Jump to content

Sormak isteyip soramadıklarımız...Derin düşünceler...

Recommended Posts

Sizde takıntı olmuş benim kimliğim. Abicim buna takilmayin bir basamak daha atlayin yazdıklarımdan bir fikir üretim arayın tarayin size faydası olsun benim kimliğim islam,Hiristayan,yahudi,Ateis,budist vs ne yazdığına bakmayın eğer hoşnut olacaksaniz bilinki ben hepsiyim yada içinden biriyim,hepsinden kendime bir pay aldım ve ıslamı yaşıyorum. Sizde yaşayın kaybınız olmayacak hayat daha güzel olacak anlamlı olacak.

ne olduğunu bilirsek - yada sen kendinin ne olduğunu bilirsen ona göre tartışılabilir.. karşındakinin neyi savunduğu henüz belli değilken hangi konuda tartışacaksın ki ?

hayırdır yeni müslüman taktiğimi yoksa bu bir tür ?... yumuşat yumuşatabildiğin kadar....benimsetmeye çalış..... ne iş ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 836
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ne olduğunu bilirsek - yada sen kendinin ne olduğunu bilirsen ona göre tartışılabilir.. karşındakinin neyi savunduğu henüz belli değilken hangi konuda tartışacaksın ki ?

hayırdır yeni müslüman taktiğimi yoksa bu bir tür ?... yumuşat yumuşatabildiğin kadar....benimsetmeye çalış..... ne iş ?

Ben ne olduğumu söyledim fakat siz benden bir damga istiyorsunuz bunu söylersem o bilgilerle benimle tartışacaksınız fakat sizin bilgileriniz benim bildiklerim uyuşmuyor bu yüzden tartişma olmaz. Ben tartışmak için yazmıyorum nedeni herkezin doğrusu var kimse kimseye kabullenmiyor bir sonuç çıkmıyor ben buraya hac için geldim öğrendiklerimi de yazıyorum kimseye de vu böyledir diye üstlemiyorum herkez ne almak istiyorsa kendine yarar.

Bak şimdi müslüman taktiği falan olmadı bunca konuşmanın yanında hemen tanrıya bağlıyorsun,bir gurubu savunmuyorum ama sen bildiklerinle beni böyle anlıyorsun hal böyleyken tartışmak ne kazandırır bizlere.

Yukarda adem dedim siz müslümanlik kokuyor dediniz. Adem nedemek diye sormadınız şunku ademin ne olduğunu biliyorsunuz.

Bu yazının içinde hac kelimesi var ben bunu belirtmesem onuda sormayacaksiniz çünkü haccın da ne olduğunu biliyorsunuz. Haccı yumuşatmak için yazsaydım emin olki burada kullanmaz başka bir konuda ya bunlar yanlış yapıyor amaç sadecene o kutsal şehire gitmek ordaki izlere bakmak kabeyi görmek nefsini yumşatıp dönmek derdim. Gerisi insan uydurması falan filan derdim.

Sitelerde Paylaş

Ben ne olduğumu söyledim fakat siz benden bir damga istiyorsunuz bunu söylersem o bilgilerle benimle tartışacaksınız fakat sizin bilgileriniz benim bildiklerim uyuşmuyor bu yüzden tartişma olmaz. Ben tartışmak için yazmıyorum nedeni herkezin doğrusu var kimse kimseye kabullenmiyor bir sonuç çıkmıyor ben buraya hac için geldim öğrendiklerimi de yazıyorum kimseye de vu böyledir diye üstlemiyorum herkez ne almak istiyorsa kendine yarar.

Bak şimdi müslüman taktiği falan olmadı bunca konuşmanın yanında hemen tanrıya bağlıyorsun,bir gurubu savunmuyorum ama sen bildiklerinle beni böyle anlıyorsun hal böyleyken tartışmak ne kazandırır bizlere.

Yukarda adem dedim siz müslümanlik kokuyor dediniz. Adem nedemek diye sormadınız şunku ademin ne olduğunu biliyorsunuz.

