Jump to content

Tanrı veya tanrılar var mıdır?

Recommended Posts

Bir saat önce, anibal yazdı:

Süper zenci ancak aklını göster diyenlerin sülalesini siker. Bana sorarsan, uydurma elbette, tıpkı senin allahın gibi..

Senin tahammül edilecek cümlen falan yok. Süper zencini siktiği bir gütnden başka bir şeyin yok, beyin akıl nedir, onu bile bilmeyen beyinsizin tekisin. 

Şapşal budala, ben aklımı gösteremiyorum diye, götten uydurulmuş her martaval gerçek mi olacak? Bedevinin götünden uydurulma bir zırva: Allah...

Hani nerde diyoruz, siz götverenlerde çıkıp "Amanda aklını göster..." diye sayıklıyorsunuz, moron, sen aklın ne olduğunu bilecek kadar akla sahip misin ki, çıkıp bunu sormaya cüret edebiliyorsun?

Hadeee, süper zenci ananı sikiyor, git onunla uğraş sen...

bana laf söylede Rab'bime hakaret etme senin ............................................................................................... koyarım. noktalı yerleri doldur kendine göre. hepsi sana isabet edecek zaten.

sen herşeyi gözünle görmek isteyen bir ahmaksın anibal beyinsizi. gözün çıplak halde 100 metre öteyi seçemez ve güneşin ışığına bakamazsın gözlerin kamaşır ama haşa Alemlerin Rabbini görmek istiyorsun. işte senin beyinsizliğin bunun gibi daha kendinde olanları göremiyorsun aklını bana ispatlayamıyorsun, bilgisayarında yaptığın işlemleri harddiskinde gösteremiyorsun aynı beynin gibi, ama haşa Alemlerin Rabbini görmek istiyorsun.

senin ve topunuzun üstünden amerikan film endüstrisindeki bütün zenciler geçsin anibal fahişesi.

tarihinde metann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 saat önce, FETİH yazdı:

bizim imanımızda sebeb sonucu yaratmaz. sebebi  de sonucu da ayrı ayrı Allah CC. yaratır.

sebeb olmadan bir şey yapılmaz diyorsun. bu dediğin insan için geçerli. Allah'ın CC.sebebe ihtiyacı yoktur. sebebleri sadece kudretine perde olur..

Nereden biliyorsun sana bunu kim söyledi ? Bana kalırsa allahın içinde geçerli. Neden ? Çünkü bildiğim her şey için geçerli.

Ben söyleyeyim elinde 2 kaynak var. Birincisi diğer insanların söyledikleri ikincisi kuran.

Diğer insanlara girmiyorum bile,

Demek ki en iyi ihtimalle bunu söyleyen kuran. Peki kuranı sağlayan şey ne ? Kuranın bu dediğini hangi mantıksal, fiziksel, matematiksel mantık destekliyor da bunu kabul edeyim ??

Mantıksal hiç bir dayağın yok. O zaman ne halta burada dayanağı inanç olan düşünceleri savunuyorsun be adam ?

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 hours ago, metann said:

bana laf söylede Rab'bime hakaret etme senin ............................................................................................... koyarım. noktalı yerleri doldur kendine göre. hepsi sana isabet edecek zaten.

sen herşeyi gözünle görmek isteyen bir ahmaksın anibal beyinsizi. gözün çıplak halde 100 metre öteyi seçemez ve güneşin ışığına bakamazsın gözlerin kamaşır ama haşa Alemlerin Rabbini görmek istiyorsun. işte senin beyinsizliğin bunun gibi daha kendinde olanları göremiyorsun aklını bana ispatlayamıyorsun, bilgisayarında yaptığın işlemleri harddiskinde gösteremiyorsun aynı beynin gibi, ama haşa Alemlerin Rabbini görmek istiyorsun.

senin ve topunuzun üstünden amerikan film endüstrisindeki bütün zenciler geçsin anibal fahişesi.

Geç şurdan şöyle.... Hayalperest budala. Neymiş, bedevi sıçırtması allah, buna cennette hoorii vercekmiş.... Kandır sen kendini böyle, cahil arap götü yalakası...

Aklımı niye ispatlayacam gavat, allah var diyen sensin, git sen onu ispatla. 

Ve tabi süper zenci ananı sikiyor, bir de onu hallet evvela, allaha, akla falan gelene kadar.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, FETİH yazdı:

bu dediklerini tarihte firavun da demişti. kavmine ilahlık taslamıştı. sonunu biliyorsundur. ebedi cehennemi boyladı.

sana gelince sen de ondan pek farklı değilsin. dikkat et. sen insanlara hizmet et ama ibadet sadece Allah'a CC. yapılır.

eserlerimize gelince onları Allah CC. yaratıyor. sen sadece var olan dağınık şeyleri bir araya getiriyorsun . bu yaratma değildir. bu yapmadır.

senin başarıya götüren güç dediğin Allah CC. ise de sen O CC.  değilsin ki.. kısaca senin içinde ve  dışındaki alemde gördüklerin ve duydukların Allah'ın CC. dışındaki varlıklardır.Allah CC.değildir.

ayrıca Allah'a CC. hal diyemezsin. haller mahluktur.Allah CC. ile insanı ayırmalısın. yoksa şirkten kurtulamazsın.. fakat sen bütünüyle O'ndansın. O CC. değilsin..

