Jump to content

OROSPULUK VE İSLAM

Recommended Posts

• İleti 721
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sayin Bergüzar, Pante'nin kendisine has tutarli TEK BIR TANE dogrusunun olmadigini en iyi bilenlerdenim, o yüzden bu misyoner cemaatlerinin gönüllü truva atini lütfen bana karsi savunma, bugün orospulugu kendince red eder, yarin birgün orospuluk "in" olunca, kiblesi tekrar degisir, demedi deme.....

Sitelerde Paylaş

Sayin Bergüzar, Pante'nin kendisine has tutarli TEK BIR TANE dogrusunun olmadigini en iyi bilenlerdenim, o yüzden bu misyoner cemaatlerinin gönüllü truva atini lütfen bana karsi savunma, bugün orospulugu kendince red eder, yarin birgün orospuluk "in" olunca, kiblesi tekrar degisir, demedi deme.....

Ha eğer bu konuda o tavrı gösterirse ona bir lama gibi davranırım, inan...

Ama yazdığını gördüm, bunu savunma için yapmıyorum, yani panteyi savunmak için...

Tamam, takip edeceğim panteyi...

Sitelerde Paylaş
Sen herkesi tek tip düşünsün istiyorsun ve yaşasın. Oda liberalizm adı altında kapitalizm, hemde en vahşisinden.

"Kapitalizm" diye karşı durduğun sistemin ne olduğunu yaz desem yazamazsın. O kadar cahilsin. Sen sadece sağda solda solculardan işittiğin kadarıyla ile "hmm kapitalizm ve emperyalizm kötü şeyler, hı hı tamam" diye ortaya düşmüş bir tipsin. Kapitalizm sadece insanların birbirleriyle özgürce ticari ilişkilere girmesidir. Bunda yanlış olan nedir tam olarak? Kimse sana beleş para vermiyor diye mi kızdın?

Bu yazdıkların bir kere senin sistemine uymuyor aslanım, daha ne diyorsun.

İnsanların evlilik dışı ilişki yaşayabilmesini, eşcinsellerin cinsel eğilimleriyle toplumda kabul edilmelerini, toplumun eski önyargıları kırıp insanların özgürce cinselliği yaşamalarına tahammül göstermeyi öğrenmesinden bahsettim. Sen kalkıp ne diyorsun. Ne alaka? Benim sistemime uymayan nedir tam olarak? İnsanların serbestçe ticaret yapmasını savunmakla serbestçe cinselliği yaşamaları ve diğer insanların kendi işlerine bakıp maydonoz olmamalarını istemek arasında nasıl bir ilişki var?

Bak yazdım yukarıda, Norveçte bu işler yasak, ama adamları çoğu ateistlerden oluşuyor ülkelerinde. Ve Avrupanın en pahali ülkesi olmasına rağmen gelir seviyesi en yüksek ülkesi.

Dünya tek tip olabilmiş mi? Komünizm gibi ütopyaların var senin yahu.

Çifte standart var dünyada, görmüyor musun?

Ben ise realiteden bahsediyorum gerzek!!!

Norveç'te bu işler yasak derken nereye varmak istiyorsun tam olarak? Bir kere Norveç'te değil İsveç'te bir yasak var, duymuşsun ama öğrenememişsin. Hem bu yasağın sebebi de toplumu "piçlerden" ve "orospulardan" korumak değil. Yasağın asıl amacı insan kaçakçılığının önüne geçmek. Çünkü bu ülkelere kaçak olarak sokulan yabancı kadınlar sex işçisi olarak zorla çalıştırılıyor. Bunları sex işçisi olarak çalıştırıp para kazanma mümkün oldukça insan kaçakçıları daha çok kurban arar diye İsveç bir uygulamaya gitti. Fahişelik yapmayı yasak etmedi ama bir erkeğin gidip fahişeyle yatmasına yasak getirdiler. Yani yakalandıklarında sadece erkek hapse gidiyor. Bu uygulamayı yapanlar da sosyaldemokratlar. Ve yasaya karşı çıkanlar da muhafazakarlardı; fahişeliğin yeraltına ineceği ve durumun daha kötüleşeceğini savundular. Sonuç olarak fahişelik azaldı, ama kendi istekleri ile çalışan kadınlar müşteri bulamıyor, ve müşteri olmaya yanaşanların da sadece it kopuk olduğu ve bunların da şiddet eğilimli olduklarını ama kadınların müşterisizlikten kabul ettiğini söylüyorlar. Ve müşteri az olduğu için korumasız sex yapmayı ve hastalık kapma riskini de kabul ediyorlar. Sonuçta çalışan kadınlar bu yasadan zarar gördü. Velhasıl, bu yasa bir "ateist yasası" değildir. Ateistler ben gibi liberal olabilir ya da solcu olabilir. İsveç'te bu yasayı çıkaranlar solculardır. Yasanın ne kadar doğru olduğu bence tartışmalıdır.