Bu yazının içinde hac kelimesi var ben bunu belirtmesem onuda sormayacaksiniz çünkü haccın da ne olduğunu biliyorsunuz. Haccı yumuşatmak için yazsaydım emin olki burada kullanmaz başka bir konuda ya bunlar yanlış yapıyor amaç sadecene o kutsal şehire gitmek ordaki izlere bakmak kabeyi görmek nefsini yumşatıp dönmek derdim. Gerisi insan uydurması falan filan derdim.

savundukların daima araplar ve onların dini olan islam..... sonra ben değilim diyorsun....şumusun diyoruz hayır...bumusun? hayır.....ozaman şölesin...yok değil....

neidüğü belirsizsin işte......

islam karşıtı yazılara atlayıp savunuyorsun sürekli....yaptığın bu.....

yanlış biliyorsunuz diyorsun......ee doğrusunu sen mi biliyorsun ? neymiş o doğru ? onu da adam gibi net somut olarak ortaya koyamıyorsun...

zırvalayıp duruyorsun...adına da "TARTIŞIYORUZ" diyorsun.....

hade git islami forumlara YALLAH....

Sitelerde Paylaş

savundukların daima araplar ve onların dini olan islam..... sonra ben değilim diyorsun....şumusun diyoruz hayır...bumusun? hayır.....ozaman şölesin...yok değil....

neidüğü belirsizsin işte......

islam karşıtı yazılara atlayıp savunuyorsun sürekli....yaptığın bu.....

yanlış biliyorsunuz diyorsun......ee doğrusunu sen mi biliyorsun ? neymiş o doğru ? onu da adam gibi net somut olarak ortaya koyamıyorsun...

zırvalayıp duruyorsun...adına da "TARTIŞIYORUZ" diyorsun.....

hade git islami forumlara YALLAH....

Işte busunuz sizler kendiniz gibi hakiro kokoro yapanı desteklersiniz ama oyununuzu bozanı elini,dilini kesersiniz.

Yazdiklarimdan bunu çıkartıysan senin ilgi alanın eğlenmek var sen eglencene devam et ben katılmıyorum,karışmıyorumda.

Şuna emin olki bu ülkede bugün şerihat gelsin seni yada Ateisim diye bas bas bagranı değil beni sallandırırlar.

Selam..

Sitelerde Paylaş

Demagoji yaptığının farkına ne zaman varacaksın. Zulmü onaylamıyoruz, mazlum kim olursa olsun mazlumdur.

Bir kaç sayfa önce de şu mesajı yazmıştın :

"Ateistlerin uğradığı ölüm ve suikastlar ile müslümanların uğradıkları ölümler ve suikastları değerlendirirsen, senin gözünde nasıl bir yüzdelik dilim ve durum oluşur."

Zulmü onaylamadığınız kesin zaten.

Zulmedilenin kim olduğunu önemsemeden üzüldüğünüz zaman, insan olacaksınız...

Sitelerde Paylaş

Bir kaç sayfa önce de şu mesajı yazmıştın :

"Ateistlerin uğradığı ölüm ve suikastlar ile müslümanların uğradıkları ölümler ve suikastları değerlendirirsen, senin gözünde nasıl bir yüzdelik dilim ve durum oluşur."

Zulmü onaylamadığınız kesin zaten.

Zulmedilenin kim olduğunu önemsemeden üzüldüğünüz zaman, insan olacaksınız...

Wish, önyargılı ve taraflısın. Sen kendi dünyanda kurguladığın İslam inancı ve müslümanların portresini öyle kötü biçimlendirmişsin ki, burada ne yazılırsa yazılsın hiçbir iletiyi okumadan önyargılarınla her konuya mesaj veriyorsun. Tarafsız bakamıyorsun.

Sürekli deklare ettiğim halde işinemi gelmiyor yoksa gerçekten mi algılayamıyorsun hep aynı cevaplar ve demagoji ile mesajlar iletiyorsun.

