Jump to content

İslamda kadının hakkı

Recommended Posts

kafa atan erkekler, hormonlari o an boga koc yapiyor onlari o zaman...

Bir de kafa atarlar, birbirlerinin ağzını burnunu kırarlar 5 dakika sonra bakarsın çok iyi dost olmuşlar. Bir kadın başka bir kadınla fiziksel münakaşaya girse o düşmanlık ömür boyu sürer. Sonra yok efendim kadın sağlıklı karar veremezmiş, tutarlı değilmişiz.

Bir parantez daha açayım hani şikayet ettiğiniz, adet/hamilelik döneminde hormon değişiklikleri yüzünden ortaya çıkan o "duygu bozuklukları" var ya. İşte onlar testesteron değerlerimiz tavan yaptığı yani erkekleştiğimiz için ortaya çıkıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 471
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adam ölüyor ama kadın eşinin imkanlarından ancak 1 yıl faydalanıyor. Bu kadını evinden çıkaracaklar kimler? Kadının adı da eşinin malı üstünde söz hakkı da yok.

Kim bu kadını 1 yıl sonra kapıya koyacak olanlar?

Kadın kocasının evinden (kendi evi olması gereken evden) niye çıkıp gidiyor?

Anlayamıyorum. Gerçi şimdi müslüman arkadaşlar gelip anlatır.

Bakara 240 - İçinizden vefat edip de eşlerini geride bırakanlar, eşleri için evlerinden çıkarılmayarak, bir yıl faydalanmalarını vasiyet etsinler. Şayet o kadınlar kendiliklerinden çıkıp giderlerse, kendi haklarında uygun olanı yapmalarında size bir günah yoktur. Allah Azîz'dir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Bu iddiaların sadece yüzeysel ve görmek istediğin tablo.

Sitelerde Paylaş

Bu iddiaların sadece yüzeysel ve görmek istediğin tablo.

Aslında görmemek istediğim tablo ama gerçeklerden kaçamıyoruz. Ben iş yüzeysel kalmasın diye bir de örnek olaylara giriyorum ama hepiniz iş gayikten çıkıp örnek olaya geldi mi kaçıyorsunuz. Eğer sen ben kaçmam diyorsan bu başlık altında paylaşılan ayetleri bize anlatırsın ve görürüz gerçeği.

Sen mevcut paylaştıklarımı anlatmaya başla (zıhardan başlarsan sevinirim) daha benim yazacağım ayetler var;

1) Kadının evliliğinin ve geleceğinin erkeğin 2 dudağının arasında olması,

2) Kadının erkeği boşayamaması ancak boşanmayı talep edebilmesi

3) Hülle nikahının ne olduğu ve erkeğin kabahatinin kadına nasıl yüklendiği. (Örneğin hülle konusu kitabı yazanların ahlakı geçtim dünyadan da haberlerinin olmadığının güzel bir örneğidir.)

Hukuk bilmez bir birilerinin, bir toplumu nasıl ilkel yasalara boğduğunu ve kadını hiçleştirdiğini ayetlerle anlatacağım.

Sitelerde Paylaş

Zamana ve mekana göre değişir. Bugünün Türkiye'sinde iyi bir geliri olması, çocukların bakımı ile ilgilenmesi, gelirinin bir bölümünü başka kadınlara harcamaması, vs.

Sorduğun sorunun cevabını sende biliyorsun aslında.

Sadece bu kadar mı? Erkeğin en büyük desteğinin ne olduğunu sen de biliyorsundur.

Sitelerde Paylaş

Kadın güçlü erkeği seçer burası doğru. Fakat güç kavramı kadından kadına değişiklik gösterir. Kimi parayı güç olarak görür, kimi sosyal becerileri, kimi kas gücünü. Orta okulda çok iyi ağaca tırmanıyor diye mahalleden bir çocuğa sırılsıklam aşık olan bir kız arkadaşım vardı...

Çocuğu taşıyan, doğuran, emziren, bakan kadın olduğuna göre erkeğin ortak yaşama bir değer katması lazım ki kadın onun genlerini gelecek nesillere aktarmayı kabul etsin.