Sen ne realitesinden bahsediyordun? Tüm dünya tek tip olmamış falan? Sen ne zırvalıyorsun? Senin aklın ermez bunlara. Sen git Kuran sosyalistliği yap. Ne demekse.

Hukuki ve ahlaki normlar toplumun genelini hedefler gerzek, bundanda mı haberin yok!!!

Ama senin küreselci abilerin başka öğütlüyor, e haliyle kafan basmıyor bu insani erdemi yakalamaya...

Daldan dala, kel alaka konuşmaya devam. Küreselci abiler neyi öğütlüyormuş bir anlatır mısın? "İnsani erdemden" bahseden sen bu ülkede 1915'de katledilen 1 milyon Ermeni hakkında ve bu soykırımın hala inkar edilmesi hakkında ne düşünüyorsun? 90larda bu ülkede devlet eliyle faili meçhul edilmiş 17 bin insan hakkında ne düşünüyorsun? "Küreselci abiler" dediğin nedir, bunlar ne öğütler? Ben onların öğütlerini mi takip ediyor muşum? Ben Batı tipi demokrasiyi savunuyorum sadece. Sen demokrasiye de Batı'dan geliyor diye karşı mısın? Tüm teknoloji ve tıp da Batı'dan geliyor. İnternet de Batı'dan geliyor. Tutarlı ol o zaman da git kerpiçten evinde kocakarı ilaçlarıyla yaşa, İntenetten de çık. Senin aptallıklarından kurtulalım.

Bir fahişe ile evlenir misin, evlenirsen hangi şartlarda evlenirsin ve evlendikten sonra onun fahişelik hakkını istediği zaman ona kullandırtır mısın?

Yaz bakalım delikanlıysan, hadi, hodri meydan sana...

Off! Vay be, hiç beklemediğim yerden vurdun beni. Bu ne kıvrak zeka, bu ne zeka dolu bir soru! Berguzar sen gerçekten iğrenç bir insansın. Bence soruyu burda bırakmasaydın. Şöyle de sor: "Senin anan bacın orospu olsa kabul eder misin????" Bunu da sorabilirdin. Senin seviyene yakışırdı.

Ha bu arada Mayatepek başlığı ırkçılık için açılmadı, orada ciddi bir araştırma var ve bu araştırmayı din adına olumsuz kullananlara yapılan göndermeler var.

Ben ırkçı değilim ama has be has Türküm ve özelde Türk olmakla, genelde vahiyle muhatap olmuş bir insan olmakla gurur duyuyorum, var mı ötesi?

Bööööööğğğğğğğğhhhh.

tarihinde ludw1g tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben Batı tipi demokrasiyi savunuyorum sadece. Sen demokrasiye de Batı'dan geliyor diye karşı mısın? Tüm teknoloji ve tıp da Batı'dan geliyor. İnternet de Batı'dan geliyor. Tutarlı ol o zaman da git kerpiçten evinde kocakarı ilaçlarıyla yaşa, İntenetten de çık. Senin aptallıklarından kurtulalım.

Sen sopa yemekten hoşlanıyorsun, anlaşıldı.

Ama çok uykum var yatacağım.

Senin şu cümlelerine bir iki şey söylemek farz ama. Ötekilerede yazacağım, merak etme, ama sonra.

Önce demokrasi!!! diye yutturulan salaklığın ne olduğunu git MUTLAK KRALLIK İSTİYORUM başlığına bak, orada göreceksin. Fikrinide oraya yaz.

Madem her b.k batıda var, bu batı neden hala elini çekmez bu doğudan be gerizekalı ludwig?

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen sopa yemekten hoşlanıyorsun, anlaşıldı.

Ama çok uykum var yatacağım.

Senin şu cümlelerine bir iki şey söylemek farz ama. Ötekilerede yazacağım, merak etme, ama sonra.

Önce demokrasi!!! diye yutturulan salaklığın ne olduğunu git MUTLAK KRALLIK İSTİYORUM başlığına bak, orada göreceksin. Fikrinide oraya yaz.

Madem her b.k batıda var, bu batı neden hala elini çekmez bu doğudan be gerizekalı ludwig?

Başlığına baktım. İki cümleyi mantıksal bir bağ içersinde yazmaktan aciz olduğun için ne anlatmak istediğin belli değil. Ortalığa rasgele yazıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Sen aklını pante ile bozmuş psikopatın tekisin.

Bir tane doğrum olmadığını söyleyen rezil, bir tane yanlışımı getirip kanıtlayabilecek şerefe sahip misin acaba?

"El kesme" başlığında da yazdım. Bekliyorum kanıtlamanı.