Tarihi yok FETİH yada tarihi insanlıkla başlar ve hep sürer!:)Firavun bir benzetmedir.Firavun akıldır.Musa ise zevktir,sevgidir.Dertli yaşam denizi karşısında(yaşamdaki çıkmazlarımız) akıl iflas etti.Ama Yaşam sevgisinin liderliğindeki nefis kavmi o denizi geçti:)Çünkü sen yada ben yada bir başkası  öyle istedikte ondan! İntihar etmek yerine yaşamak istedik.Allah Yedi nefis merhalesindeki Nefsi safiye halidir.Kullukta yani Nefsi Mardiyede haldir.Levvame Mülhime emamare hep insanı arzuladığı Başarıya götüren birer haldirler.Bunlar O bahsettiğin.sembolik hikayede ustaca anlatılmıştır.

tarihinde Antonius tarafından düzenlendi
eksiklik var
Sitelerde Paylaş

Yoksa yok FETİH Mısırda yaşamış Firavunla mücadele ederek İsrail kavmini oradan çıkaran bir Musa Tarihte yok!Ne papiruslarda ne yazıtlarda ne komşu Devlet tarihlerinde yok !çünkü olmamış! O zaman bu Masal yada Hikaye.Ama nasıl bir masal nasıl bir hikaye? Bence Üç boyutlu!Ekmeğini taşdan çıkaran dürüst insanların bilinçlerindeki olayları anlatan bir masal yada Hikaye!Kolay değil İradeyi cüziye(Tek taraflı aklımız) bu mücadelelerde hep Cehenneme girer yanar!Kendi ateşimizdir.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, anibal yazdı:

Geç şurdan şöyle.... Hayalperest budala. Neymiş, bedevi sıçırtması allah, buna cennette hoorii vercekmiş.... Kandır sen kendini böyle, cahil arap götü yalakası...

Aklımı niye ispatlayacam gavat, allah var diyen sensin, git sen onu ispatla. 

Ve tabi süper zenci ananı sikiyor, bir de onu hallet evvela, allaha, akla falan gelene kadar.

o ağzını topla bedevilere sülaleni .....tiririm. bana hakaret et ama Rabbime tek laf etme seni hayallerinin içinde boğarım.

gerizekalı sende aklını ispatla bana, Tanrı yok diyorsunuz ya? Tanrıya yok demen için bana önce aklını ispatlaman lazım şerefsiz mahluk. gözünüzle görmediğinizi inkar ediyorsunuz ama bana aklını gösteremiyorsun, yer çekimini gösteremiyorsun, telefonların birbirleri arasındaki iletişimini gösteremiyorsun? gösteremiyorsan Alemlerin Rabbini inkarda etmeyeceksin o zaman.

ben tüm zencilere senin boy boy bikinili resimlerini atacağım. artık istemediğin kadar zencin olacak ölene kadar mokoko.

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, metann yazdı:

gerizekalı sende aklını ispatla bana, Tanrı yok diyorsunuz ya? Tanrıya yok demen için bana önce aklını ispatlaman lazım

bu cahil arap artıkları, aklı bir nesne sanıyorlar.

tdk: akıl

Düşünme, anlama ve kavrama gücü, us

burada anlamlı herhangi bir şey yazıyor olmak; düşünme, anlama ve kavrama gücüne sahip olduğunun, yani akla sahip olduğunun göstergesidir.

siz de buyrun arabın uyduruk masal tanrısının gerçekten varolduğunu ispatlayın.

Sitelerde Paylaş
41 minutes ago, metann said:

o ağzını topla bedevilere sülaleni .....tiririm. bana hakaret et ama Rabbime tek laf etme seni hayallerinin içinde boğarım.

gerizekalı sende aklını ispatla bana, Tanrı yok diyorsunuz ya? Tanrıya yok demen için bana önce aklını ispatlaman lazım şerefsiz mahluk. gözünüzle görmediğinizi inkar ediyorsunuz ama bana aklını gösteremiyorsun, yer çekimini gösteremiyorsun, telefonların birbirleri arasındaki iletişimini gösteremiyorsun? gösteremiyorsan Alemlerin Rabbini inkarda etmeyeceksin o zaman.

Akıl beynin bir fonksiyonu, nöronların kompozisyonu, bilincin de ayna nöronların karşılıklı etkileşimi (geri beslemesi) sonucudur. Sahip olduğun anılar..her şey..Düşünce tarzın, kişiliğin, benliğin, hatta duyguların ve hatta inançların..hepsi.. beynindeki hücrelerin, nöronların aranjmanına bağlıdır. O yüzdendir ki, kafana aldığın bir darbe, fiziksel dış etkiler veyahut bir ameliyat neticesinde bunların hepsi değişebilir, değiştirilebilir. Değişmiştir de, değiştirilmiştir de.Düşünsene, hatıraların dahi beyninde protein molekülleri halinde saklanıyor. Bağlantıların değişirse, değiştirilirse, anıların dahi değişir. Yani senin bir bütün olarak akıl şeklinde nitelediğin şey. Bak fiziğe ve maddeye indirgendi bile.