Bakınız, ben yada biz diyelim, burada genel olanı tespit edip, genel üzerinden gerçekleri sunmaya çalışıyoruz. Örneklerin verilişlerine karşı örnek sunmam yanlış olanın yanlış olduğunu size göstermektir. Başka hiçbir düşüncem yok. Katliamlar diyorsunuz, olaylar yada zulumler... Bunlar hiçbirini ne biz nede inandığımız din emretmiyor yada bunun hak olduğunu kimse söylemiyor. Fevri davranan kişilerin şahsi yaptırımları yada fiilleri geneli kapsayamaz. Evet ortada doğru olmayan birçok durum var, bunları zaten hiçbir insan kabul etmiyor ki, gerçek gibi sunup, kanıt diye yada delil diye bizlere sunuyorsun.

Sitelerde Paylaş

İnancı yüzünden öldürülen insanların, katillerini kim olursa olsun hiçbir müslüman kabul etmez. Ölen yada zulme uğrayan kim olursa olsun, zalime olanın taraftarı olamayız. Tarihe bakarak geçmişten günümüze her olayı incelersek, genel bir profil oluşturup, ortak insan hakları çerçevesinden olaylara bakarsak, örneği ise Türkiyeden verirsek, ezilen, zulme uğrayan, inancı yüzünden hak ve özgürlükleri ellerinden alınan, yasalarla ve devletin bizzat kendi kurumları bünyesinde afişe edilip, eğitim ve öğretim hakları bilke elinden alınan her zaman müslümanlar olmuştur. Hatta tarihin tozlu raflarından günyüzüne çıkarılan dosyaları da inceleyebilirseniz, sadece Allah dedi,ği için idam edilen faili mechul cinayetler, Türkiyenin karanlık geçmişinin büyük zulumlerle dolu olduğunu düşüncesi hür, vicdanı adil her insan bunu görecektir.

İdam edilene vatan haini demek kolay, idam edilen sizin ana-babanız yada kardeşiniz olsaydı acaba direk vatan haini diyenler böyle mi diyeceklerdi yoksa Hakkın ortaya çıkması için mücadele mi edecekti?

Bütün bu gibi olayları yazarken tek taraflı düşününler için birer örnek teşkil etmesi için yazıyorum.

Burada bir ateistin hak ve özgürlükleri ne ise bir müslümanın da aynı ölçüde olmasını dile getirmekten başka birşey demiyorum.

Fevri ve lahsi fiilleri örnek vererek, sizler bunu yaptınız demek, sizler şöylesiniz böylesiniz demekle gerçekler ifade edilmez.

Sitelerde Paylaş

Bu konuyu genel tanım olarak ifade etmiştim. Amacım biz böyleyiz siz şöyle demek yada biraz mukayese ile dramaya dönüşen sohbetler etmek değil. Bu başlıkta ifadelerimi şahsileştirmeden genele yaymayı ve bütüne hitap etmeyi hedeflesem de, yorum yapanlar konuları kişiselleştirmek için uğraştığı için, düşünceler yerine asılsız ithamlar yayınlanıyor.

İfadelerimle ne sizleri kırmak neden inançlarınıza zarar vermeyi amaç edinmediğim için, uzlaşı sağlayacak yada ortak noktada fikir beyan edecek hiçbir konu bulamıyorum. Burada yazı yolu ile ne yazarsam yazayım, sürekli negatif bir yanıt ve zıt düşünce ile saldırı geliyor. Kavgaların olmadığı,insana insan gibi değer verenlerle ortak konularda buluşmak dileğiyle...

Sitelerde Paylaş

laf ebeliği yapıp duruyorsun sadece...

senin yukardaki yazını okuyan ne anlar ?:

müslümanlar durduk yere asılıyor idam ediliyor

allah dedi sadece ---başına gelmeyen kalmadı....

sırf allah dedi diye idam edilenler....

sen oku tekrar...ne anlamamız gerek o yazından ?

itiraz gelince de ...yok öle demek istememiş de. örnek vermiş de..vs.vs.vs.

örnek vereceksen adam gibi vcer örneğini....sorulduğunda yanıt vereceğin şekilde olsun....

yoksa burası islami forum değil...orda yazsan bunu hepsi sana destek olur..."evet islamı bilmiyorlar..bilmemekle kalmayıp allah dedi diye idam ediyorlar haklısın" derler....

ama burdaki forumda sorgulayan zeki insanlar var....bu forum atıp tutma sallama forumu değil bilader.

