Jump to content

Eşcinsellik ve farklı kesimlerce homofobi

Recommended Posts

Aktif? Pasif? Hangi rolde oluyorsun?

Kadın korkusunun bilinçaltında olmadığından emin misin bir de...

Bir de kadın göğüsleri yağ değildir. Yağ dokusu herkeste az çok olur. Yağsız vücut olmaz. Yağ vücudun temel bileşenidir. Kadın göğüsleri bezdir, yağ değil.

O zaman o bezlere dokunmak beni iğrendiriyor deyim. :lol: Yani o göğsün şekli çekici gelmiyor bana işte. Ama biraz vücut çalışmış, sixpackli göğüs kaslarına sahip bir erkeği görünce içimde istem dışı cinsel dürtü çıkıyor. Siz heteroseksüel erkekler nasıl içinizde o kadın göğüslerini yalamak geçiyorsa benim içimdende o kaslı erkek göğsünü yalamak geliyor.

Aktif-pasif olayına gelince anal seksten hoşlanmıyorum. Anal seksten başka tatmin olma yöntemleride var. Şimdi onları buraya yazmam uygun olmaz. Kadın fobim yok. Hatta kadınların yanında erkeklere göre kendimi daha rahat hissederim. Mesela karşımda yakışıklı bir erkek varsa istem dışı biraz heyecanlanabilirim. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 363
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

demirefe'ye katılıyorum normal bir şey değil ve sadece din değil günümüzde de bunu normal olarak göstermek isteyenler var ben bir eşcinselim anormal olduğumu biliyorum ama böyle ciddi bir ayrıma gitmek istemiyorum çünkü diğer anormal heteroseksüellerden çok da farklı değilim...Eşcinseller normal insanlardan çok da farklı değiller normal insanlar da hasta olabiliyor çok çeşitli hastalıklar var hepsi müdehale bekliyor tabi kökten...

Sitelerde Paylaş

İnanılmaz ve olanaksız gelse de, erkeğin erkekten tahrik olduğu anlatımını doğru kabul etmek zorundayız. Buna neyin sebep olabileceğini psiyatristler belirler. Bana akıl almaz geliyor. Mutlaka bir nedeni olmalı. İtici, nefret edilen bir anne, uzun süre erkekler içinde kalmak, bir erkek yurdunda filan gibi, bir nedeni mutlaka vardır...

Ben bu konuda başka şey söylemeyeceğim.

Sitelerde Paylaş

demirefe bunu bu kadar inanılmaz bulmanız şaşılacak şey tamam anormal ama insan yapısı ve duygularını bilmeyen biri böyle konuşabilir tabiki de bir erkek çekici gelebilir bunun için erkek yurdunda kalmak vs de şart değil aksine kız yurdunda vs kalınırsa bu gibi sonuçlar doğar açıklama yapcam diye çuvallıyorsunuz kadınsı ve zayıf doğaya sahip erkeklerin bu şekilde hissetmesi kadar doğal bir şey olamaz...

Sitelerde Paylaş

Eşcinsellik hastalık değil yönelimdir"

Bakan Aliye Kavaf'ın başlattığı eşcinsellikle ilgili tartışmada bir açıklama da Türkiye Psikiyatri Derneği’nden geldi: Eşcinsellik biseksüellik ve heteroseksüellik gibi insanda tanımlanan üç yönelimden biridir.

İSTANBUL - "Devlet Bakanı Sayın Aliye Kavaf ile yapılan röportajda dile gelen “eşcinselliğin tedavi edilmesi gereken hastalık olduğu” şeklinde ifadesi ile ilgili düşüncelerimizi ve sonrasında başlayan tartışmalar ile ilgili bilimsel gerçekler ışığında hassasiyetimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz" denilen Türkiye Psikiyatri Derneği’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Eşcinsellik biseksüellik ve heteroseksüellik gibi insanda tanımlanan üç yönelimden biridir. Her şeyden önce bir hastalık değil yönelim farklılığıdır. Eşcinselliğin bir hastalık olduğu yaklaşımı 40 yıl önce terk edilmiş ve psikiyatrik hastalık tanı listelerinden çıkarılmıştır. Uluslararası ve ulusal hekim örgütlerince eşcinsellik heteroseksüellik gibi sağlıklı bir durum olarak kabul edilmektedir.