Şimdi, akıl zaten endirekt olarak gözlenebilen bir şey, sadece canlılarda var. Ve beyin hacmi ve neo korteksin gelişmişliğe tam bir pozitif korelasyon içerisinde. Aklın olmasının ne olduğunu bildiğimiz gibi, az aklın olmasısının ya da hiç olmamasının ne olduğunu biliyoruz. Düşük zekalı insanlara karşılık Einstein, sağlıklı bir beyne karşılık akıl hastalıkları ve pesikotik bozukluklar, sağlıklı işleyen bir beyne karşılık, hayatına devam eden bir bedenin içerisinde uyuyan bir beyin. Yani bitkisel hayat.

Velhasılı bizlerin akıl ve akılsızlığı gösterebilmek için referanslarımız var. Deneylerimiz, etki tepki düzeneklerimiz, neden sonuç ilişkimiz ve tecrübelerimiz yani özetle ve genel olarak "referans noktalarımız" var.

Peki sizlerin elinde ne var? Sizlerin elinde hangi referans noktası var? Tanrı adına? Nasıl bir referans noktanız var ki tanrı var, bu da tanrılı bir evrendir diyorsunuz? Nasıl bir referans noktanız var ki bu tanrı bir de kitap göndermiştir diyorsunuz? Tanrısız evrenleri mi gördünüz? Ya da bir tanrının illa bir kitap göndereceğine ya da insan benzeri varlıkların "ona inanmasını bekleyeceğini" belirten bir kural ve bu kuralları sıralayan bir kitap, el kitabı falan mı var elinizde?

Velhasılı, akıl benzetmeniz de külliyen geçersiz, sizin anlayacağınız.. 

Ha bir de yer çekimini gösteremezsiniz diye öyle olur olmaz her yerde yazmayın, yedirirler size haberiniz olsun. Diğer göstergeler bir yana, daha yeni yerçekimi dalglarını gözlemledik yahu, boru değil.

Tehditleriniz ise insanların islamdan daha fazla tiksinmesinden başka hiçbir işe yaramıyor. Yarın öbürgün tanrınız bunun için de hesap sormasın size, dikkatli olun.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bir_akil_insan yazdı:

bu cahil arap artıkları, aklı bir nesne sanıyorlar.

tdk: akıl

Düşünme, anlama ve kavrama gücü, us

burada anlamlı herhangi bir şey yazıyor olmak; düşünme, anlama ve kavrama gücüne sahip olduğunun, yani akla sahip olduğunun göstergesidir.

siz de buyrun arabın uyduruk masal tanrısının gerçekten varolduğunu ispatlayın.

gerizekalı aynı mantıkla bakarsan, sende, ALLAH'ı haşa nesne sanıyorsunda görmek istiyorsun? burada anlamlı herhangi birşey yazıyor olmak düşünme anlama kavrama gücüne sahip olmanın deliliyse sen şu yeryüzünde aklını görmediğin halde delilleriyle olduğunu düşünüyorsan, Alemlerin Rabbini niye inkar ediyorsun, O zaten insanlığın başından beri delilleriyle Zatını insanlığa bildirdi. aynı mantığı bunda niye kullanmıyorsun, işine gelince anlamlı birşeyler yazmanın düşünmeye ve akla işaret olduğunu söylüyorsun sen yokken bu kainatın var olmasınıda bir Kudret Sahibinin eseri olduğunu niye inkar ediyorsun?

şimdi bu durumda şerefsiz olan tabi sensin. aklı bana ispatlayamıyorsun gösteremiyorsun ama Alemlerin Rabbini inkar ediyorsun. uyduruk ve yalancı olan sensin. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, teflon yazdı:

Akıl beynin bir fonksiyonu, nöronların kompozisyonu, bilincin de ayna nöronların karşılıklı etkileşimi (geri beslemesi) sonucudur. Sahip olduğun anılar..her şey..Düşünce tarzın, kişiliğin, benliğin, hatta duyguların ve hatta inançların..hepsi.. beynindeki hücrelerin, nöronların aranjmanına bağlıdır. O yüzdendir ki, kafana aldığın bir darbe, fiziksel dış etkiler veyahut bir ameliyat neticesinde bunların hepsi değişebilir, değiştirilebilir. Değişmiştir de, değiştirilmiştir de.Düşünsene, hatıraların dahi beyninde protein molekülleri halinde saklanıyor. Bağlantıların değişirse, değiştirilirse, anıların dahi değişir. Yani senin bir bütün olarak akıl şeklinde nitelediğin şey. Bak fiziğe ve maddeye indirgendi bile.

Şimdi, akıl zaten endirekt olarak gözlenebilen bir şey, sadece canlılarda var. Ve beyin hacmi ve neo korteksin gelişmişliğe tam bir pozitif korelasyon içerisinde. Aklın olmasının ne olduğunu bildiğimiz gibi, az aklın olmasısının ya da hiç olmamasının ne olduğunu biliyoruz. Düşük zekalı insanlara karşılık Einstein, sağlıklı bir beyne karşılık akıl hastalıkları ve pesikotik bozukluklar, sağlıklı işleyen bir beyne karşılık, hayatına devam eden bir bedenin içerisinde uyuyan bir beyin. Yani bitkisel hayat.

