sonunda çöp olacaksın.

Bak ben eğitimli bir insanım ve darbe taraftarıyım,neden mi?

Kuduz bir it ile mücadelede hak,hukuk düşünmezsin,seni de ısıracak,parçalayacaktır.

Özünde şiddet olan radikal eylemlere başvuracaksın.Sopalayacaksın,vuracaksın,yok edeceksin.

Gerçek demokrasi kurulana kadar itleri ,yaydığı mikropları temizleyeceksin,bu böyledir.

Cahil sensin yani,bir bok bildiğin yok,ya geri zekalısın,ya da mevcut iktidardan nemalanan idiot bir liboşsun.

Bu forumun marjinal gençleri neden böyle en ufak bir itirazla karşılaşınca hemen ağızlarını bozuyor? Darbeyi savunmak serbest, ama darbenin zarar getirdiğini söylemek suç, öyle mi?

Evlâdım sen bilmezsin, ben o darbeleri yaşadım, acıları gördüm. O yüzden bana darbe deme. 

Liboş liboş diye bilmedigin sözleri de kullanma. Henüz siyasi düşüncemi bilmiyorsun. Ama küfür niyetine uysa da uymasa da liboş... he evladım, he... :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 saat önce, anibal yazdı:

Darbe, eğer ülkede yaşanan terör, zulm, yağma gibi olayların, daha doğru tanımla insan haklarına aykırı uygulamaların, mevcut sivil kuvvetler tarafından önlenemez hale gelmesi durumunda meşrulaşır. Meşru ile hukukiyi karıştırmayın. Eğer, bu ihlalleri yapan devlet ise, o zaman her durumda meşru olur. 

Darbeler döneminde akılda kalacak tek bir hukuksuzluk dahi hatırlamıyoruz. Ama bugünler, asırlarca ders olarak okutulacak hukuksuzluklar ile dolu. 

Siz darbe yaşamadınız, gormediniz ki hatırlayasınız. O dönemde siz en fazla çocuktunuz. Bem sana söyleyeyim.

İnsanları gözaltına alıp 90 gün içerde tutabiliyorlardı. Tabii her gün işkence yapıldığını da düşün bu süreyi gözünün önüne getirirken. 

Sutaşı partileri kapattılar. Bu hukuksuzluk değil mi? Atanmış vekilleri parlamentoya doldurdular. Mgk kararları yaşa yerine geçiyordu. 

Seçimlerle iktidarı değiştirme imkanı olduğu sürece darbe ve şiddet yolu gayri meşrudur.

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, Cimcime yazdı:

Bu forumun marjinal gençleri neden böyle en ufak bir itirazla karşılaşınca hemen ağızlarını bozuyor? Darbeyi savunmak serbest, ama darbenin zarar getirdiğini söylemek suç, öyle mi?

Evlâdım sen bilmezsin, ben o darbeleri yaşadım, acıları gördüm. O yüzden bana darbe deme. 

Liboş liboş diye bilmedigin sözleri de kullanma. Henüz siyasi düşüncemi bilmiyorsun. Ama küfür niyetine uysa da uymasa da liboş... he evladım, he... :)

Adam yargıyı,YSK’yı,polisi eline geçirmiş,istediği oy oranını belirliyor,

Senin gibi gerzekler de hala seçim diyor..

Neymiş?darbe görmüş müş..!

Liboş ve geri zekalısın,bunu kabul et.

Yaşın önemli değil.

Adam olamamışsın.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Ornias yazdı:

Adam yargıyı,YSK’yı,polisi eline geçirmiş,istediği oy oranını belirliyor,

Senin gibi gerzekler de hala seçim diyor..

Neymiş?darbe görmüş müş..!

Liboş ve geri zekalısın,bunu kabul et.

Yaşın önemli değil.

Adam olamamışsın.

Senin dediğini demiyorum diye, senin gibi düşünmüyorum diye neden hemen hakaret ediyorsun? Darbeyi mi savunayım yani?  Adam olmak için ille de darbeci mi olmak gerek? 

Sitelerde Paylaş
54 minutes ago, Cimcime said:

Siz darbe yaşamadınız, gormediniz ki hatırlayasınız. O dönemde siz en fazla çocuktunuz. Bem sana söyleyeyim.

İnsanları gözaltına alıp 90 gün içerde tutabiliyorlardı. Tabii her gün işkence yapıldığını da düşün bu süreyi gözünün önüne getirirken. 

Sutaşı partileri kapattılar. Bu hukuksuzluk değil mi? Atanmış vekilleri parlamentoya doldurdular. Mgk kararları yaşa yerine geçiyordu. 

Seçimlerle iktidarı değiştirme imkanı olduğu sürece darbe ve şiddet yolu gayri meşrudur.

Sen neden bahsediyorsun ki?