Yönelim bireylerin tercihleri ile oluşan bir durum değildir. Bu nedenle eşcinsellik bir cinsel tercih değildir. Kişinin iradesinden bağımsızdır. Cinsel gelişim sürecinde çoğunlukla ergenlikte birey tarafından fark edilir. Biyolojik ya da sosyal belirleyicileri ne olursa olsun yönelim kişi tarafından ya da tedavi ile değiştirilebilir bir durum değildir. Bununla birlikte bir çok toplumda eşcinsellik ile ilgili olumsuz yargılar, yanlış cinsel inanışlar bulunmaktadır. En yaygın olanlarından biri de eşcinselliğin hastalık olduğu yanlış inanışıdır. Olumsuz yargılar sonucunda toplumda ötekileştirme aracı olarak kullanılmakta, eşcinsel bireyler cinsel yönelimleri nedeniyle ayrımcılığa uğramaktadır. Demokrasi ve özgürlüklerin gelişmesi ile eşcinsel bireyler de çeşitli haklara kavuşmuşlardır. Ancak halen bir çok gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkede eşcinsellik gayri ahlaki kabul edilmekte, eşcinseller ağır sosyal ve hukuki baskılara maruz kalmaktadırlar. Bu açıdan eşcinsellerin yaşadığı ayrımcılıkla mücadele, insan haklarının gelişimi açısından ayrı bir öneme sahiptir.

Sayın Bakan tarafından yapılan açıklama bir çok yönden eleştiriye açıktır. Öncelikle açıklama bilimsel kabule aykırı bir ifadedir. Bunun dışında etik açıdan da sorunludur. Hastalık tanımlaması ilgili meslek örgütlerinin uzun bilimsel süreçler sonucunda vardıkları kabul gören tanı sınıflandırmaları ile yapılmaktadır. Bilimsel açıdan yetkin olmayan kişilerin uygun olmayan ortamlarda açıklamalarda bulunması kamuoyunun yanlış bilgilenmesine neden olacaktır. Diğer taraftan toplumun bir kesimini tedavi edilmesi gereken hasta grubu olarak tanımlanması bir insan hakkı ihlalidir."

Türkiye Psikiyatri Derneği Merkez Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan Doç. Dr. Doğan Yeşilbursa, Türkiye Psikiyatri Derneği Cinsellik ve Cinsel sorunlar Bilimsel Çalışma Birimi koordinatörü Dr. Ejder Akgün Yıldırım, İnsan Hakları ve Etik Bilimsel Çalışma Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Doğan Şahin ve Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) Yönetim Kurulu Adına Dr. Nesrin Yetkin'in imzasını taşıyan açıklamada, Bakan Aliye Kavaf'a bilimsel veriler ışığında yeni bir açıklama çağrısı da yapıldı ve şöyle denildi:

"Sonuç olarak eşcinsellik bir hastalık değil toplumun çoğunluğunu oluşturan heteroseksüellik gibi bir yönelimdir. Aksi yönde düşünce ancak kişisel inanış olabilir. Kişisel inanış toplum ile paylaşıldığı andan itibaren bazı sorumlulukları doğurmaktadır. Kamu görevlisi olan ve devlet erkini temsil eden bireylerin açıklamaları ise sonuçları açısından çok daha hassas bir zeminde değerlendirilmelidir. Ayrımcılığa uğradığı bilinen eşcinseller ile ilgili onların hasta oldukları şeklinde bir ifade sonuçları ciddi hak kayıplarına neden olabilecek uygulamaları doğurabilir.

