Jump to content

PALAVRACI ALLAH

Recommended Posts

GAŞİYE:

17 - Bakmıyorlar mı o develere, nasıl yaratılmış?

18 - Göğe bakmıyorlar mı, nasıl yükseltilmiş?

19 - Bakmıyorlar mı dağlara, nasıl dikilmiş?

20 - Yere bakmıyorlar mı, nasıl yayılmış?

Hakikaten allah deveyi nasıl yaratmış? Göğü nasıl yükseltmiş? Dağları nasıl dikmiş? Yeri nasıl yaymış?

Deveden başlayalım...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 178
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

işte bakmakla varamazsın nasıl yaratıldığıns öyle muntazam çünkü,bi kusur bi nizam bozukluğu bulamazsın,kul icadı,evrim icadı olmadığı için bulamazsın,deve misali kendi fikrim bu arap ülkesinde oldukça fazla olduğu için ve oradakiler daha iyi kavrasın gözlerinin önündeki bişeyden deveden örnek verilmiştir .

Sitelerde Paylaş

işte bakmakla varamazsın nasıl yaratıldığıns öyle muntazam çünkü,bi kusur bi nizam bozukluğu bulamazsın,kul icadı,evrim icadı olmadığı için bulamazsın,deve misali kendi fikrim bu arap ülkesinde oldukça fazla olduğu için ve oradakiler daha iyi kavrasın gözlerinin önündeki bişeyden deveden örnek verilmiştir .

Devenin neresi muntazam düzgün?Ben bakacagim o devenin nasil yaratildigini anlatacak.Öyle demiyor mu?

Yaratan nasil yarattigini anlatir, ben mi anlatacagim?Yoksa deveyi nasil yarattigi kuranda yaziyor da ben bilmiyor muyum?

Yaziyorsa özür dilerim...Kangruyu nasil yaratmis acaba, ben onu cok merak ediyorum da...Karistirayim su kurani hele.Kacinci sayfada?

Sitelerde Paylaş

GAŞİYE:

Hakikaten allah deveyi nasıl yaratmış? Göğü nasıl yükseltmiş? Dağları nasıl dikmiş? Yeri nasıl yaymış?

Deveden başlayalım...

Bunun için hem Arap hem de develerle yakın ilişkide olman lazım.. Kangurular için Aborjinlere soracaksın... :)

Sitelerde Paylaş

Bunun için hem Arap hem de develerle yakın ilişkide olman lazım.. Kangurular için Aborjinlere soracaksın... :)

Ben zaten deve çobanıyım... yani develerle çok yakın ilişkiler icindeyim...Bakmak ne kelime?

Deveyi allah kangrulari Aborjinler mi yaratmis?Vay beee zaten kangrulari bir tanrinin yaratmasinin cok zor olacagini hep düsünmüsümdür.

Sagol Mohammed kardesim. :)

Sitelerde Paylaş

Devenin neresi muntazam düzgün?Ben bakacagim o devenin nasil yaratildigini anlatacak.Öyle demiyor mu?

Yaratan nasil yarattigini anlatir, ben mi anlatacagim?Yoksa deveyi nasil yarattigi kuranda yaziyor da ben bilmiyor muyum?

Sorunun yanıtını devenin kendisi vermiş zaten.

'Deveye sormuşlar: "Boynun neden eğri?" "Nerem doğru ki?" demiş..

Sitelerde Paylaş

<<nerde diyor bunu? anlatır anlatır zaten,azıcık sabır hele>>

Deve, öküz, kanguru

Bunlar işin ayrıntısı

Eğer gerçekten tüm insanların kendisine inanıp, kurtuluşa kavuşmalarını isteseydi

birkaç yüz ya da bin yıl ötesinden de biraz bahsederdi Ya da maddenin yapısından, veya galaksilerden, evrenden

Bırakın şimdi " o devrin insanlarının anlama kavrama gücünün göz ününe alınarak, bu dediklerimden BAHSEDİLMEDİĞİNİ "

İnanırlar demiyor mu " Dinde akla uygun olmayan şey yoktur Fakat aklın anlayamayacağı şeyler vardır " diye

Eğer anlatılsaydı, bu anlatılanlar, aklın kavrayamayacağı şeylerdendir der geçerdi inananlar

O zamanki insanlar kollanıyor da, şimdiki insanların suçu ne ?

Sitelerde Paylaş

nerde diyor bunu? anlatır anlatır zaten,azıcık sabır hele

Ayette diyor...

GAŞİYE:

E bakiyorum iste...Nasil yaratmis oldugunu aciklamasi gerekmez mi?Nasil yarattigini nerde acikliyor?

Aciklamasini ararken aklima takilan iki soruyu soracagim...

1-"O deveyi ben yarattim" diyen yaratan daha sonra yarattigi deveyi asagilayip hakaret eder mi?

2-Deveyi yaratmadan önce düsündügü baska modeller varmiydi?

Sitelerde Paylaş

GAŞİYE:

Deveden başlayalım...

Hepsimi sallama, yalan olur yahu.. Dağların oluşumundan, canlıların evriminden, yeryüzünden, evrenden bihaber allah.. Şu cahilce ayetleri okuyupta hâlâ allah diyen aptallara ne denir bilemiyorum. Bilgi yoksunu arap bilmemneyi yalayıcıları. Akıllara zarar.

Sitelerde Paylaş

devenin yavas yürümesinden tutunda devenin gebelik hailinden cikin. vs..

bu dönemlerin her birinin arapcada karsiligi olarak bir kelimesi vardir.

yeni dogmus deveye baska bisey eriline baska bisey disiline baska bisey demislerdir.

hareketlerinden yola cikarak bir cok kelime türetmislerdir.

dolayisiyla ayette zikredilen deve direk olarak su bizim bildigimiz hendek atlayamayan deveye isaret etmez.

lafza degil manaya isarettir.

Olay bakmak ve görmek olayidir.

kalin saglicakla...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...