12 Eylül günü, evi basan jandarmanın kafama çuval geçirip, bir yere götürdüğü, iki gün orada babamla nezarette ne çile çektiğimizi dün gibi hatırlarım. 

Her gün işkence yapıldığı falan, işin romantik masalları. Öyle işkence gören olmuş mudur, eminim olmuştur. Ama bu darbe döneminin bugünden kat be kat daha hukuki olduğu gerçeğini değiştirmez. 

Eğer ülkede, kendine sağcı, özelde ülkücü denen bir güruh, her tür terörü işliyor ve devlet, develtin dümeni olan hükümet bunu teşvik ediyorsa, maalesef o darbe gayet meşru olacaktır. Geçmişte yaşadığımız budur ve gözlerden şiddetle saklanmaya çalışılmaktadır. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Sen neden bahsediyorsun ki?

12 Eylül günü, evi basan jandarmanın kafama çuval geçirip, bir yere götürdüğü, iki gün orada babamla nezarette ne çile çektiğimizi dün gibi hatırlarım. 

Her gün işkence yapıldığı falan, işin romantik masalları. Öyle işkence gören olmuş mudur, eminim olmuştur. Ama bu darbe döneminin bugünden kat be kat daha hukuki olduğu gerçeğini değiştirmez. 

Eğer ülkede, kendine sağcı, özelde ülkücü denen bir güruh, her tür terörü işliyor ve devlet, develtin dümeni olan hükümet bunu teşvik ediyorsa, maalesef o darbe gayet meşru olacaktır. Geçmişte yaşadığımız budur ve gözlerden şiddetle saklanmaya çalışılmaktadır. 

Tamam işte, babanla senin başına gelen o olay hukuksuzluk değil mi? O işkence olayları öyle değil mi? 

Devlet ülkücüleri ve bir kısım solcuları o dönem kullandı. Kenan evren kendi açıkladı, daha önce müdahale edebilirdik ama şartların biraz daha olgunlaşmasını bekledik diye.

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, Cimcime yazdı:

Tamam işte, babanla senin başına gelen o olay hukuksuzluk değil mi? O işkence olayları öyle değil mi? 

Devlet ülkücüleri ve bir kısım solcuları o dönem kullandı. Kenan evren kendi açıkladı, daha önce müdahale edebilirdik ama şartların biraz daha olgunlaşmasını bekledik diye.

Yarın öbür gün Tayyip başkan olsa, hayalini kurduğu gibi laik ve demokratik cumhuriyeti bitirecek son adımı da atsa ve biz bilsek ki artık kendi çapımızda bir şeriata geçtik...

Bir darbe olsun ve mevcut sistem korunsun, bu hırsız şeriatçılar da yargılansın istemez misin? 

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, Cimcime yazdı:

Senin dediğini demiyorum diye, senin gibi düşünmüyorum diye neden hemen hakaret ediyorsun? Darbeyi mi savunayım yani?  Adam olmak için ille de darbeci mi olmak gerek? 

Bizim adamlığımız sözle uslanmayanı köteklemektir.

Her türlüğü haksızlığı,yolsuzluğu,pisliği,çirkefliği yapıp bir de bok gibi üste çıkanlara baltayı saplarız.

Evet darbeciyim,var mı itirazın?

Başlarım demokrasisine de,insan haklarına da..!

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Yarın öbür gün Tayyip başkan olsa, hayalini kurduğu gibi laik ve demokratik cumhuriyeti bitirecek son adımı da atsa ve biz bilsek ki artık kendi çapımızda bir şeriata geçtik...

Bir darbe olsun ve mevcut sistem korunsun, bu hırsız şeriatçılar da yargılansın istemez misin? 

O zaman rejim değişiyor ve geri dönülemez bir yola giriliyor demektir. Yani artık seçimle mevcut hükümeti değiştirme imkanımız kalkmış demektir.

Oysa her şeye rağmen halen durum böyle değil, mesela belki de ilk seçimde bu hükümeti değiştirmek mümkün olabilir. Hele ki şu yaşananlardan sonra...

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Cimcime yazdı:

Başla koçyiğidim, başla. Kim tutar seni! :)

Ama dikkat et de ayakkabın nasırını depreştirmesin... :)

Lan ikile de defol git.AKP’li yim diyemiyorsun,ödlek..Darbeye karşıyım diye bik bik ötme..

Keriz herif,biz kimin ne mal olduğunu biliyoruz.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Cimcime yazdı:

O zaman rejim değişiyor ve geri dönülemez bir yola giriliyor demektir. Yani artık seçimle mevcut hükümeti değiştirme imkanımız kalkmış demektir.

Oysa her şeye rağmen halen durum böyle değil, mesela belki de ilk seçimde bu hükümeti değiştirmek mümkün olabilir. Hele ki şu yaşananlardan sonra...

