Jump to content

Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?

Recommended Posts

Çoban demesi yanlış olmuş, ülkemizde çoban amele gibi şeyler sadece çalışan olarak değil ayrıca bir aşağılama sıfatı olarakta kullanılıyor..

inanın ki çoğu çoban sandığınızdan daha fazla fikir yürütebilirken üniversitede okuyan biri ay tarkan, ay şu bu diyen inanılmaz cahil insanlarda var o yüzden çobanı Aysun kayacı bence meslek olarak değil kültürsüz anlamında kullanmak istedi...

Ayrıca kendiside parayı basıp özel okulda okudu, bit odtülüde gelse senin oyunla benim bir mi dese nereye varır bunun sonu ?

Kimlerle oyumuz bir olmamalı ;

1,Üniversite mezunu olsa dahi ülke vs hakkında uzaktan yakından ilgisi olmayan kişiler.

Kimlerle oyum bir olmalı ;

1; Okuma yazması olmadığı halde ülke sorun ve konularına hakim olan....

Bu şekilde bakarsak daha tarafsız olur diye düşünüyorum...

Aysun kayacının demesi aslında okuyanla okumayan demek değil zenginle fakir demek gibi oldu bence...

Hiç yoktan adam askerliğini yapmış yani :)

ALın işte AKP'nin oy alma nedenlerinden biride bu kişilerin bu tarz söylemleri, örneğin CHP kesimi halka daima tepeden baktı.

AKp bu tarz çobanım, emelem dedikçe yalan yada doğru halkın hoşuna gidiyor bu bir gerçek ama chp kesimi doktor, avukat, bunlara yakın gibi izlenim veriyor...

Bu devirde artık okumuş okumamış yok sengin fakir var zengin parayo basar gider okur böyle artık...bence ülkemizde okummaış diye birini ezmeye çalışmak cahillik çünkü eşit bir ortam olmadı ki, belki o çoban hepimizi geçecekti ? ama herçey eşit olur o zman farkın ortaya çıkarsa o zman hava basılır :)

Farzedin ki ben bir çobanım, aa internettin hoca şimdi seni dikkate alamayız mı diyeceksiniz yoksa yazdıklarımama bakacaksınız ?

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

çoban 1 oy

bakkal 2 oy

bankacı 3 oy

manken 10 oy

demiş bir arkadaş :) bunlar artık bence inanın ki çok çok geride kaldı, bankacıların açlıktan dermanı kalmamış, sosyalliğe ayıracak zman hiç yok resmen köle, 900 tl maaş alıyor bazıları 3 ayda bir çift maaş, ama banka derken üst düzey yöneticileri kastetmiyorum çalışanlar böyle..

Ancak Bakkal var aylığı abartmıyorum 5000 tl küçücük tekeli var adamın aylık 2000 tl'den fazla oluyor..

Marketleri dememe gerek yok sanırım bizim burada bir market var sahibide ayı gibi ama başarmış nasıl olduysa artık, en aşağı 15000 aylık kazanıyor cebine gireni söylüyorum...Bizim burada bir mali müşavir vardı işi bıraltı fethiyede bar açtı, durumu çok iyi..

Kısacsı artık bazı eski önemli mesleklerin günümüzde esnaflığa karşı hükmü kesinlikle kalmadı denilebilir, bankacı, halklar ilşkiler elemanı, şu bu hiçbiri mahalle bakkalından fazla kazanamıyor hatta az kazanıyor..:(

Vay mühendis bey demiyor kimse artık paran kadar konuş diyor, altta jep var mı? kim iyi yaşıyor o önemli malesef..

kim burada bir mcdonals yada 10 çalışanı olan bir market aylık en aşağı 10.000 tl yerine gidipte başasının işinde çalışmak ister ki ?

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Plecebo haklısın, sonuçta gündem yaratması aslında başarılı ve dikkate alınan biri olduğunu gösterir, gene paranın gücü diyelim,

Bir kerede Arda halkların kardeşliği demiş başka tarafa çekip sanki profesör dünyayı değiştirecek bir laf ettide Türkiyen,n gündemi değişti..