Türkiye Psikiyatri Derneği olarak eşcinsellik ile ilgili yanlış, hak ihlallerini ve ayrımcılığı körükleyebilecek ifadelerden, bilgi kirliliğinden ve toplumda oluşan olumsuz yargılardan dolayı endişeliyiz. Bu durum yazılı basından elde edilen bir ifadeye dayandığından Sayın Bakan’ı olası yanlış anlamalara yol açmaması için bilimsel veriler ışığında yeni bir açıklama yapmaya ve bu yanlışlığı düzeltmeye davet ediyoruz."

http://www.ntvmsnbc.com/id/25067873/

Sitelerde Paylaş

ohohoh.. cehalet cehalet üzerine.. hala daha 30 yıl önceki eşcinsellik anlayışını koruyan insanlar var.. kimileri ileri gidip eşcinsellik evrime ters falan demiş.. canlının varoluşunu üreme üzerinden aldığımızda sorun ortaya çıkıyormuş.. niye eşcinseller anne veya baba olamıyorlar mı? genetik olarak çocuk sahibi olmaya engel mi teşkil ediyor eşcinsel olmak da evrimsel bi anomali diyoruz.. en az heteroseksüel ebeveynler kadar iyi oluyorlar hem de.. su götürmez artıları arasında çocuğun homofobiden bağımsız büyümesi gibi maddeler de var..

eşcinseller psikolojik rahatsızlıklara sahipmiş.. elbette olurlar.. henüz 50 yıl öncesine kadar ve hala daha günümüzde toplum tarafından hiç bir şekilde kabul görmemiş.. sürekli baskılarla mağruz kalmış.. hasta oldukları sanrısıyla sürekli ayrılmışlar.. şimdi bu adamlarda psikolojik rahatsız olmayacaksa kimde olacak..

eşcinselliğin altında sürekli yetiştirilme biçimi, kadın korkusu, bilinçaltı anormallikleri arayan demirefe rumuzlu üyenin görüşünü bundan önce benimsemiş Edmund Bergler adında bi psikoanalist vardı.. kendisi cemiyette oldukça tiye alınır.. eşcinsellerin hasta oldugunu söyledi durdu ama kimseyi inandıramadı.. demirefe nin "illa bilinçaltında bir problem yatıyordur" demesine benzer hareketleri yüzünden bir hastası tarafından "You kill every argument with this trick of referring to the unconscious" diye eleştirilmiştir.. bu oldukça zeki eleştirinin çevirisi "bilinaçtına gönderme yapma hilesi ile bütün argümanları öldürüyorsunuz" dur..

bir başkası kalkıp eşcinsellik ve pedofiliyi istatistiklere bakarak korelasyona sokmaya çalışmış.. pedofili hastalarının henüz vucutları ayırt edici şekilde gelişmemiş çocukları hedef almasının sebebi eşcinsel olması veya olmamasıyla alakalı değildir.. o kadın veya erkek vucuduna değil cocuk vucuduna duyulan şehveti anlatan bir "hastalıktır".. hastalık olmasının ve eşcinsellikten ayrılmasının sebebi rızası konusunda sağlıklı karar veremeyecek çocukları hedef almasıdır.. dolayısı ile aynı zamanda suçtur ve suç işlemek de mental rahatsızlığın göstergesidir.. bu tarz suçlamalar hıristiyanlığın doğumu sırasında yahudilere (bebeklere tecavüz edip yiyerek ibadet ettiklerini iddaa ediyorlardı) .. zamanında amerikada siyahlara (potansiyel tecavüzcü olarak görülmelerini sağlamıştı..) yapılmıştır.. ateist felsefenin akılcılığın ve mantığın üzerine kurulu bi forumda bunları söylemek çok talihsiz..

kaldı ki bu şekilde bir korelasyon sağlayıp eşcinsellerin "masum" olmadığını iddaa etmek aids virüsünü beyaz ırklardan daha çok taşıdıkları için siyah ırk mensuplarına "masum değiller" demekle aynıdır.. en basit manasıyla saçmalıktır..

Sitelerde Paylaş

sapkınlık içinde bulunulan toplumun genel kabulune aykırı olmaktır...

bu durumdan kurtulmak için ya toplum gibi olacaklar...

ya o toplumu terkedip kendilerini sapkınlıkla itham etmeyen bir başka yere gidecekler...

yahut o toplumu kendileri gibi olmaya ikna edecekler...