Bugüne kadar kaçıncı "İspatla! İspatlayamazsan şerefsizsin." çağrım bu.

Hiçbirine yanıt verememişsin.

Peki benim bugüne kadar birisi hakkında kanıtlayamadığım adi bir iftirada bulunduğum görülmüş mü?

Bir insan bu kadar mı düşük karakterli olabilir?

Tabi insanlıktan nasibini almamış olursa, olabiliyor.

Ha eğer bu konuda o tavrı gösterirse ona bir lama gibi davranırım, inan...

Ama yazdığını gördüm, bunu savunma için yapmıyorum, yani panteyi savunmak için...

Tamam, takip edeceğim panteyi...

Bergüzar, benim kimsenin savunmasına ihtiyacım yok.

Ben neysem oyum. 5 yıldır pante nicki ile netteyim. Ve görüşlerim, yapım belli.

Yazık ki beni takip edeceğini söylüyorsun da, sırf dini konuda örtüştüğün için aşağılık bir yalancının, adi bir tahrikçinin karakterine bakmıyorsun.

Ben kişileri değerlendirirken onların inancına, siyasi görüşüne bakmam.

Kişilik apayrı bir konu. Ateist olsun, dindar olsun, sağcı olsun solcu olsun, karakteristik yapısı rezil ya da takdir edilir düzeyde olabilir.

Ben insanları ateist-panteist oldukları için "iyi", müslüman-hristiyan oldukları için "kötü" şeklinde kategorize etmem. Benim için Berguzar ile Jadı arasında, Epifun ile Dehri arasında bir fark yok. Tümüne karşı aynı mesafede olurum. Görüşlerimiz örtüşse dahi bir tarafgirlik anlayışı içinde olmam. Yeri geldiğinde onlarla da tartışırım farklı konularda. Bu konularda bir kamplaşma zihniyeti içinde hareket etmek yanlış. Tabi forumlarda tartışmalara "bilgi alışverişi, aydınlanma ve haz alma" amacıyla değil de, düşmanca gruplaşma ve hasımlarını bertaraf etme amacıyla katılanlara sözüm yok.

İnvi provakatörü bu zihniyette olan biri ve onun gibi aşağılıklarla ittifak içinde olanın da benim gözümde değeri ondan farklı değildir.

Belki farkında değilsin ama ne yazık ki son dönemde çok değiştin. Şeriatçi gericilerle iftihar etmeye, sürekli onları takdir etmeye ve onların yönünde mesajlar yazmaya başladın. Belki de düşüncelerin değişmiştir, saygı duyarım ama düşüncelerin aynıyken tavrın değiştiyse; bunu oturup düşünmende fayda var.

O zihniyettekilerin gözünde başı örtülü olmayan orospudur, orospudan farksızdır. Ve yapmak istedikleri herkesin başını örttürmektir. O zihniyette olanların amacı el kesme, boyun vurma, sopalama ya da kırbaçlama gibi ilkel cezaların uygulanmasıdır. Çok eşliliği serbest kılmak, kadına yarım şahitlik, yarım miras ve eve kapatma zihniyetindedirler. Onların gözünde "O döneme ve o toplum düzenine mahsus" değildir, tümüyle evrenseldir ve her daim uygulanmalıdır.

Bunları sen de gayet iyi biliyorsun. Ama toplumun da, senin de, çocuğunun da geleceğini karartacak olan zihniyetle ittifak halinde olup, haksız durumlarında bile takdir göndermen anlaşılır gibi değil.

Ben de seni takibe alayım bakalım. :D

Sitelerde Paylaş

Pante bence üzülme sevin. Yazdıkların adamı fazlasıyla rahatsız etmiş olacak ki sana sürekli böyle taciz edici saldırılarda bulunuyor. Dikkat edersen bütün iletilerindeki asıl gaye tartışmak değil karşı tarafı taciz ve irrite etmek

Sitelerde Paylaş

Fuhuş için para ödemek her yerde suç!

İsveç neden bir istisna gibi düşünüyorsunuz?

Türkiye'de suç değil mi?

:D

Matild Manukyan, (d.1914,ö.17 Şubat 2001, İstanbul) genelev patroniçesi olarak da bilinen Ermeni kökenli vergi rekortmeni.

Aristokrat bir aileden gelmektedir. Notre Dame de Sion'u bitirdikten sonra terzilik ile iş hayatına başlamıştır. Eşinin ölümü ile oğlu ile tek başına kalmış, sosyete terziliğine soyunmuştur. Karaköy'de kiraya verdiği babasına ait binaların kirasını ödeyemeyen genelev işletmecisinden birine ortak olarak bu işe girmiştir. Daha sonra işletiği genelev sayısı 37'ye çıkmıştır.

