Jump to content

MÜSLÜMANLAR DAHA NE KADAR YANILIP EĞİP BÜKEREK KURTULMAYA ÇALIŞACAKSINIZ

Recommended Posts

• İleti 111
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

51 dakika önce, Sundance yazdı:

Bilim adamları da yoktan hücre var etme iddiasında değil zaten.

Şimdi bir tarafta bilim var: Cansızdan canlı üretiyor. Üstelik bunu herkes görebiliyor. İstenirse tekrar tekrar üretebiliyor. Üstelik nasıl ürettiğini de açıklıyor.

Bir tarafta Allah var: Çamurdan canlı ürettiği iddia ediliyor ama ne gören var, ne duyan var. Üstelik ne kadar istersen iste ne senin gözünün önünde, ne de tekrar bir şey üretebiliyor.

Teraziye koyup tartmaya değmez.

Allah yoktan varediyormuş!

Allah şu bilim adamlarının ürettiği cansızdan canlıyı üretsin önce.

üretiyor ya Tanrı cansızdan canlıyı 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

üretiyor ya Tanrı cansızdan canlıyı 

Nerede üretiyor? Öyle lafla olmaz, buyursun laboratuar ortamında, gözlem altında üretsin. Bilim adamları öyle üretiyor.

Yoksa lafla babam da üretir.

Bak üretti bile.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Sundance yazdı:

Nerede üretiyor? Öyle lafla olmaz, buyursun laboratuar ortamında, gözlem altında üretsin. Bilim adamları öyle üretiyor.

Yoksa lafla babam da üretir.

Bak üretti bile.

bilim adamlarının ürettiği bir şey gösterir misiniz teknolojik alet vs. değil hücre canlı vs. ?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

bilim adamlarının ürettiği bir şey gösterir misiniz teknolojik alet vs. değil hücre canlı vs. ?

Yukarıda linkini vermişler, bir link de ben atayım;

http://m.radikal.com.tr/hayat/umut_ve_korku_laboratuvarda_canli_ama_yapay_hucre_uretildi-998153

Ne yapmış adamlar?

Yapay DNA üretip istedikleri özellikte canlı üretmişler.

İşte ben de diyorum: Bilimin bunu ürettiğini görebiliyoruz da, iddia edildiği gibi Allah’ın ürettiğini nasıl göremiyoruz?

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, marechal1 said:

Aslında bir şey diyeceğim. Ben ne kadar kanıt ortaya sürsem siz inanmayacaksınız, siz ne kadar kanıt sürseniz ben yine inat etmeye devam edeceğim.

Sen tanrinin bir canli yarattigina dair hic bir kanit sunamazsin. Yok oyle bir kanit. Hayali varliklarin icraatlari da hayalidir. Bu hayali varliklarda birilerinin bilincli veya bilinsiz insani kandirmasi sonucu ortaya cikar. Bu bir tuttumu, nesiller boyu aktarilir. Aaa dinlerden bahsetmisim ya. 

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, marechal1 yazdı:

Aslında bir şey diyeceğim. Ben ne kadar kanıt ortaya sürsem siz inanmayacaksınız, siz ne kadar kanıt sürseniz ben yine inat etmeye devam edeceğim.

İşte anlamadığın kısım burası, senin kanıt sunduğun yok sunduğunu iddia edip zihinsel mastürbasyon yapıyorsun,

zaten din inanç işidir, kanıt getirmek dinin doğasına da ters zira, kanıt varsa bilirsin inanca gerek yoktur.

arapça kelimelerin tonla farklı anlama gelmelerinden faydalanıp zorlama yorumlarınla bilimsel gelişmeleri sahiplenmeye çalışmak kanıt değildir.

islamiyetin-gercekleri.png

Sitelerde Paylaş

Eğer Tanrı ezelden  beridir olmamış olsaydı sen ona Tanrı diyebilir miydin?

''Bu nasıl Tanrı yahu!!'' derdiniz çünkü aklımızdaki Tanrı tasfiri her şeyden nezih olan varlık demek. Her şeyden nezih ise tüm kusurlardan da uzaktır.  Sonradan olmadı, sonradan yok olmayacak da. Sonsuz bir yaşamı var. Tabii bu yaşam bir canlı yaşamı gibi değil. Her zaman vardı. Zaman yokken de. Evren ve madde yokken de, varken de vardı.