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

İnsanların eşcinselliğe bakış açılarını dinler ve ataerkil düzen etkiler. İnsanların allahı eçcinsellik sapıklıkdır diyor, kulundan farklı bir düşünce beklemek yalnış olur. Beni ataist yapan bir numaralı etken dinlerin eşcinsellige bakış açılarıdır. Unutulmamalıdırki şu dünyanın en garip(acı çeken) çocukları eçcinsellerdir. Binlerce yıldır bitip tükenmeyen bir çileleri vardır. Bu dünyada iki yüzlülük içinde yaşamak zorundadırlar. İnsanlar gündüz küfürler ederler gecede yatağına girmek için sıraya girerler. Yazısında arkadaş %8-10 arasında diye bir rakam vermiş. Bence bu rakam ılımlı bir rakam. Bunu nereden çıkardın diye sorarsanız her gece ayrı birileri var yatağımda, hepside kendini hetero sanıyorlar. Her gece başka birini yatağıma almak hoşuma gittiği için yazmıyorum. Sadece iki yüzlülükleri çıkarmak için yazıyorum. Zaten örümcek beyinlilerin yüzünden sex işciliği yapmak zorundayım.

Sitelerde Paylaş

İnsanların eşcinselliğe bakış açılarını dinler ve ataerkil düzen etkiler. İnsanların allahı eçcinsellik sapıklıkdır diyor, kulundan farklı bir düşünce beklemek yalnış olur. Beni ataist yapan bir numaralı etken dinlerin eşcinsellige bakış açılarıdır. Unutulmamalıdırki şu dünyanın en garip(acı çeken) çocukları eçcinsellerdir. Binlerce yıldır bitip tükenmeyen bir çileleri vardır. Bu dünyada iki yüzlülük içinde yaşamak zorundadırlar. İnsanlar gündüz küfürler ederler gecede yatağına girmek için sıraya girerler. Yazısında arkadaş %8-10 arasında diye bir rakam vermiş. Bence bu rakam ılımlı bir rakam. Bunu nereden çıkardın diye sorarsanız her gece ayrı birileri var yatağımda, hepside kendini hetero sanıyorlar. Her gece başka birini yatağıma almak hoşuma gittiği için yazmıyorum. Sadece iki yüzlülükleri çıkarmak için yazıyorum. Zaten örümcek beyinlilerin yüzünden sex işciliği yapmak zorundayım.

Hepsi de kendisine Müslüman diyor bunların değil mi? Hem cumaya namaza gider oruç tutarlar hem de açık açık zina yaparlar.

Bizim iş yerinde de böyle bir müşteri var. Namazı yetiştiremediği için bizim iş yerinde çocuk yuvasının olduğu yerde namaz kılar, aynı gece bizim iş yerinin saunasında kendisi gibi anadan doğma çıplak gezen başka müşterileri (bayan gey fark etmez) kendisine ayarlar arabasıyla eve götürür orda geceler. Çocukları var, evli ve elhamdürüllah müslüman.. Bir gün sonra saunaya geldiğinde bir de pis pis sırıtır.

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hepsi de kendisine Müslüman diyor bunların değil mi? Hem cumaya namaza gider oruç tutarlar hem de açık açık zina yaparlar.

Bizim iş yerinde de böyle bir müşteri var. Namazı yetiştiremediği için bizim iş yerinde çocuk yuvasının olduğu yerde namaz kılar, aynı gece bizim iş yerinin saunasında kendisi gibi anadan doğma çıplak gezen başka müşterileri (bayan gey fark etmez) kendisine ayarlar arabasıyla eve götürür orda geceler. Çocukları var, evli ve elhamdürüllah müslüman.. Bir gün sonra saunaya geldiğinde bir de pis pis sırıtır.