Velhasılı bizlerin akıl ve akılsızlığı gösterebilmek için referanslarımız var. Deneylerimiz, etki tepki düzeneklerimiz, neden sonuç ilişkimiz ve tecrübelerimiz yani özetle ve genel olarak "referans noktalarımız" var.

Peki sizlerin elinde ne var? Sizlerin elinde hangi referans noktası var? Tanrı adına? Nasıl bir referans noktanız var ki tanrı var, bu da tanrılı bir evrendir diyorsunuz? Nasıl bir referans noktanız var ki bu tanrı bir de kitap göndermiştir diyorsunuz? Tanrısız evrenleri mi gördünüz? Ya da bir tanrının illa bir kitap göndereceğine ya da insan benzeri varlıkların "ona inanmasını bekleyeceğini" belirten bir kural ve bu kuralları sıralayan bir kitap, el kitabı falan mı var elinizde?

Velhasılı, akıl benzetmeniz de külliyen geçersiz, sizin anlayacağınız.. 

Ha bir de yer çekimini gösteremezsiniz diye öyle olur olmaz her yerde yazmayın, yedirirler size haberiniz olsun. Diğer göstergeler bir yana, daha yeni yerçekimi dalglarını gözlemledik yahu, boru değil.

Tehditleriniz ise insanların islamdan daha fazla tiksinmesinden başka hiçbir işe yaramıyor. Yarın öbürgün tanrınız bunun için de hesap sormasın size, dikkatli olun.

bana akıl hakkında hayali tasvirler yapma, aklı benim gözümün önüne getir. siz öyle istiyorsunuz ya "bize ALLAH'ı göster" diyorsunuz ya. sizde aynını yapın bana aklı gösterin, ordan aklın yorumunu yapmayın.

yerçekiminide gösteremezsiniz. hiçkimse gözle görülür yapamaz.

tarihinde metann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, metann yazdı:

gerizekalı aynı mantıkla bakarsan, sende, ALLAH'ı haşa nesne sanıyorsunda görmek istiyorsun? burada anlamlı herhangi birşey yazıyor olmak düşünme anlama kavrama gücüne sahip olmanın deliliyse sen şu yeryüzünde aklını görmediğin halde delilleriyle olduğunu düşünüyorsan, Alemlerin Rabbini niye inkar ediyorsun, O zaten insanlığın başından beri delilleriyle Zatını insanlığa bildirdi. aynı mantığı bunda niye kullanmıyorsun, işine gelince anlamlı birşeyler yazmanın düşünmeye ve akla işaret olduğunu söylüyorsun sen yokken bu kainatın var olmasınıda bir Kudret Sahibinin eseri olduğunu niye inkar ediyorsun?

şimdi bu durumda şerefsiz olan tabi sensin. aklı bana ispatlayamıyorsun gösteremiyorsun ama Alemlerin Rabbini inkar ediyorsun. uyduruk ve yalancı olan sensin. 

akıl konusunu kanıtladık. akıl denilen şeyin bir tanımı var ve bu tanıma uygun olan her şey, aklın kanıtıdır.

uyduruk tanrınızın tanımını yapın, ona göre konuşalım. var mı uyduruk tanrınızın bir tanımı?

örneğin, uyduruk tanrınız her şeye kadir midir? her şeye kadir ise, ayaklarımı yalamaya da kadir midir? şu an ayaklarımı yalayan şey tanrınız olabilir mi? yoksa sıradan bir kedi midir?

tanrınızı tanımlayın, ona göre konuşalım.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, metann yazdı:

bana akıl hakkında hayali tasvirler yapma, aklı benim gözümün önüne getir. siz öyle istiyorsunuz ya "bize ALLAH'ı göster" diyorsunuz ya. sizde aynını yapın bana aklı gösterin, ordan aklın yorumunu yapmayın.

Yer çekimi, Manyetizma , Yahu beynin işlevlerini Sözde Yaratıcının varlığını ispat etmek için sunuyorsun. Bunlarla ilk karşılaşmamız değil hatta Tecrübe sahibi olduğumuz söylenebilir.

Beynin işlevleri çeşitli testlerle kanıtlanabiliyor,

Fakat tanrının varlığını kanıtlayabileceğiniz hiç bir durum söz konusu değil, yok işte yok. 

Akıl, Beyin'in içerisinde oluşan bir Aktivitedir, 

Tanrı ; Beyin'in içerisinde oluşan Aktiviteler aracılığı ile Üretilen Mittir.

Akıl'ı göster diyorsun ve bende diyorum ki "Akıl beyinin içerisinde oluşan aktivitedir. Bunu ise EEG ile izleyebilmek mümkündür. Bilim ile uzaktan yakından bağlantın olsaydı bu saçma soruyu zaten dile getirmezdin. 

Sana bir hadis hediye etmek istiyorum.

Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine’ye gelerek Müslüman oldular. Medine’nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve idrarını içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı, ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terk etti. Biz onlara su vermek isteyince, Peygamber bizi engelledi.