Plecebo haklı Bu sitede hiçbiriniz ben Aysun kayacıdan daha değerliyim, sözlerim daha önemlidir, daha dikkate alınır değer verilirim demesin..sonuçta hatice değil netice önemli bal gibide o önemli hem daha iyi bir hayat yaşıyor ohh keyfine bakıyor hemde lafları ülke gündemine oturuyor, sizi dinleyen kim desene..

Aysın Kayacı İN ateistforum üyeleri OUT..

Sitelerde Paylaş

Bence Aysun Kayacının fazlaca oy kullanması pek çok caizdir. Allah boş yere bir kulunu özene bezene yaratacak değil ya, vardır bir hikmeti ve Allah'ın hikmetinden sual olunmaz. 10 oya kadar caizdir, benim oyumu da kullanabilir ve ben eminim daha nice erkek vardır ki, Aysun bacımıza oylarını feda edecektir :D .

tarihinde A.Artaud tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

A.Artaud :) karşılıksız mı yapacaksın bu fedayı ?

Kendi adıma ciddi söylüyorum karşılıksız değilde, sadece yakından görmek, bir tokalaşmak için yaparım, bir tanede yanağımdan öpse yok demem yani, ben zaten oy vermiyorum, Aysun bacım versin, çokta güzel bir hanımefendi kendisi, güzelliği takdir etmek bir sapıklık değil bir nevi sorumluluktur, hiçbir cinsi beklentim söz konusu değildir. Ayrıca güzelliği takdir etmeyenlerdir sapık olanlar, onlar sadece ağızlarının suyunu silmekle meşguldürler.

Öte yandan kendisinin fazla oy vermesi bana göre fazlaca dinen caiz geliyor. Allah kimseyi boşuna böyle güzel yaratmaz vardır bir bildiği. Buna rağmen müslümanlar ne derler bilemiyorum, oylarını kendisine verirler mi, karşılığında ne beklerler bilmem mümkün değil.

tarihinde A.Artaud tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kendi adıma ciddi söylüyorum karşılıksız değilde, sadece yakından görmek, bir tokalaşmak için yaparım, bir tanede yanağımdan öpse yok demem yani, ben zaten oy vermiyorum, Aysun bacım versin, çokta güzel bir hanımefendi kendisi, güzelliği takdir etmek bir sapıklık değil bir nevi sorumluluktur, hiçbir cinsi beklentim söz konusu değildir. Ayrıca güzelliği takdir etmeyenlerdir sapık olanlar, onlar sadece ağızlarının suyunu silmekle meşguldürler.

Öte yandan kendisinin fazla oy vermesi bana göre fazlaca dinen caiz geliyor. Allah kimseyi boşuna böyle güzel yaratmaz vardır bir bildiği. Buna rağmen müslümanlar ne derler bilemiyorum, oylarını kendisine verirler mi, karşılığında ne beklerler bilmem mümkün değil.

Yok kardeşim ne sapıklığı bu arada üzgünüm ama o güzelleri parası olan şişkolar yiyor :)

Bu arada sana göre o güzel bana göre tuğba büyüküstün güzel bu işler böyle ama oyumu vermem :)

Tabi Allah sanada nasip etsin diyeceğim ama dinsizsin kısacsı iyi dilekler sunuyorum ne diyeyim ki..

Sitelerde Paylaş

4 yıl önceki konu hortlamış :D Aysun'u böyle şeylerle gündeme taşımaya çalışanları kınıyorum :p O'nun böyle şeylere ihtiyacı yokki... Düzgün fiziği, etli dudaklarıyla erkeklerin zaten göz bebeğidir :p Doktorlar dizisini izlerken mi hortlattınız konuyu anlamadım ki :D

tarihinde Hizip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

"Çoban ile benim oy'um bir olmamalı" söyleminden sonra sanatçı kadınlardan işittiğim en anlamlı söylem; 

"Siz hasta olunca mikropları lanetliyor musunuz, yoksa tekrar hasta olmamak için mikroplara önlem mi alıyorsunuz"

Bunu söyleyen Aleyna Tilki 18 yaşında bile değil ama okkalı bir laf etmiş Aysun Kayacı dan sonra.  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...