Tamam işte, demek ki darbeye her durumda karşı olunmuyormuş. Öyle haller olur ki ülkede, iktidardakiler her şeyi ellerine yüzlerine öyle bir bulaştırır ve toplumu öyle bir kaosa sürükler k, darbe kaçınılmaz olur. Darbe son noktadır orada, zorunluluktur. 12 Eylül darbesi de öyle bir darbedir. Yoksa hiçbirimiz darbeye bayılıyor değiliz, hele 12 Eylül sonrası bu dincilerin iyice palazlandığı düşünülünce...

Şu anda bir darbe beklemiyoruz zaten. Olmamalı. Ama bu iktidar asla ABD vb nedenlerden de gitmemeli. Ülke iyice dibe vurmalı, bu aşağılık imamların ne olduğu iyice çıkmalı ve halk bir şeyleri anlayıp bir daha dinciye, gericiye asla prim vermemesi gerektiğini öğrenmeli. İdeal olan bu.

Zaten ortada şu anda darbe yapacak bir ordu da yok... Önceden de yoktu, son darbe yaklaşık 40 yıl önce olmuş gitmiş... Sonrasında bir darbe tehlikesi, tehdidi de yaşamadık. Asker için darbe yapmak hiç zor değil, darbe yapmak istese onu kimseler engelleyemez, bir de sonrasını eğilip eteğini öperdi.

O yüzden bu "Aman da darbeciler bunlar" falan demek pek komik, pek cahilce. AKP'nin yarattığı bir şeytan. Darbenin ağa babasını AKP yaptı, yapıyor. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Ornias yazdı:

Lan ikile de defol git.AKP’li yim diyemiyorsun,ödlek..Darbeye karşıyım diye bik bik ötme..

Keriz herif,biz kimin ne mal olduğunu biliyoruz.

Nedir bu gönderme merakı, nedir bu hep tek ses, tek renk, tek tür kalma isteği? Bunun için değer mi böyle hakaret ve küfürler edip kendini saygınliktan çıkarmaya, değersizlştirmeye?

Ne akp'liyim, ne de darbeci. Seçimlerle gelen seçimlerle gitsin diyen bir demokratım. Anladın mı darbeci koçyiğidim? :)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Tamam işte, demek ki darbeye her durumda karşı olunmuyormuş. Öyle haller olur ki ülkede, iktidardakiler her şeyi ellerine yüzlerine öyle bir bulaştırır ve toplumu öyle bir kaosa sürükler k, darbe kaçınılmaz olur. Darbe son noktadır orada, zorunluluktur. 12 Eylül darbesi de öyle bir darbedir. Yoksa hiçbirimiz darbeye bayılıyor değiliz, hele 12 Eylül sonrası bu dincilerin iyice palazlandığı düşünülünce...

Şu anda bir darbe beklemiyoruz zaten. Olmamalı. Ama bu iktidar asla ABD vb nedenlerden de gitmemeli. Ülke iyice dibe vurmalı, bu aşağılık imamların ne olduğu iyice çıkmalı ve halk bir şeyleri anlayıp bir daha dinciye, gericiye asla prim vermemesi gerektiğini öğrenmeli. İdeal olan bu.

Zaten ortada şu anda darbe yapacak bir ordu da yok... Önceden de yoktu, son darbe yaklaşık 40 yıl önce olmuş gitmiş... Sonrasında bir darbe tehlikesi, tehdidi de yaşamadık. Asker için darbe yapmak hiç zor değil, darbe yapmak istese onu kimseler engelleyemez, bir de sonrasını eğilip eteğini öperdi.

O yüzden bu "Aman da darbeciler bunlar" falan demek pek komik, pek cahilce. AKP'nin yarattığı bir şeytan. Darbenin ağa babasını AKP yaptı, yapıyor. 

Her durumda darbeye karşı çıkmam ben de zaten. Mesela hitler'le bir darbe yapılsaydı da o kadsr insan ölüp gitmeseydi, fena mı olurdu? Hayır tabii ki. Ama şu an darbe çok yanlış olur. Hele ki sizin de dediginiz gibi, abd ona karşı böyle bir saldırıya geçmişken.

Abd baskısı ile gitmemeli ve içeride desteğinin kalkmasıyla gitmeli, bu konuda size katılıyorum. 12 eylul darbecileri konusunda ise tabii ki size katılmıyorum. 12 eylul dsrbecileri o koşulları bizzat kendileri hazirladilar. Darbe yapip amerikanci bir iktidar kurmak için bu ulkenin genclerini birbirine kirdirdilar. Darbe bir zorunluluk olarak degil, bir plan çerçevesinde geldi. Tabii ecevit ve demirel ve diğer politikacıların da payı büyük bu olayda.

Sonuç olarak seçimle değiştirme imkanı varken darbe felaket olur.

