Jump to content

Kuran işkenceye karşıdır(!)

Recommended Posts

Allah’a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası;

ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir.

Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır. -Maide 33

Ancaaak;

'Ancak, sizin onlara güç yetirmenizden önce tevbe edenler başka. Biliniz ki, şüphesiz Allah bağışlayandır, esirgeyendir.' -Maide 34

Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Diyanette bu ayeti şöyle açıklamış :

' Âyet-i kerimede “Allah’a ve Resûlüne karşı savaş ve yeryüzünde bozgunculuk” şeklinde ifade edilen suç, terör, yol kesme, kan dökme, eşkıyalık, yağmalama, masum insanları öldürme gibi toplumun huzur ve sükununu bozmaya yönelik eylemlerdir. Bu âyet, terör, eşkıyalık ve yağmalama gibi toplumun huzurunu bozan gayr-i meşru eylemlerin ne derece tehlikeli olduğuna işaret etmektedir. '

tarihinde CunupKenny tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

el ve ayakların çaprazlama kesilmesi bir deyimdir...

zalimin artık saldırı yapamayacak hale getirilmesi etkisizleştirilmesi anlamındadır...

kelepçeleyip derdest etmek te el ve ayakların çaprazlama kesilmesine bir örnektir...

yani böyledir benim tahminim...

Sitelerde Paylaş

zalimin artık saldırı yapamayacak hale getirilmesi etkisizleştirilmesi anlamındadır...

kelepçeleyip derdest etmek te el ve ayakların çaprazlama kesilmesine bir örnektir...

Amma salladın ha! Allah'ı iyice ifade özürlü yaptın, çıktın. Muhammed'in Allah'ı ne demiş, müritlerinden bazıları ne anlamış.

Ayetin hangi olay üzerine yazıldığı da aşağıda:

Maide-33. "Allah ve peygamberiyle savaşanların ve yeryüzünde bozguncu­luğa uğraşanların cezası öldürülmek veya asılmak yahut çapraz olarak el ve ayaklan kesilmek ya da yerlerinden sürülmektir. Bu onlara dünyada bir rezilliktir. Onlara ahirette büyük azap vardır."

1- Ebû Nasr Âhmed b. Ubeydullah el-Mahfidî, Ebû Amr b. Necid'den, o Müslim'den, o Abdurrahman b. Hammad'dan, o Said b. Ebî Arube'den, o Katade'den, o da Enes'ten bize şu rivayette bulundu;

"Ukl ve Ureyne Kabilelerinden on kadar bir insan grubu Rasulullah (s.a.v.)'a gelerek:

"Ey Allah'ın Rasulü, biz davar sahibi kimselerdik. Tarlalarımız, ekinimiz yoktu. Bu yüzden Medine'nin havasını sağlığımıza elverişsiz bulduk" dediler. Rasulullah (s.a.v.) on­lara bir deve sürüsü ve bir çobanla Medine dışına çıkmalarını ve orada develerin sütlerin­den ve idrarlarından içerek tedavi olmalarını emir buyurdu. Bunlar, Harre denilen mıntı­kanın civarında bulunuyorlardı. Sıhhatlerine kavuşunca Rasulullah (s.a.v.)'ın çobanını kat­lettiler, develeri de sürüp götürdüler. Rasulullah (s.a.v.) peşlerinden adam gönderip on­ları getirtti. Ellerini ve ayaklarını kestirip gözlerini çıkarttırdı ve bunları ölünceye dek Harre'de bu halleri üzere öylece bırakıldılar."

Katade dedi ki: "Bize zikrolunduğuna göre bu âyet bu eşkıya hakkında nazil ol­muştur."[32]

2- Yezîd İbni Habîb'ten, İbnu Cerîr anlattı. Abdülmelik îbni Mervân, Enes'e mektup yazdı ve Maide: 5/33 âyetinden sordu. Enes ona mukabil mektup yazdı ve bu âyetin, İslamdan dönen, çobanlan öldürüp, develeri götüren, Aranıyyîn hakkında indiğini haber verdi.

Bundan sonra Cerîr'den bunun benzerini anlattı.

Abdürrezzak, Ebu Hureyre'den bunun benzerini anlattı.

Sitelerde Paylaş

Allah'in sozleri cok yanlis anlasilmis gene.Tesadufe bak.Cunku hala elleri, kolalri capraz kesilenler var.Gecen 1400 yili saymiyorum bile.Isin garibi ayni cezayi firavunun uygulamasidir.O da tesaduf heralde.

Sitelerde Paylaş

İşte çifte standarttan kastım buydu.

Bir taraftan isyancılar için söylenmiş "Vurun" emrini alıp, bebelerin katledilmesi emriymiş gibi görüş belirtirken, diğer taraftan ellerini-ayaklarını çaprazlama kesin" apaçık emrini farklı anlamda bir deyim olarak sunmak.

Dersen ki "Ama o emirden sonra yapılmış bir katliam var."