(Buhari Tıp5/1, Hanbel, 3/107,163).

Bir kere senin peygamberin, Kendi Yaratıcısının yarattığı insanların "Gözlerini oyup, Ellerini Ayaklarını kesip, Susuz çölde ölüme terk etmek usulü ile İşkenceler gerçekleştirmiş, Müritlerine deve sidiği içmesini Öğütlemiştir. 

Bir bardak Deve sidiği içersen bütün Sıkıntıların gider ve rahatlarsın bence dene.

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, metann said:

Hayali tasvir?

Orada yazılanlardan birini yanlışlasana bakalım.

HODRİ MEYDAN!

Yerçekimini gösteremezsiniz iddian da buna dahil. Şu iddianı kalk bir bilim dünyasına açıkla da, güzel bir gülsünler sana. Kimbilir belki nobeli falan da alırsın. Ya da tüm islam aleminin 1400 senedir neden süründüğünü farkedersin bu vesile ile.

Bak tüm referansları ile birlikte verildi döküm orada.

Sana da referanslar soruldu ama karşılığında ne oldu? Tısss...Koca bir tıss hem de. Sessizlik. Dut yemiş bülbül misali.

Buna alış, çünkü bu forumda kaldığın sürece burnun böyle daha çook sürtecek.

Şöyle kallavi bir çekiçle kafana güzelce indir. Sonra bak bakalım beynin hasar görünce ortada akıl makıl kalıyor mu? Çekiç gibi kanıt. Güzelce sindir bunu şimdi.

Ya da Manyetik Rezonans denen şeyi incelemeni öneririm, muhtemelen haberin yok. Al bak sana link de vereyim: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7726302

Bunu da güzelce sindir. Akşam başını yastığa koyunca eyice düşün. Adam çatır çatır referans ve örnekleri getirirken ben suspus kalıyorum diye e mi..

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mega Ateist yazdı:

Yer çekimi, Manyetizma , Yahu beynin işlevlerini Sözde Yaratıcının varlığını ispat etmek için sunuyorsun. Bunlarla ilk karşılaşmamız değil hatta Tecrübe sahibi olduğumuz söylenebilir. /siz kendinize, İslam için tecrübeye fırsat veriyormusunuz? yani İslam'ı anlamaya Kur'an'ı okuyup bildirdiklerinin doğruluğunu anlamaya çalışıyormusunuzki, bana tecrübeden bahsediyorsun? siz görmediğiniz halde, Tanrı olmadığını nasıl kestirip atarak şerefsizce inkar ediyorsanız, bende sizin aklınızın olmadığını söylüyorum. bana aklınızı ispatlayamazsınız.

Fakat tanrının varlığını kanıtlayabileceğiniz hiç bir durum söz konusu değil, yok işte yok. 

Tanrı ; Beyin'in içerisinde oluşan Aktiviteler aracılığı ile Üretilen Mittir. /bana aklı testlerle kanıtlama bana göster. Tanrı için mittir diyorsun ama kendi aklının olduğuna daha fazla güveniyorsun. sen kendi kendini varetmedinki aklının olduğuna bu kadar eminsin? bu ne saçma iddilar böyle.

Akıl'ı göster diyorsun ve bende diyorum ki "Akıl beyinin içerisinde oluşan aktivitedir. Bunu ise EEG ile izleyebilmek mümkündür. Bilim ile uzaktan yakından bağlantın olsaydı bu saçma soruyu zaten dile getirmezdin. /bana soyut şeylerle gelme. bana aklı göster.

Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine’ye gelerek Müslüman oldular. Medine’nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve idrarını içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı, ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terk etti. Biz onlara su vermek isteyince, Peygamber bizi engelledi.

Bir kere senin peygamberin, Kendi Yaratıcısının yarattığı insanların "Gözlerini oyup, Ellerini Ayaklarını kesip, Susuz çölde ölüme terk etmek usulü ile İşkenceler gerçekleştirmiş, Müritlerine deve sidiği içmesini Öğütlemiştir.  /bu Hadis sahih değilki, tamamen iftira. Kur'an'da necaset insanlara haram kılınmışken Peygamber hayvan idrarını insanlara nasıl öğütler Hadisin yalanları burdan ortaya çıkmaya başlıyor.

diğer yandan kabilelerden gelmiş ve yeni Müslüman olmuş bir grup, hemen nasıl azgınlık gösteripde çobanı öldürür? Peygamberin işkence etmesi ise tamamen yalan. hiçbir yerde Peygamberin acımasız olduğu geçmez. saptırmak için yalanları sıralamışlar.

Bir bardak Deve sidiği içersen bütün Sıkıntıların gider ve rahatlarsın bence dene. /sen oturduğun binadaki bütün dairelerin kanalizasyonunu kafana diksen yinede Doğruyu bulamazsın.

Sitelerde Paylaş

Hayali tasvir?

Orada yazılanlardan birini yanlışlasana bakalım.

HODRİ MEYDAN! /o zaman aynı şeyi bende sorarım, siz de, Kur'an'ın bildirdiklerini ve Alemlerin Rabbinin ALLAH olduğunu yalanlasanıza hadi hodri meydan?