Kadın yavrulayınca güçsüzleşir. Yeni doğmuş bir bebeğin bakımını üstlenip üstüne bir de dışarıda çalışmak imkansız bir görevdir. bir eşe ihtiyaç duyduğu tek zaman bu 2-3 senelik dönemdir. Hayatımızda 2-3 yıl önemli bir rol oynuyorsunuz diye ömür boyu evinizi temizliyor, çamaşırlarınızı yıkıyor, yemeğinizi hazırlıyoruz. Böyle bir durumda bile kadın güçsüz zate bik bik bik ediyorsunuz. Günümüzde beyin fonksiyonları yerinde olan hiç bir kadının korunmaya kollanmaya ihtiyacı yoktur.

Bodyguard olarak evde erkek beslemenin gereği kalmamıştır. Artık kimse ayı saldırısında ölmüyor. Erkeğin korumacılığına sadece diğer erkeklere karşı ihtiyaç duyuyoruz. Bu bile başlı başına bir saçmalık... Erkekler bizi rahatsız etmesin diye bir erkeğin korumasına girmek...

Belki kütüphaneyi başka bir odaya taşıyamıyor veya fare öldüremiyoruz fakat bırak doğum sancısına katlanmayı, siz adet sancısına dahi katlanamazsınız.

Kendiniz itiraf etmişsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bunlar bütün varlıklarını erkeklere borçlu oldukları halde bir türlü de çeneleri düşmüyor. Hem gevezeler hem ahlaksızlar.

Kendinizi fasulyeden saymaniz cok komik olmus. Goren bakan islamin ve islamcilarin insanliga bir faydasi var da, kadinlari begenmiyorlar sanacak. Ben bir islamcinin nefes alip vermek, yiyip icip cikarmak ve sokakta bogure bogure tekbir getirmekten baska icraatini gormedim. Eger kadinlar insanliga cok faydali olamadilar diye carsaf giyip evde kocalarini beklemek gibi bir cezaya carptiriliyorlar ise, islamci bir erkege carsaf giyip evde kocasini amuda kalkarak bekleme cezasi verilmesi gerekir.

Sitelerde Paylaş

Cevabı bildiğini tahmin ediyorum ama neyse. Cevabı bir kadından alalım:

Sadece işinize gelen noktayı cımbızlamışsınız.

Benim babam, kardeşim, kocam, yeğenim, kuzenim, amcam, dayım, eniştem -afedersiniz- erkek.

Hiç birisi öküz değil. Sokakta kadının bacağı gözüktü diye sinek gibi üzerine üşüşmüyorlar.

Kadını kapatacağınıza nefsinizi eğitin.

Ayrıca gerçekten ne işe yararsınız? (Sizin zihniyetinizdeki erkeklerden bahsediyorum eş olmayı hayatı paylaşmayı bilen erkekleri tenzi ederim)

Kadını diğer erkeklerden koruma iddiasıyla yola çıkıyorsunuz sonra gene bütün işi kadına yaptırıyorsunuz.

- Sokağa çıkma

- İnsan mı yaratık mı olduğun belli olmayacak kadar örtün

- Erkeklerle konuşma

Ne işe yaradı şimdi bodyguard olarak koca beslemek?

Mektepler olmasa milli eğitimi çok güzel yönetecek bakandan hiç bir farkınız yok.

Kadının kadınlığını suç say üstünü ört, kilit altında tut sonra kadını koruduğunu iddia et. Koruma olarak güçsüz ve beceriksizsiniz demek ki.

Sitelerde Paylaş

Bilmiyordum. Ortalık öküzden geçilmezken haksızlar mı? Türkiye'de elle veya sözle taciz edilmemiş kadın var mıdır?

Yoktur. Fakat bedenimiz taciz edilmesin diye evde beynimizi taciz ettirmenin de kayda değer bir avantaj sağlamadığını anlamaya başladık.

Sitelerde Paylaş

Nabilat senin gibiler oldugu muddetce senin kiz kardesin, kizin karin muhakkak en basitinden elle tacize ugrayacaktir, ama senin haberin olmayacak zira sen de bu ortami yaratan okuzlerdensin, kadini kizi mal yerine koyan, onunda kendi fikri dusuncesi oldugunu dusunmeyip sadece asil onun bedeni olan bedenine sanki kendi beniniz gibi mudahele zihniyetiniz oldugu muddetce bu toplumun genel tablosu zor degisir, pelte beyninizle bir halt ettiginizi saniyorsunuz ..