Ben de sana Ridde Savaşlarındaki, Türklerin katledilmelerindeki hunharlıkları gösterir ve bu vahşetin ayetlerin eseri olduğunu söyleyebilirim.

Beyninin bir yanı zincirli ve o zincirden bir türlü kurtulamadığın için objektif olamıyorsun Kireç. Tahminleri bırak, hakikate bak!

Sitelerde Paylaş

Bayılıyorum böyle yorumlara...

Bir zamanlar birisi de "Memeleri yeni tomurcuklanmış huriler" için "Bununla kastedilen çeşitli meyvelerdir" demişti.

Ya biz fazla dumkofuz, anlayamıyoruz, ya da Arabın putu "Kur'an, siz anlayasınız diye apaçık indirilmiş bir kitaptır" derken koca bir yalan söylemiş.

Ha, bir ihtimal daha var; Arabın putu, demek istediğini anlatmaktan aciz, uyduruk bir yüce güç imiş...

Düşünsenize; salya sümük ağlayan adamın komiseri emrindeki Folis memurlarına, "Çapraz kesin şu adamın el ve ayaklarını!" diyormuş. Folis memurları da şıppadanak anlayıp adamın ellerine (ve dahi ayaklarına) vuruyormuş kelepçeyi.

Mizah diye ben buna derim işte...

Sitelerde Paylaş

onların dümen suyuna gidersen tamam allah bağışlıyor ya gitmezsen tam bir facia işkence başlıyor. bu nasıl bir deyim ki milyonlarca ve daha fazla insan bu ayetler yüzünden katledildi kesildi biçildi, hem bu kitap apaçık bir kitap hemde yok öyle dememiş böyle demiş deyimler kitabı değil bu kitap. milyarlarca insan şeriatla idare ediliyor halen kesilen eller ve kesilen kelleler çoçuk oyuncağımı bu olanlar, hayatlar gidiyor. Lütfen artık kılıfları atalım gözlükleri çıkartalım dünyaya alelade bakmayalım, birşeyleri görmek anlamak için bakalım.Esenkalın.

Sitelerde Paylaş

Haklısın sevgili kirec. Ben de deyim olduğunu düşünüyorum. Müslüman olmayanların el ve bacaklarını çaprazlama okşayın, sevin anlamına geliyor ayet.

-Canııım bak bozgunculuk yapma, hırsızlık etme, yirin senin ellerini bacaklarını kollarını ooooyhhhşşş. Bak çapraz çapraz seviyoruz seni tamam mı tatlişkom? Ha canımın içi, hadi aslanım.

Anlamındaki bir ifadeyi nasıl olur da böyle anlayabiliyorlar bilemedim.

Bir de şunlara savaş sonunda ganimet olarak cariyeleri alıp nikahlamadan s*kebilirsiniz deyiminin doğrusunu anlatmak lazım. Ben bu pis komünist, illüminati hayranı, masonik yapının piyonu olan ateistlere çok anlattım anlamadılar. Bir de sen dene.

Elleri ve kolları çaprazlama kesme anlamına gelen sevgilerimi ve saygılarımı sunarım.

Sitelerde Paylaş

o yerden sürülmeleridir.

O nerde yazıyor gösterebilecek var mı?

Yerden sürülmeleridir.

Yerden nasıl ve nereye sürebilirsiniz.

Çaprazlama nerde yazıyor

Ayrıca fesad ,ceza arapça kelimeler türkçe karşılığını bilen var mı

Çevirirseniz daha iyi anlayacağız mevzuyu

Sevgilerimle

Sitelerde Paylaş

o yerden sürülmeleridir.

O nerde yazıyor gösterebilecek var mı?

Yerden sürülmeleridir.

Yerden nasıl ve nereye sürebilirsiniz.

Çaprazlama nerde yazıyor

Ayrıca fesad ,ceza arapça kelimeler türkçe karşılığını bilen var mı

Çevirirseniz daha iyi anlayacağız mevzuyu

Sevgilerimle

İnnemâ cezâûllezîne yuhâribûnallâhe ve resûlehu ve yes’avne fil ardı fesâden en yukattelû ev yusallebû ev tukattaa eydîhim

ve erculuhum min hılâfin ev yunfev minel ardı, zâlike lehum hızyun fîd dunyâ ve lehum fîl âhırati azâbun azîm.

yunfev -- sürülme

hilafın -- aksine, tersine, çaprazına

fesaden -- fesat

Sitelerde Paylaş

hangisi gerçek islam (:

çaprazlama mı kesilecek el ve ayak,

yoksa bildiğin giyotin gibi bişeyle zınk diye mi kesilecek ?

neyi tartışıyoruz abilerim ablalarım ?

40 satır mı 40 katır mı ?

islam bir hoşgörü dini felan değildir..

"orda aslında allah, onu değil de şunu demek istemişti" <<< şeklinde

meal ve tefsir cambazlığı yapmaktan ne zaman vazgeçecek şu müminler ?

ayrıca bknz: deformist, kıvırgan ve hatta pek oryantal islam

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...