Jump to content

evrimle ilgili bir soru

Recommended Posts

• İleti 417
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 3 weeks later...

bunlar hepsi birtakım varsayımlar ve kabuller zinciri.kesin bilinmeyen bir şeye kanun gözüyle bakıyorsunuz ama bu bilgiler teori niteliğinde.

Henüz yeni konu açamadığım için ve ilgili olduğunu düşündüğümden, buraya yazıyorum.

Neanderthal geni taşıdığımız kanıtlandı.

Teistler, sadece Adem'in soyundan geldiğimizi hala söyleyebilecekler mi ?

http://www.ntvmsnbc....#storyContinued

tarihinde Calculus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Henüz yeni konu açamadığım için ve ilgili olduğunu düşündüğümden, buraya yazıyorum.

Neanderthal geni taşıdığımız kanıtlandı.

Teistler, sadece Adem'in soyundan geldiğimizi hala söyleyebilecekler mi ?

http://www.ntvmsnbc....#storyContinued

Zamanında neanderthalle cinsel ilişkiye girmiş ateist birinin allahsızlığına bağlayıp kotarırlar.

Dinde zorluk yoktur.

Bir kolayını buluverirler.

Sitelerde Paylaş

--Neanderthaller insan zaten.Sizin gibilerle bu konuları tartışacak değilim.--

demişsin

Sen galiba benim ne demek istediğimi anlamadın.

Bundan 30 bin yıl önde nesli tükenmiş olan neanderthal'in geni

6 bin yıl önce yaratıldığı söylenen Adem'in torunlarında ne arıyor ?

Bunu demek istemiştim.

Sitelerde Paylaş

--Diğer hayvanlarda bulunan genler de bizde bulunabilir.Niye şaşırdınız bu kadar?--

Sadece neanderthal'e ait genetik bir bilginin, şu an yaşayan insanlarda da

tespit edilmiş olmasından bahsediyorum

Sen biraz genetik oku

Hiç olmazsa verdiğim linkteki yazının tamamını oku

O zaman anlarsın

Başka da diyecek bir şeyim yok.

Sitelerde Paylaş

Neanderthaller farklı bir tür değil bunu anlatmaya çalışıyorum.Şimdiki gibi bir insan.

Evrime farklı bir yorum başlığında da genetik benzerliklerin bizi evrime götürmesinin saçma olduğunu anlattım.

Sitelerde Paylaş

Neanderthaller farklı bir tür değil bunu anlatmaya çalışıyorum.Şimdiki gibi bir insan.

Evrime farklı bir yorum başlığında da genetik benzerliklerin bizi evrime götürmesinin saçma olduğunu anlattım.

Harun Yahya beyi de sollamış görünüyorsun.

Vallahi bu kadar geniş hareket alanı ne gördüm ne duydum.

Tek hücreliye ne zaman insan diyeceğiz bakalım.

Yoksa neanderthaller Kuran'a saygısızlık yaptığı için çarpılan grup mu?

Her şey yerli yerine oturmaya başlıyor şimdi.

Brava.

Sitelerde Paylaş

Neanderthaller insan değil. Eğer onlar insansa, şempanzelere de insan de bari.

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar, evrim konusunda şöyle bir sorum var, evrimin bildiğim kadarıyla amacı hücrenin sağlıklı gelişmesi,üremesi....vs şimdi insanı dünyadan çıkartsak, dünyadaki tüm canlılar çok daha sağlıklı olmazmıydı? üreme sayıları da artacaktı... dünya yaşayan bir canlıysa(topraklarıyla atmosferiyle) çok daha temiz olmayacakmıydı? insan bu dünyanın ürünüyse bizler nasıl evrimleştikki bizi yaratan canlıyı resmen öldürüyoruz, atmosfer delinmek üzere vs... hani evrim gelişmeydi?

bu arada evrimi destekleyen bir deistim ama bu soru aklıma geldi gecenlerde paylaşmak istedim....