Sitelerde Paylaş

Kuran'da kadına tanınan haklar anlatmakla bitmez. Şimdi hülle denilen hileye yol açan ayeti ve bu ayeti yazanın hem kadına değer vermemesini, kadını muhatap kabul etmemesini, hem de hukuk bilmezliğini görelim.

Bakara 230 - Erkek, kadını bir kere daha boşayacak olursa bundan sonra kadın, başka bir kocaya varmadıkça eski kocasına helâl olmaz. Kadını almış olan adam, onu boşarsa o vakit Allah'ın sınırlarını koruyacaklarına ümitleri varsa kadının, eski kocasına dönmesinde, tekrar evlenmelerinde bir beis yoktur. İşte bunlar, Allah sınırlarıdır ki bilen kavme açıklanmadadır.

Bu ayeti savunmaya kalkacaklara tek bir soru ile cevap vereceğim.

Bugün laik hukuk kurallarının uygulandığı ülkemizde niçin bu ayete ihtiyaç duyulmuyor? (daha da anlamayacaklara şunu sorayım; Bugüne kadar çevrenizde karısını 3 kez boşayıp 4ncü kez evlenmeye kalkan kimse oldu mu?)

Ayetin ne anlattığını bilahare ayrıca detaylandıracağım. Sonra da birkaç örnek olay vereceğim.

Bu arada hülle nedir bilmeyenlere; "ikinci eşle kâğıt üzerinden ya da cinsel ilişki olmadan veya bir cinsel ilişki olacak kadar bir süre için evlenmeye yani evlilik hilesi yapmaya hulle denir"miş

Sitelerde Paylaş

Sadece işinize gelen noktayı cımbızlamışsınız.

Benim babam, kardeşim, kocam, yeğenim, kuzenim, amcam, dayım, eniştem -afedersiniz- erkek.

Hiç birisi öküz değil. Sokakta kadının bacağı gözüktü diye sinek gibi üzerine üşüşmüyorlar.

Kadını kapatacağınıza nefsinizi eğitin.

Ayrıca gerçekten ne işe yararsınız? (Sizin zihniyetinizdeki erkeklerden bahsediyorum eş olmayı hayatı paylaşmayı bilen erkekleri tenzi ederim)

Kadını diğer erkeklerden koruma iddiasıyla yola çıkıyorsunuz sonra gene bütün işi kadına yaptırıyorsunuz.

- Sokağa çıkma

- İnsan mı yaratık mı olduğun belli olmayacak kadar örtün

- Erkeklerle konuşma

Ne işe yaradı şimdi bodyguard olarak koca beslemek?

Mektepler olmasa milli eğitimi çok güzel yönetecek bakandan hiç bir farkınız yok.

Kadının kadınlığını suç say üstünü ört, kilit altında tut sonra kadını koruduğunu iddia et. Koruma olarak güçsüz ve beceriksizsiniz demek ki.

Kadın işini erkeğin nefsine bırakırsa işi zor. Bazı erkekler nefislerini eğittiler diyelim. Peki ya nefislerini eğit(e)meyenler ne olacak?

Sitelerde Paylaş

Kadın işini erkeğin nefsine bırakırsa işi zor. Bazı erkekler nefislerini eğittiler diyelim. Peki ya nefislerini eğit(e)meyenler ne olacak?

Polisi var, zabıtası var, mahkemesi var. Nefislerini eğitemeyenler hapishanelerde birbirlerine hallenebilirler.

Sitelerde Paylaş

Polisi var, zabıtası var, mahkemesi var. Nefislerini eğitemeyenler hapishanelerde birbirlerine hallenebilirler.

Bunu demek istemedim. Nefislerini eğit(e)meyen erkekler ne yapacaklar? Çekici buldukları kadınları gözlerine kestirecekler. Böyle bir durumda kadının ne yapması gerekir?

Sitelerde Paylaş

Bunu demek istemedim. Nefislerini eğit(e)meyen erkekler ne yapacaklar? Çekici buldukları kadınları gözlerine kestirecekler. Böyle bir durumda kadının ne yapması gerekir?

Hiçbir şey. Adam nefsine hakim olmayı öğrenecek. Gidecek kadınla insan gibi konuşacak, kendini beğendirmeye çalışacak, vs.

Sitelerde Paylaş

Polise haber vermesi gerekir...

Edit: Gözüne kestirmekten tacizi kastettiğini var sayıyorum.

tarihinde zula tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...