Yerçekimini gösteremezsiniz iddian da buna dahil. Şu iddianı kalk bir bilim dünyasına açıkla da, güzel bir gülsünler sana. Kimbilir belki nobeli falan da alırsın. Ya da tüm islam aleminin 1400 senedir neden süründüğünü farkedersin bu vesile ile. /bilim dünyası umrumda değil, bilim dünyası yerçekimini kimseye gözle gösteremez. bana yerçekimini ve aklınız olduğunu bizzat gösterin.

Bak tüm referansları ile birlikte verildi döküm orada.

Sana da referanslar soruldu ama karşılığında ne oldu? Tısss...Koca bir tıss hem de. Sessizlik. Dut yemiş bülbül misali.

Buna alış, çünkü bu forumda kaldığın sürece burnun böyle daha çook sürtecek.

Şöyle kallavi bir çekiçle kafana güzelce indir. Sonra bak bakalım beynin hasar görünce ortada akıl makıl kalıyor mu? Çekiç gibi kanıt. Güzelce sindir bunu şimdi.

Ya da Manyetik Rezonans denen şeyi incelemeni öneririm, muhtemelen haberin yok. Al bak sana link de vereyim: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7726302

Bunu da güzelce sindir. Akşam başını yastığa koyunca eyice düşün. Adam çatır çatır referans ve örnekleri getirirken ben suspus kalıyorum diye e mi.. /kendi kendine yazdın kendi kendine oynuyorsun şakrabanlık yapıyorsun. bana göstererek ispatla diyorum? noldu? gösteremiyormusun. işin gücün anlatmak sadece. şu şöyle bu böyle. ben bunu istemiyorum bana göster diyorum. siz nasıl ki Tanrı olduğunu göstermemizi bekliyorsunuz, apaçık Kur'an delillerini ve yorumlarımızı hiçe sayıyorsunuz. bende size aklınız olduğunu gözümle görmek istiyorum diyorum.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, metann said:

Akılla ilgili tüm referanslar ve link de verildi sana.

Senden ise hala daha gık çıkamadı, hayırdır?

Banane banane demekten başka bir şey gelmiyor elinden görüldüğü üzere..

Bak onları yanlışla hodri meydan dedik, hala tısss...

Nasıl olacak bu iş?

Halep orada ise arşın burada.

Dökümü, referansları, linkleri hatta deneyimle yöntemlerini dahi verdik.

Manyetik rezonans sana sen de manyetik rezonansa bakar durursun artık bundan sonra.

Beynin ya da ilksel örneklerinin olmadığı yerde akıl gördün mü hiç?

2+2= 4. Nokta. Geçmiş olsun.

Kaderiniz bu işte. Susup kalmak. Anca banane banane böhüü.. demek..

Bak tekrar gözüne sokuyorum:

El cevap?

Sitelerde Paylaş

Akılla ilgili tüm referanslar ve link de verildi sana.

Senden ise hala daha gık çıkamadı, hayırdır?

Banane banane demekten başka bir şey gelmiyor elinden görüldüğü üzere..

Bak onları yanlışla hodri meydan dedik, hala tısss...

Nasıl olacak bu iş?

Halep orada ise arşın burada.

Dökümü, referansları, linkleri hatta deneyimle yöntemlerini dahi verdik.

Manyetik rezonans sana sen de manyetik rezonansa bakar durursun artık bundan sonra.

Beynin ya da ilksel örneklerinin olmadığı yerde akıl gördün mü hiç?

2+2= 4. Nokta. Geçmiş olsun.

Kaderiniz bu işte. Susup kalmak. Anca banane banane böhüü.. demek..

Bak tekrar gözüne sokuyorum:

El cevap?

ben referans istemiyorum diyorum ahmakmısın sen? siz bizim dediklerimizi kaileye almıyorsunuzda ben ne umursayacağım? ben senin aklın olduğunu görmek istiyorum. bana göster. bana kalkıp bilim bilim diye yırtınma. ben yorum istemiyorum bana aklını göster. bana yerçekimini göster. uydu sinyalleri denen şeyi göster. o sinyal varsa uydudan yayılırken görmek istiyorum kendi gözümle.

kendi aptallığınla konu kapatamazsın. kurtulamıyorsun palavra atarak konu kapatmaya çalışıyorsun.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, metann yazdı:

Yer çekimi, Manyetizma , Yahu beynin işlevlerini Sözde Yaratıcının varlığını ispat etmek için sunuyorsun. Bunlarla ilk karşılaşmamız değil hatta Tecrübe sahibi olduğumuz söylenebilir. /siz kendinize, İslam için tecrübeye fırsat veriyormusunuz? yani İslam'ı anlamaya Kur'an'ı okuyup bildirdiklerinin doğruluğunu anlamaya çalışıyormusunuzki, bana tecrübeden bahsediyorsun? siz görmediğiniz halde, Tanrı olmadığını nasıl kestirip atarak şerefsizce inkar ediyorsanız, bende sizin aklınızın olmadığını söylüyorum. bana aklınızı ispatlayamazsınız.