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar, evrim konusunda şöyle bir sorum var, evrimin bildiğim kadarıyla amacı hücrenin sağlıklı gelişmesi,üremesi....vs şimdi insanı dünyadan çıkartsak, dünyadaki tüm canlılar çok daha sağlıklı olmazmıydı? üreme sayıları da artacaktı... dünya yaşayan bir canlıysa(topraklarıyla atmosferiyle) çok daha temiz olmayacakmıydı? insan bu dünyanın ürünüyse bizler nasıl evrimleştikki bizi yaratan canlıyı resmen öldürüyoruz, atmosfer delinmek üzere vs... hani evrim gelişmeydi?

bu arada evrimi destekleyen bir deistim ama bu soru aklıma geldi gecenlerde paylaşmak istedim....

Evrimin amacı hücrenin sağlıklı gelişmesi değil. Dahası, evrime göre bir amaç yok. Çok daha basit bir mantık var. Varlığını sürdürmek için gerekli özelliklere sahip olmayan canlılar ölür. Bu kural sadece canlılar için değil ekosistemler için de geçerlidir. "Varlığını sürdürmek için gerekli özelliklere sahip olmayan ekosistemler ölür" önermesi de doğrudur. Örneğin insanı dünyadan çıkartırsak bazı evcil hayvanlar ölür. Yani dünyadaki tüm canlılar çok daha sağlıklı olmazdı. Ama pek çok canlı için daha iyi olabilirdi. Örneğin yok ettiğimiz yağmur ormanlarında yaşayan türlerin hayatta kalma şansı artardı. "hani evrim gelişmeydi?" bu zor bir soru. Evrimde gelişme değil değişim var. Çok sayıda canlı rekabet içinde aynı ekosistemi paylaştıkları için birbirlerini yok etmeleri de evrimin bir parçası. Bu rekabet gelişme olarak yansıyor ancak rekabet azalınca gelişme ters yönde oluyor (örneğin düşmanları ekosistemden silinen canlılar savunma ve saklanma yeteneklerini kaybediyor) yani evrimde gelişme tek yönlü değil. Doğayı koruma konusunda hassas olmalıyız tabi ve evrimin mekanizmalarını anlamak bize bu konuda yardımcı olabilir.

Sitelerde Paylaş

Evrimin bir amacı, aklı veya gelecek hedefi yoktur. Değişen şartlara adapte olan türler devam eder, adapte olamayanlar yok olur. Eğer insanlar dünyayı kendileri için yaşanamaz hale getirirlerse yok olurlar, ama değişen dünya şartlarına adapte olan canlılar yok olmaz.

Sitelerde Paylaş

Evrimin bir amacı, aklı veya gelecek hedefi yoktur. Değişen şartlara adapte olan türler devam eder, adapte olamayanlar yok olur. Eğer insanlar dünyayı kendileri için yaşanamaz hale getirirlerse yok olurlar, ama değişen dünya şartlarına adapte olan canlılar yok olmaz.

Homo sapiens türü olarak son bin senedir evrimin dışındayız. Bu sürede gezegende varolan türlerin yarıdan fazlasını yok ettik, kalanını da yok etmek üzereyiz, son bir yüzyıldaki nüfüsumuz yaklaşık on misline çıktı, gaz, petrol, ekilebilir alan, temiz su, temiz atmosfer gibi kaynakları da hızla tüketme yolundayız.

Evrimsel anlamda bunun gibi bir değişim toplu yokoluşlarda bile görülmedi, evrimsel bir toplu yokoluşun büyük göktaşı felaketleri gibi felaketler dışında bir kaç yüzyıl içinde gerçekleştiği hiç olmadı.

Değişen dünya şartları veya süregelen mutasyonlar bizim için hiç bir önem taşımıyor artık, biz evrimin ötesine geçtik, kendimizi ve dünyayı değiştirme tık tıklarımız, evrimin nesil tık tıklarından binlerce kez hızlı ilerliyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...