Genelevlerden kazandığı paraları gayrimenkule dönüştürerek ailesinden kalan gayrimenkul sayısını artıran Manukyan 6 kez vergi rekortmeni olarak çeşitli ödüller almıştı.

Manukyan`ın 50 dairesi, 50 dükkanı, 4 hanı, 4 yazlığı, 38 genelevi, 40 binası, 2 fabrikası ve 5 oteli var. Kiracıları arasında Şişli Belediyesi ile Şişli Adliyesi de yer alıyor

Sitelerde Paylaş

:D

Matild Manukyan, (d.1914,ö.17 Şubat 2001, İstanbul) genelev patroniçesi olarak da bilinen Ermeni kökenli vergi rekortmeni.

Aristokrat bir aileden gelmektedir. Notre Dame de Sion'u bitirdikten sonra terzilik ile iş hayatına başlamıştır. Eşinin ölümü ile oğlu ile tek başına kalmış, sosyete terziliğine soyunmuştur. Karaköy'de kiraya verdiği babasına ait binaların kirasını ödeyemeyen genelev işletmecisinden birine ortak olarak bu işe girmiştir. Daha sonra işletiği genelev sayısı 37'ye çıkmıştır.

Genelevlerden kazandığı paraları gayrimenkule dönüştürerek ailesinden kalan gayrimenkul sayısını artıran Manukyan 6 kez vergi rekortmeni olarak çeşitli ödüller almıştı.

Manukyan`ın 50 dairesi, 50 dükkanı, 4 hanı, 4 yazlığı, 38 genelevi, 40 binası, 2 fabrikası ve 5 oteli var. Kiracıları arasında Şişli Belediyesi ile Şişli Adliyesi de yer alıyor

Genelevde maddi ödeme ile cinsel ilişki serbest Türkiye'de.Yani suç değil.

Sitelerde Paylaş

Genelevde maddi ödeme ile cinsel ilişki serbest Türkiye'de.Yani suç değil.

Ya onu elbet biliyorum, Türkiyede suç değil.

Ama ben hala genelevleri hangi kapsama sokacağıma karar veremedim, bilemedim yani.

Biraz ekonomi mi okusam, liberalizm mi, ticaret hukuku mu?

Onu söyle bari. :D

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ama ben hala genelevleri hangi kapsama sokacağıma karar veremedim, bilemedim yani.

Biraz ekonomi mi okusam, liberaliz mi, ticaret hukuku mu?

Belirli bir anlaşma kapsamında cinsel temas hakkı tanınan ve suç teşkil etmeyen kurumlar.Yani bilindik, toplumun bildiği yerlerde olan gizlisi saklısı olmayan yerler.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belirli bir anlaşma kapsamında cinsel temasla hakkı tanınan ve suç teşkil etmeyen kurumlar.Yani bilindik toplumun bildiği gizlisi saklısı olmayan yerler.

Böyle bile olsa bu insan ticareti, yada fuhuş kapsamına girmiyor diyorsun yani. Yada ben öyle anlamamalı mıyım?

Devlet eliyle ve yasal olması neyi değiştiyorsa?

Sitelerde Paylaş

Böyle bile olsa bu insan ticareti, yada fuhuş kapsamına girmiyor diyorsun yani. Yada ben öyle anlamamalı mıyım?

Devlet eliyle ve yasal olması neyi değiştiyorsa?

Tüm insanlar belli bir yeteneğini bedeninin bir işlevini ,estetiğini mesaisi süresince işverenine ticari bir değerle satar.Bunun cinsellik olması birşeyi değiştirmez.

Fuhuş ve zinada esas aile kurumunun yıpratılmamasıdır.Toplumun bundan rahatsız edilmemesidir.Genelevler bunun önüne geçen yapılar.

Sitelerde Paylaş

Biraz ekonomi mi okusam, liberalizm mi, ticaret hukuku mu?

Bu konuda bildiğin bir şey yok senin Bergüzar.

Ne senin var ne de burada yazan birçok teist ve ateistin. Sallayıp duruyorsunuz.

Para karşılığı hemen her etkinlik vergi üretir.

Ve vergi üreten para alışverişi her zaman yasal olmak zorundadır.

Çünkü devlet sizden bu alışverişin vergisini alacaktır.

Vergi toplamak için bazı ilişkileri yasallaştırmak zorundadır devlet.

Para karşılığı fuhuş, en basit bir deyimle, vergi kaçırmaktır ve illegaldir.

Dolayısıyla her ülkede yasaktır.

İsveç sadece vergi üretmek için bu yasağı uygulamaya koymuştur.

Bu uygulaması zor bir yasadır aslında. Takibi çok zordur.

Benim bildiğim bu tür para alışverişlerinin serbest olduğu bir ülke yok. Ama belki uzak doğu ve Afrika'da vardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...