Tanrı ; Beyin'in içerisinde oluşan Aktiviteler aracılığı ile Üretilen Mittir. /bana aklı testlerle kanıtlama bana göster. Tanrı için mittir diyorsun ama kendi aklının olduğuna daha fazla güveniyorsun. sen kendi kendini varetmedinki aklının olduğuna bu kadar eminsin? bu ne saçma iddilar böyle.

Akıl'ı göster diyorsun ve bende diyorum ki "Akıl beyinin içerisinde oluşan aktivitedir. Bunu ise EEG ile izleyebilmek mümkündür. Bilim ile uzaktan yakından bağlantın olsaydı bu saçma soruyu zaten dile getirmezdin. /bana soyut şeylerle gelme. bana aklı göster.

Bir kere senin peygamberin, Kendi Yaratıcısının yarattığı insanların "Gözlerini oyup, Ellerini Ayaklarını kesip, Susuz çölde ölüme terk etmek usulü ile İşkenceler gerçekleştirmiş, Müritlerine deve sidiği içmesini Öğütlemiştir.  /bu Hadis sahih değilki, tamamen iftira. Kur'an'da necaset insanlara haram kılınmışken Peygamber hayvan idrarını insanlara nasıl öğütler Hadisin yalanları burdan ortaya çıkmaya başlıyor.

diğer yandan kabilelerden gelmiş ve yeni Müslüman olmuş bir grup, hemen nasıl azgınlık gösteripde çobanı öldürür? Peygamberin işkence etmesi ise tamamen yalan. hiçbir yerde Peygamberin acımasız olduğu geçmez. saptırmak için yalanları sıralamışlar.

Bir bardak Deve sidiği içersen bütün Sıkıntıların gider ve rahatlarsın bence dene. /sen oturduğun binadaki bütün dairelerin kanalizasyonunu kafana diksen yinede Doğruyu bulamazsın.

Bu Hadisi yalanlayan senden başka kimseyi görmedim daha,

O zaman Müslümanlarda düşüncelerine göre dini şekillendiriyor, yani ortak bir paydanız yok

İlginçmiş.

Gözle göremeyeceğin ama ispat edilen şeylere inanırım,

Mesela Akıl dediğin şey Beyin'de oluşan bir Aktivitedir ama sen bunu anlamak istemiyorsun. Çeşitli cihazlarla kanıtlanabiliyor

"Göster tanrını, kanıtla! Hadi!  

Senin Tanrının varlığını kanıtlayacağını düşündüğün Hikayelerden başka bir şeyin yok.

Elektromanyetik Alan Ölçüm cihazları ile Manyetizma tespit edilebiliyor. 

Yer çekimini Newton 400 yıl önce keşfetmiş.

4.500.000.000 Yıl yaşında Dünya'da Yaratıcın hiç bulunmamış

1400 Yıllık Arap Mitini bize burada Din diye anlatmana hiç gerek yok.

Birde Balçık ile ilgili bir Ayet mevcuttu. 

"En sonunda Güneşin battığı yere vardı. Güneşi bir balçığın içine batarken gördü ve orada bir kabile vardı."  KEHF-86

9 Yaşında Evlilik mevzusunu hiç açmıyorum bile gerek yok, Sübyancılar istediği kadını kendine almaya hak gören

3 -4 Kadınla evlenen, Köleliği savunan bir Dini ve Yaratıcısı burada savunamazsın. 

Hacer-ül esved denen göktaşına el ayak sürüp öpüp koklayıp resmen "puta tapıyorsunuz" 

Alemin Rabbi denen birşey yoktur, varsa gelsin beni yoketsin hadi hodri meydan. 

Ama senin burada olma sebebin aslında içinde ki gizli Ateist olabilir.

Eğer Aklın yolunu seçip mantığı kabul etmek istiyorsan öncelikle Reddetmelisin

Şüphelerini bizimle paylaşırsan kendi deneyimlerimizi seninle paylaşmaktan mutluluk duyarız

Umarım çok iyi bir Ateist olur ve kendin gibi insanlara bir gün sende yardımcı olursun.

Ayetleri kendi işinize gelen şekilde eğip büküp, İşinize gelmeyen hadisleri kabul etmeme olayınız mevcut. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, metann said:

ben referans istemiyorum diyorum ahmakmısın sen? siz bizim dediklerimizi kaileye almıyorsunuzda ben ne umursayacağım? ben senin aklın olduğunu görmek istiyorum. bana göster. bana kalkıp bilim bilim diye yırtınma. ben yorum istemiyorum bana aklını göster. bana yerçekimini göster. uydu sinyalleri denen şeyi göster. o sinyal varsa uydudan yayılırken görmek istiyorum kendi gözümle.

kendi aptallığınla konu kapatamazsın. kurtulamıyorsun palavra atarak konu kapatmaya çalışıyorsun.

Sana sorulanlarla ilgili hiçbir halta cevap veremeyip de, sadece karşı tarafa saldırı amaçlı yazıp, ancak ve ancak "tencere dibin kara, seninki benden kara" stratejisini güdebildiğinin farkında mısın? Bunu iyiiicene sindir önce. Bak kaç mesaj oldu. Senden tık çıkamadı. Yanlışla dedik, onu da yapamadın. Sen onu bunu umursamıyorsan eğer açık bir bilim inkarcısısın demek ki..Bak inkarcı durumuna düşmek pek de zor değilmiş meğer gördün mü..