Sorun müslüman olmaları veya zina yapmaları degil. Homofobik davranmaları, iki yüzlülük yapmaları. Medeni bir insan beğenmiyorsa bile saygı göstermeyi bilmeli. Karşısındakinde bir insan olduğunu unutmamalı. Nasıl onlar inaçlarına saygı duyulmasını istiyorsa bizde fazlasını istemiyoruz. Sadece hakkımız olanı istiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Aslında bu toplumun ikiyüzlü ahlak anlayışı vicdanı olan herkesi isyan ettirir.Belki sizlere daha hoşgörülü yaklaşılsa düzgün bir hayatın olurdu irem.Ama bir şeyi anlamıyorum.Tv'de görüyoruz hep , gece yarısı yol kenarlarında yakalanıp taşkınlık yapan travestilerin yarattığı dehşeti.Tamam ,başka iş bulsalar yapmazlardı diyelim ama cinsel kimlikleri farklı diye mutlaka kadın kıyafetiyle dolaşmaları gerekmiyor ki.

Sitelerde Paylaş
Ensest ile eşcinsellik kıyaslanamaz. Ensest tüm dünyada, güçsüz olanı taciz/tecavüz etme biçiminde görülür. Oysa eşcinsellik karşılıklı rıza dahilinde yapılır ve sadece kendilerini ilgilendirir. APA'nın hastalık kategorisinden çıkarmasındaki temel kriter zaten budur.

"Rıza dahilinde ensest olmaz" mı diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Aslında bu toplumun ikiyüzlü ahlak anlayışı vicdanı olan herkesi isyan ettirir.Belki sizlere daha hoşgörülü yaklaşılsa düzgün bir hayatın olurdu irem.Ama bir şeyi anlamıyorum.Tv'de görüyoruz hep , gece yarısı yol kenarlarında yakalanıp taşkınlık yapan travestilerin yarattığı dehşeti.Tamam ,başka iş bulsalar yapmazlardı diyelim ama cinsel kimlikleri farklı diye mutlaka kadın kıyafetiyle dolaşmaları gerekmiyor ki.

Siz bizi sadece televizyonlardan gördüğünüz kadar tanıyorsunuz. Televizyonlarda iyi yönlerimiz degil, cinnet anlarımız yayınlanıyor sadece. Çok göz önünde olursak gençlerin escinsellige özeneceklerini sanıyorlar. :) HAklarımız için Taksimde yürüyoruz yüzlerce kişi, bir iki tane seyredilmeyen televizyon kanalı anca yayınlıyor. Ama bir arkadaşımın sinir kirizi tüm televizyonlarda gösteriliyor. Ama kimse bu kız bu hale neden geldi diye sormuyor.

En son sorunuza gelirsek escinselleri tek kategoriye ayırmak yalnış olur. Eşcinsel genel bir kavramdır. Eşcinselliğin içinde gaylik, lezbiyenlik, bisexsuallik, travesti ve transeksuallikde vardır. Travesti arkadaşlarım sex işciligi yapmak için kadın kıyafetleri giymezler. O kıyafetlerin içinde daha mutlu oldukları için, kendilerini daha kadın gibi hissettikleri için giyerler. Bu bir yönelimdir. Bir tercih degildir. Keşke şeçme gibi bir şansımız olsaydı ama malesef yok.

Sitelerde Paylaş

konuyu okumadan aklıma gelenleri yazıyorum , kadın eşcinselliği fazla önemsenmez çünkü döllemeyi yapan erkektir ki erkek üremeyi bi kenara bırakıp istediğini yapıcak olursa düşman kabileler nasıl çoğalıp sayıca üstün olucaklar.. günümüzde bu konuya yaklaşım ahlaksal oluyor ama bence zamanında tamamen nesneldi.

yinede gelecekte bence çoğunluk biseksüel olucak gibi gözüküyor.. değişim durmaz.. heteroseksüellik eski kafalılık sayılıcak ; bunun ilk örnekleri de ne yazıkki bu eski kafalılığın eziyetini, faşizmini, kırımını yaşamak zorunda kalmış olucaklar.

Sitelerde Paylaş

Burada eşcinselliği kadın eşcinselliği ile erkek eşcinselliği diye ayırmak gerekiyor.

Homofobi erkek eşcinselliğine oluşuyor dünyada, kadın eşcinselliğine değil.

Tepkiler bile değişiyor.

