Jump to content

mantik

Root Admin
 • İçerik sayısı

  3.639
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

3 Takipçiler

mantik Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

11.265 profil görüntüleme
 1. Bu arada, forumu yazmaya kapatma tarihini 21 Eylül'e çektik. Kuruluşunun tam 20. yıldönümünde kapatacağız.
 2. Bu ithamlara cevap bile vermeye tenezzül etmiyorum. Belki herkes henüz idrak edemedi ama yakında yazacak yer bulamayacaksınız. Bu yüzden insanlara yazmaya devam edebilecekleri bir yer, bir seçenek sunmaya çalışıyorum. İstemeyen üye olmaz, yazmaz, o ayrı konu.
 3. Bu arada, Abdülmalik’e de katılıyorum.
 4. Para kazanmaktan bahsedenler olmuş. Öyle olsa, hem buradan, hem oradan para kazanalım niye demiyelim? Hem öbür tarafta reklam bile yok dikkatinizi çektiyse. Olay para olsa, reklam olan yeri kapatıp, reklam olmayan yere niye geçelim? Alakası yok. Burasının devri doldu, ve yöneticileri de bıktı. Olay budur. Başka birşey aramayın. Orada taze kanla, daha genç bir kadroyla, yürüdüğü kadar yürüyecek.
 5. Eski üyelikler hala aktif. Şifreni unuttuysan şifremi unuttum linkini kullanarak resetleyebilirsin.
 6. AteistBakish, Seni hatırlıyorum elbette. Eskiden de yaramazlık yapardın sıkça. İnsanların bam teline basmak için özel olarak uğraşırdın. Panteist arkadaş müdahale etmiş o zaman demekki.
 7. AteistBakish, Düşünce Dünyası’nın site olarak kimliği ve etiketi ateist olmamasına rağmen oraya müslümanların dadanmasının neden zor olduğunu sana Ateistcafe’deki başlıkta açıklamıştım daha geçenlerde. Yöneticileri arasında zaten yok, olmaz da, ama katılımcıları arasında bile fazla müslüman olması zor orada. Hatta burada daha bile çok müslümanlar diye açıklamıştım sana o zaman da, çünkü burasının kimliği ateist, cevap vermeye geliyorlar buraya. Oraya niye gelsinler? Gelseler de niye dursunlar? Sıkıcı, entelektüel konular var orada sadece. Müslümanın ilgisini çekecek şeyler yok.
 8. Orasının da sunucusu Amerika’da, evet, ve orada da kimlikleriniz güvende ve gizli. Ama orası kimliğinizi gizlemenize bile gerek bırakmayacak bir yer olarak tasarlandı ilk kurulduğunda bile. Hala da öyle. İmajı ve kimliği ateist olan bir ortam değil orası. Çok daha rahat yazışabileceğiniz, gönül rahatlığıyla her yerde paylaşabileceğiniz bir ortam. Eğer popülerleşmezse, daha az moderatörle, hatta sadece bir veya iki kişiyle bile yönetilebilecek bir yer olacağını düşünüyorum orasının. Dolayısıyla burasıyla ilgilenmeyi kendine manevi bir sorumluluk haline getirmiş kişilerin o
 9. Bu kararı almamızın çeşitli sebepleri var. Bazılarına burada değinmek istiyorum: Sosyal medyadan önceki dönemde günümüzde sosyal medyanın üstlendiği işlevin de önemli bölümünü yerine getiren forumların artık devri kapanmıştır. Forumlar günümüzde sadece belli başlı bazı spesifik amaçlar için uygun ortamlar haline gelmiştir. Örneğin şirketlerin ve kurumların müşteri ve kullanıcılarıyla teknik konularda veya hizmet ve kullanım ile ilgili konularda yazıştıkları bir iletişim ortamı olmak gibi. Veya derli toplu, uzun ve derin fikir tartışmalarının yapılabileceği ortamlar olmak gibi. Bu ikinc
 10. Yönetim olarak aldığımız bir kararı burada duyurmak istiyorum. Bunu duyurmak forumun üç kurucusundan biri olan bana düşmüş bulunmaktadır. Ateistforumu 21 Eylül 2001’de açmıştık. Şimdi kuruluşunun 20. yıldönümü olan 21 Eylül 2021 tarihinde forumu yazı yazmaya kapatmaya karar verdik. Bu tarihten itibaren forum sadece aramaya ve okumaya açık bir arşiv olarak varlığını sürdürmeye devam edecektir, ve foruma yeni içerik 21 Eylül tarihinden itibaren asılamayacaktır. 20 yıl emek verdiğimiz bu siteyle ilgili bu kararı almak kolay olmadı. Fakat çeşitli sebeplerle bund
 11. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  Yeni üyelerin henüz özel mesaj kullanma hakkı yok burada. Başlık açma hakkıyla geliyor özel mesaj hakkı da sanırım. Arkadaşlar değiştirmedilerse kotayı, 20 mesaja ayarlı olması lazım. Düşünce Dünyasından üyelik alırsan orada bir kota yok. Üyelik onayı için bekleme de yok. Email adresine gelecek linke tıklayarak oluyor üyelik onayı. Oradaki özel mesajdan bana ulaşabilirsin.
 12. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  27 yıldır Türkiye'den uzak olduğum için bu tür hatalar yapıyorum sıkça son yıllarda. Türkçeyle ilgili bazı bu tür ince noktaları kaçırıyorum artık. Düzeltme için teşekkürler.
 13. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  Geçerli email adresi şart koşuyorum orada, birkaç sebepten dolayı. Birincisi, tüm üyelere toplu email gönderebilmek istiyorum, nadir durumlarda tabi. Sıkça değil. Mesela eski üyelere sitenin tekrar açıldığını duyurmak için email göndermeyi düşünüyorum yakında. İkinci sebep, yazılım o şekilde daha iyi çalışıyor. Bazı durumlarda bazı problemler çıkıyor üyelerin email adresleri geçerli olmadığı zaman. Eskiden yazılım bunu önemsemiyordu, son dönemde kullanıcı adı yerine bile email adresi kullanılmasına doğru yöneltmeye çalışıyor yazılımın yeni versiyonları, siteye giriş yaparken. Ateistforumda çeş
 14. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  Bu tür değişiklikler de yapabiliriz zamanla. Ama önce bir insanlar kullanmaya başlasın.
 15. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  Chat, film, vs hepsi aktif. Sadece gelip kullanan yok henüz. Bir tanıtım kampanyası deneyeceğim yakında ama ondan önce moderatör bulmak gibi, server'dan güvenli bir şekilde toplu email gönderebilmek için alınması gereken teknik önlemler ve konfigürasyonlar gibi bazı işler var ilgilenilmesi gereken. Buradaki bir moderatör arkadaş Düşünce Dünyasına moderatör bulma konusunda yardım ediyor. Hele bir moderatör bulalım, ondan sonra tanıtım ile ilgilenmek daha kolay olacak. Şimdilik buradaki kullanıcılar yavaş yavaş orada üyelik alıp yazmaya başlarlarsa, bu en azından bir başlangıç olur.
×
×
 • Yeni Oluştur...