IQ testini bilir misin? hani sayesinde aklı derecelendirebildiğimiz, az akıl ve çok aklı ölçümleyip sıralayabildiğimiz test. Ölü bir beyinde sonuç vermiyor nedense? Sence neden?

Peki manyetik rezonans, hani hala daha gık diyemediğin, ölü bir beyinde o da hiç bir sonuç vermiyor. Sana anıların dahi nörnlarının bir kompozisyonudur diyoruz, yine tık yok.

Yani bizler Manyetik rezonans aracılığı ile gözlemleyebildiğimiz gibi, aklı ayrıca referanslar aracılığı ile derecelendirebiliyor, yine referanslar aracılığı ile varlığı ile okluğu arasındaki farkı görebiliyoruz. Varsayımlar, deneyler, gözlemler ve sonuçlar hepsi birbiri ile tutarlı. Beyin yoksa, akıl da yok. Mesele zaten burada kapanıyor.

Yani biz aklı referanslar ve deneyler aracılığı ile ölçebiliyoruz. Akıl sonuç veriyor.

Akıl yoksa sonuç da yok. 

Ben bunların aynısını senin iddian için de talep ediyorum ama ağlamaktan başka bir şey yapamıyorsun.

1- Sorum orada.

2- Veriler de orada.

1- Şimdi sen cevabını getir..

2- Veyahut verileri yanlışla

ya da sus.

Bilim akıl diye bir kelimeyi ortaya atıp kenara saklanmıyor senin anlayacağın. Veriler, ölçümler, deneyler, referanslar, sonuçlar akıllı ve akılsız durumlar hepsi orada. Tanrı iddiasını ortaya atanlar ise sus pus.

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, teflon yazdı:

Sana sorulanlarla ilgili hiçbir halta cevap veremeyip de, sadece karşı tarafa saldırı amaçlı yazıp, ancak ve ancak "tencere dibin kara, seninki benden kara" stratejisini güdebildiğinin farkında mısın? Bunu iyiiicene sindir önce. Bak kaç mesaj oldu. Senden tık çıkamadı. Yanlışla dedik, onu da yapamadın. Sen onu bunu umursamıyorsan eğer açık bir bilim inkarcısısın demek ki..Bak inkarcı durumuna düşmek pek de zor değilmiş meğer gördün mü..

IQ testini bilir misin? hani sayesinde aklı derecelendirebildiğimiz, az akıl ve çok aklı ölçümleyip sıralayabildiğimiz test. Ölü bir beyinde sonuç vermiyor nedense? Sence neden?

Peki manyetik rezonans, hani hala daha gık diyemediğin, ölü bir beyinde o da hiç bir sonuç vermiyor. Sana anıların dahi nörnlarının bir kompozisyonudur diyoruz, yine tık yok.

Yani bizler Manyetik rezonans aracılığı ile gözlemleyebildiğimiz gibi, aklı ayrıca referanslar aracılığı ile derecelendirebiliyor, yine referanslar aracılığı ile varlığı ile okluğu arasındaki farkı görebiliyoruz. Varsayımlar, deneyler, gözlemler ve sonuçlar hepsi birbiri ile tutarlı. Beyin yoksa, akıl da yok. Mesele zaten burada kapanıyor.

Yani biz aklı referanslar ve deneyler aracılığı ile ölçebiliyoruz. Akıl sonuç veriyor.

Akıl yoksa sonuç da yok. 

Ben bunların aynısını senin iddian için de talep ediyorum ama ağlamaktan başka bir şey yapamıyorsun.

1- Sorum orada.

2- Veriler de orada.

1- Şimdi sen cevabını getir..

2- Veyahut verileri yanlışla

ya da sus.

Bilim akıl diye bir kelimeyi ortaya atıp kenara saklanmıyor senin anlayacağın. Veriler, ölçümler, deneyler, referanslar, sonuçlar akıllı ve akılsız durumlar hepsi orada. Tanrı iddiasını ortaya atanlar ise sus pus.

ulan siz bize farklı birşeymi yapıyorsunuz? siz inkar edip alay ediyorsunuz bize Tanrınızı göster diyorsunuz. bana aklını göster diyorum hala yorumla anlatıyorsun. bana direk göster anormalmisin nesin anlamıyormusun dediğimi?

bizim Tanrı iddiamızı binlerce Peygamber mucizeleriyle gösterdi zaten. siz kendinizde olanı ispatlayamıyorken Peygamberler kavimlere hep ispatladığı halde onlar sizin gibi masal deyip inkar ettiler. siz palavracısınız. bana yorum yapma aklını göster. kaç mesajdır gösteremedin o halde sende akıl yok.tecrübe diyorsun tecrübede soyuttur onuda gösteremezsin sonuç dediğinde soyuttur onuda gösteremezsin. ben bilimi inkar etmem bilim Tanrıyı inkar etmez çünkü ama ben sizin aklınız olduğunu inkar ediyorum çünkü gösteremiyorsunuz. sürekli aynı lafları yazıyorsun. yorum yorum referans referans sadece saçmalık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...