Bu durum da gösteriyor ki sorumlusu din ve dogmalardır.

Dinlerin sorumluluk payı çok yüksektir ewet ama kadın eşcinselliği veya erkek eşcinselliği diye ayırmak yalnış olur. Kaldıki bu kelimeleride ilk kez sizden duydum :) Ama sanırım demek istediğiniz şu. Lezbiyenler toplum tarafından hoş karşılanıyor. Hatta erkekler sevimli bile buluyor. Evet haklısın ama iş aile boyutuna geldiği zaman hiçde böle olmuyor. Kendi kızlarını escinsellikden kurtarmak için tecavuz ettittiren aileler var. Zorla evlendiriliyorlar. Düşensenize bir; Biyolojik kadınsınız ama ilginiz kendi cinsinize ve bir erkek gelip her gece sizin üstünüze çıkıyor. İnsanda yaşam isteği bile kalmaz.

Yani bana göre kadın eşcinselliği, erkek escinselliği diye ayırmak hatalı olur. Sonuçta hepimiz eziliyoruz. dışlanıyoruz. Yapmak ismediğimiz şeyler yapmak zorunda kalıyoruz. Sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalıyoruz. Yaşama hakkımız bile yok neredeyse.

Sitelerde Paylaş

Burada eşcinselliği kadın eşcinselliği ile erkek eşcinselliği diye ayırmak gerekiyor.

Homofobi erkek eşcinselliğine oluşuyor dünyada, kadın eşcinselliğine değil.

Tepkiler bile değişiyor.

Bu durum da gösteriyor ki sorumlusu din ve dogmalardır.

Neden gerekiyor ? Erkek gözüyle birisi digerinden daha estetik, üclü fanteziye daha yakin oldugu icin mi ? Ayrica din ve dogmalar sorumludur diyerek sorumluluktan kacmak cok kolay.. Din ve dogmanin baskin olmadigi toplum düzeninde de escinselleri dislayan ataerkilligi gözlemleyebilirsniz. Siz ateist oldugunuz icin baski gören, siddete maruz kalan, müslüman ülkelerde yasama ve özgürce fikrini söyleme hakkina sahip olmayan bir topluluksunuz. Sizler gibi siddete maruz kalan insanlari korumak yerine, onlari hastalikli güruh olarak görmek daha medeni toplum anlayisina özlemine ters düsmüyor mu ? Bakin ben de bu gibi durumlarda celiskiler görüyor ve cok rahatsiz oluyorum... Ateistlik yalnizca non tanricilik degildir. Dogmalara karsi cikarken birisi digerinden daha kabul edilebilir türünden fetvalar vermenin yeni dogmalar yaratmanin bir anlami yok. Ateizmi inceleyenlerde söyle bir sonuc cikarmislar. Disil ateistler zaten maskulin Tanri’ya giciklar. Eriller ise benden baska supermen yok kompleksi icinde hareket edenlerdir...

Sitelerde Paylaş

Dinlerin eşcinselliğe kötü gözle bakmasının nedeni ahlaksızlık olduğunu filan düşündüklerinden değil! Allaha asker yetiştirmeye yaramadığı için! Onlara kalsa bu yüzden korunmak da günahtır! Allaha asker yetiştirmeyeceksen ne diye cinsellik yaşıyorsun ki?

Cinselliğin nedeni, dincilerin kafalarının içindeki allahın kan dökecek, uğrunda savaşacak asker istemesidir. Kan kan kan, intikam! Bu allahın derdi gücü bu! Yatıp kalkıp kan, intikam, savaş sayıklıyor!

Kurban koyunların, sığırların kanları bu allahı kesmiyor! İnsan kanı olacak! İnsan kanının tadı bir başka!

Dinciler kafalarının içinde evcilleştirdik diye yutturdukları bir yırtıcı besliyorlar... Hatta yırtıcı demek yanlış bile! Yırtıcılar hayatta kalmaya çalışan ve doyunca durmasını bilen canlılardır. Bu, kanla beslenen, binlerce yıldır bir türlü ölmek bilmeyen bir vampir, bir zombi!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...