Sitelerde Paylaş

Hayatınız sallama iddialarla dolu, herşeyiniz yalan dolan, inandığınız evrim bile masal... Daha ne ötp duruyorsun, boş beleş...

Kalkıp burada her konuya ahkam kesip, cahil cahil yazılar yazıyorsun. İnsanın bir dayanma sınırı vardır ama sizin gibi kafirler, insanda ne sınır nede saygı bırakıyor.

Sitelerde Paylaş

Hayatınız sallama iddialarla dolu, herşeyiniz yalan dolan, inandığınız evrim bile masal... Daha ne ötp duruyorsun, boş beleş...

Kalkıp burada her konuya ahkam kesip, cahil cahil yazılar yazıyorsun. İnsanın bir dayanma sınırı vardır ama sizin gibi kafirler, insanda ne sınır nede saygı bırakıyor.

yalan iddialar tamamı ile siz müslümanlara ait.

göster örnek ver....

sadece ALLAH dedi diye idam edilen kimmiş ? ne zaman olmuş ? kim idam etmiş ?

yukarda da yazmıştım..."misal o sadece" demiştin ya...

bende bunu yazdım...

"laf ebeliği yapıp duruyorsun sadece...

senin yukardaki yazını okuyan ne anlar ?:

müslümanlar durduk yere asılıyor idam ediliyor

allah dedi sadece ---başına gelmeyen kalmadı....

sırf allah dedi diye idam edilenler....

sen oku tekrar...ne anlamamız gerek o yazından ?

itiraz gelince de ...yok öle demek istememiş de. örnek vermiş de..vs.vs.vs.

örnek vereceksen adam gibi vcer örneğini....sorulduğunda yanıt vereceğin şekilde olsun....

yoksa burası islami forum değil...orda yazsan bunu hepsi sana destek olur..."evet islamı bilmiyorlar..bilmemekle kalmayıp allah dedi diye idam ediyorlar haklısın" derler....

ama burdaki forumda sorgulayan zeki insanlar var....bu forum atıp tutma sallama forumu değil bilader. "

buyur cevap ver. kıvırmadan...kaytarmadan....(becerebilirsen)

Sitelerde Paylaş

Başlığımdan sana artık cevap vermeyeceğim, sebebini yineliyorum. Sen bir fitnesin, bütün konularda yazdığın mesajlar senin nasıl bir din düşmanı kafir olduğunu ortaya koyuyor. Bundan dolayıdır ki, sen benim umrumda bile değilsin. Açıkcası sizlerden artı kiğreniyorum. Bir insan bu kadar alçalıp bu kadar yalanlar savurabilir mi? Bu kadar da olunmaz derler ya, işte sen ve senin gibiler, sözlerin bittiği ve ifadeleri nyetersiz kaldığı kişilersiniz.

Git başka konulara, orada bütün düşüncelerini belirt. Bu konudan uzak dur...

Sitelerde Paylaş

Başlığımdan sana artık cevap vermeyeceğim, sebebini yineliyorum. Sen bir fitnesin, bütün konularda yazdığın mesajlar senin nasıl bir din düşmanı kafir olduğunu ortaya koyuyor. Bundan dolayıdır ki, sen benim umrumda bile değilsin. Açıkcası sizlerden artı kiğreniyorum. Bir insan bu kadar alçalıp bu kadar yalanlar savurabilir mi? Bu kadar da olunmaz derler ya, işte sen ve senin gibiler, sözlerin bittiği ve ifadeleri nyetersiz kaldığı kişilersiniz.

Git başka konulara, orada bütün düşüncelerini belirt. Bu konudan uzak dur...

la bura ATEİST forum....

karıştırdın sanırım forumları ? :D :D :D

sen git bu forumdan bence uzak dur....

belli mi olur...İMANIN zedelenir felan ??

hem kurana uysana sen.... inkar edip kafir olma... ne dio ?

kafirlerle konuşmayın.....dost olmayın....

dost olmadın belki ama...günlerdir konuşup duruon.... ne iş ? imanında bi çatlak mı var ne ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...