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Cimcime said:

Hukuksuzluk denemez. Belki birilerinin işgüzarlığı denir. Darbe döneminde her bir şey acayip hukukluydu diyen de yok. Ama bugünkü kadar hukuksuzluk yoktu ortada.

Şartların olgunlaşması derken, hangi şartlar olduğunu gözardı ediyorsunuz. Darbe elbette kötü, çirkin bir şey. Ancak ortalık daha kötü ve çirkinse, kabul edilebilir. 

Sitelerde Paylaş

Eskiden beri kargaşa ortamını hazırlamak için seri suikastler yapılacağını düşünmüşümdür. Fakat bu yönde bir işaret gelmiyordu. Tam da daha bu fettoşu artık daha başka ne şekilde kullanabilirler diye düşünürken işaret geldi. Fetoş bir şeyler geveledi bu konuda.

Liderlerinin (Muhsin) öldürülmesinden hınçlı olan alperenler, fetöcü kriptolar tarafından bazı suikastlerde yine tetikçi olarak kullanılabilirler. Hedefte kimler olur bilmiyorum. Hatta şu anda bazı alperenleri almış suikast eğitimi veriyorlar olması büyük olasılık. 

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Hukuksuzluk denemez. Belki birilerinin işgüzarlığı denir. Darbe döneminde her bir şey acayip hukukluydu diyen de yok. Ama bugünkü kadar hukuksuzluk yoktu ortada.

Şartların olgunlaşması derken, hangi şartlar olduğunu gözardı ediyorsunuz. Darbe elbette kötü, çirkin bir şey. Ancak ortalık daha kötü ve çirkinse, kabul edilebilir. 

Hayır, birilerinin işgüzarlığı değil, sistemli işkenceler yapıldı. Cezaevleri özellikle işkence ve baskıyla siyasi tutukluları ezmek, insanlıktan çıkarmak için kullanıldı. Özellikle diyarbakır cezaevi.

Ortalık daha kötüydü. Her gün 15-20 kişi hayatını kaybediyordu. Sonra 12 eylül geldi. Birdenbire olaylar durdu. Sonra binlerc insan icerde, disarda, olduruldu, iskenceden geçirildi, ailelerine acilar yasatildi.

Ortam daha kötüydü, sonra 12 eylül geldi, çok daha kötü oldu.

Sitelerde Paylaş

Bu kadar sığ ve ağzı bozuk ne zaman birikti forumda.

Yukarıda ki mesajlara bakın, teröristin biri diğer kullanıcıyı Akpli ilan ediyor bir diğeri gelmiş neden asker cinayet işlemiyor diyor.

Ülkede aydınlanmış insanlardan kala kala foruma bunlar kalmış.

Gidin biraz arşiv konularını okuyun heyyy.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Cimcime said:

Hayır, birilerinin işgüzarlığı değil, sistemli işkenceler yapıldı. Cezaevleri özellikle işkence ve baskıyla siyasi tutukluları ezmek, insanlıktan çıkarmak için kullanıldı. Özellikle diyarbakır cezaevi.

Ortalık daha kötüydü. Her gün 15-20 kişi hayatını kaybediyordu. Sonra 12 eylül geldi. Birdenbire olaylar durdu. Sonra binlerc insan icerde, disarda, olduruldu, iskenceden geçirildi, ailelerine acilar yasatildi.

Ortam daha kötüydü, sonra 12 eylül geldi, çok daha kötü oldu.

Bir şeylerden pek anlamıyorsunuz. İşkence hukukla alakalı bir mevzu değil, işkence yaparsanız, hukuk meselesi değil, insanlık suçu işlemiş olursunuz.

Birdenbire olayların durmasında da şaşılacak bir şey yok, çok adam, özellikle sağcıların anlamadığı bir mevzu bu. Çünkü olaylar, devletin göz yumduğu hatta teşvik ettiği özellikle ülkücü denen tiplerin yaptıklarıydı. Sistematik şekilde solculara saldırıyorlardı. Aynı bugünlerde olduğu gibi kara propaganda ile ihale sola yükleniyordu ardından. Darbe olup, devlet desteği yalan olunca, elbette onlarda çil yavrusu gibi dağıldı. 

Zaten 80 darbesini aklayan husus budur, seçimle falan gitmesi mümkün olmayan devlet destekli terörün varlığı. Bu darbeyi iyi yapmaz, fakat meşru kılar. Darbenin meşru olması, darbeden sonra olan biten herşeyi de meşru kılmaz, işkencesi, acayip baskı ortamları falan filan. 

Yaşın kaç bilmiyorum, fakat darbeden sonra eskisinden çok çok daha iyi oldu. Fakat bu mutlak iyi değil elbette, eskisinden iyi sadece. Bugün ise, özellikle hukuk açısından darbe dönemine göre çok çok daha kötü haldeyiz. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...