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, marechal1 yazdı:

''Bu nasıl Tanrı yahu!!'' derdiniz çünkü aklımızdaki Tanrı tasfiri her şeyden nezih olan varlık demek. Her şeyden nezih ise tüm kusurlardan da uzaktır.  Sonradan olmadı, sonradan yok olmayacak da. Sonsuz bir yaşamı var. Tabii bu yaşam bir canlı yaşamı gibi değil. Her zaman vardı. Zaman yokken de. Evren ve madde yokken de, varken de vardı.

Cennetin nerede oldugunu biliyor musun? Bu evrenin icinde bir yerlerde mi? Cinlerin meleklerin nerede yasadigini biliyor musun, bence bilmiyorsun.

Cinlerin tanriya ibadeti insanoglundan daha eski. Bu evrenden önce birseyler var demeye gelir bu. Hiclik diye bir sey bir dindarin agzina almamsi gereken bir kelimedir. Birseyler vardi. Tanri ve ona hizmet eden melekler ve cinler orada bir yerdeydiler.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, marechal1 said:

Eğer tanrıyı uyduranlar, tanrı ejderhaya benzer ağzından ateş çıkarır deseler, şimdi öyle kabul ederdin. Bazen öyle konuşuyorsunuz ki duyan zanneder ki tanrıyla dün akşam yemeği yemişsiniz. Müslümanlar her şeyi o kadar abartıyor ki botu çıkıyor yani. Mesela arkadaşım küçükken cemaatlerden birinin yurduna gidiyordu. Ölmüş adamı öyle bir anlatıyorlardı ki diyor yaşarken uçuyordu falan sanmaya başlamıştım dedi :D

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, fumes yazdı:

Eğer tanrıyı uyduranlar, tanrı ejderhaya benzer ağzından ateş çıkarır deseler, şimdi öyle kabul ederdin. Bazen öyle konuşuyorsunuz ki duyan zanneder ki tanrıyla dün akşam yemeği yemişsiniz. Müslümanlar her şeyi o kadar abartıyor ki botu çıkıyor yani. Mesela arkadaşım küçükken cemaatlerden birinin yurduna gidiyordu. Ölmüş adamı öyle bir anlatıyorlardı ki diyor yaşarken uçuyordu falan sanmaya başlamıştım dedi :D

Diğer arkadaşlar tanrı derken ne söylemek istiyor emin değilim fakat ben tanrı dediğimde nedenselliğin farkındalığındaki bir tür bilinçten bahsettiğimden eminim ve bu bilincin neden sonuç ilişkilerinin farkında olmasından öte aynı zamanda bu zincirde çok önemli bir düğümü oluşturur. Zaten tüm varlığı, canlıları ve düzen teşkil eden herhangi bir sistemi incelediğimizde bunun kendiliğinden olamayacağını bunun ardında bir bilincin olması gerektiğine yönelik şüpheler herkeste bulunuyor ancak "bu kesinlikle tanrıdır" yada "acaba bu tanrı olabilir mi?" gibi daha cesur cümleleri sadece cesur insanlar kurabilir. Bilim de elde ettiği bulgularda bu tür şüphelere düşecek kadar garip sonuçlar üretiyor. Özellikle kuantum fiziği bu gibi bilgilerle doludur. Gerçekte mutlak hiçliğin olamayacağını hep birlikte savunabiliriz. Çünkü tanrı bir meta olmasa da bir olgudur ve sadece onun olduğu bir anda buna hiçlik diyemeyeceğimiz doğru olabilir. Ayrıca sanırım günümüzde kimse zihinsel orgazm yapmanıza sebep olabilecek kadar basit bir tanrıya inanmıyordur. Bahsettiğim gibi tanrı dediğimizde var olan her şeyden sorumlu, nedenselliğin farkındalığında olan ve bu zinciri tümden değiştirmeye gücü yetebilecek metafizik bir olgudan bahsediyoruz. Sizler tanrıyı maddeleştirerek yada insanlaştırarak onu insanların gözünde küçültmeyi amaçlayarak bunları söylüyorsunuz. Ayrıca kimse bilimin tanrı olgusunu dikkate alıp araştırma yapmasını sağlamak için bilimsel bir tanrı tanımı yapmak zorunda değildir. Çünkü varlığı tüm nedenleriyle açıklayamıyorsan zihnimizde ikinci seçenek olarak birden ortaya çıkıveren bir olgu için hiç kimsenin bir tanım ortaya koyup onu açıklaması gerekmez.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
36 minutes ago, John_Ahmet said:

Bahsettiğim gibi tanrı dediğimizde var olan her şeyden sorumlu, nedenselliğin farkındalığında olan ve bu zinciri tümden değiştirmeye gücü yetebilecek metafizik bir olgudan bahsediyoruz. Sizler tanrıyı maddeleştirerek yada insanlaştırarak onu insanların gözünde küçültmeyi amaçlayarak bunları söylüyorsunuz.

Eee bundan sana ne? Tanrının bundan bir şikayeti yok sen neden hoplayıp zıplıyorsun? Bu senin tanrı dediğin zımbırtı kendini savunamıyor mu? Senin gibilerin savunmasına mı muhtaç?

Bu dinci kafalarda mantığın zerresi yok, hem her şeyden sorumlu, nedenselliğin farkında olan ve bu zinciri tümdem değiştirmeye gücü yetebilen bir varlık olarak tanımlıyorlar, sonra da bu varlığı küçültüyorsunuz diye zırlayıp duruyorlar. Madem tanrı dediğiniz bu deli saçması hayal mahsulü yaratık o kadar güçlü size ne oluyor ha? Kendi kendini savunmaya bile gücü yetmeyen, sizin gibi aptallardan medet uman kıçımın tanrısı!!!

Ayrıca böyle br tanrı tanımı yapmak insanın kendisinin bir kukladan farksız olduğunu idida etmekten başka bir şey değil. Madem bu tanrı dediğin paçavra her şeyden sorumlu, o zaman kücük çocuklara tecavüz edip vahşice öldüren sapıklardan da o sorumlu, koruması kollaması gereken küçük kızına defalarca tecavüz eden sapık babalardan da o sorumlu. Söyle bakalım, senin bu tanrı dediğin paçavra böyle bir olayı olayı tasarlamakla neyi amaçlıyor? Bir çeşit zihinsel orgazm mı bunu yaptırmak onun için?

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, sağduyu yazdı:

hem her şeyden sorumlu, nedenselliğin farkında olan ve bu zinciri tümdem değiştirmeye gücü yetebilen bir varlık olarak tanımlıyorlar

Ben gerçekten böyle mi söylemişim? Oradaki ayrıntıya dikkat etmeni istiyorum. Oku bir daha istersen. Ayrıca bilmediğim konular hakkında konuşmam. Tanrının olmadığını düşünmek o hain pedofillerin elinden bu küçük kızları kurtarabilir mi? Fakat tanrıya inanıyorsan bu olayın tamamen bu suçu işleyeni sınamak için oluşturulan bir ilizyon olabileceğini düşünebilirsin. Keşke gerçekte öyle olsa. Bunu bilmiyorum ama umarım bir gün öğreniriz. Gerçek nedir tam olarak bilemem ancak umarım en sonunda olan biten her şeyin anlamlı ve mantıklı bir açıklamasını öğrenebileceğimiz bir evrende yaşıyoruzdur ve gerçekten hepsinin anlamlı ve mantıklı bir açıklaması vardır. Bizim örneğini verdiğin bir olaydakine benzer bir durumda nasıl reaksiyon gösterdiğimize kadar her şeyin bizi sınamak ve tekamülümüze hizmet eden bir takım olaylar zinciri olmasından daha anlamlı bir hayatın nasıl olabileceğini bana açıklayabilir misin? Gerçekte tanrı kavramı olmadan da kişisel gelişimimizi ve ruhsal tekamülümüzü yükseltmenin daha doğru olacağını düşünüyorsanız neden bu kadar tanrı denildiğinde aklınız kıçınıza kaçıyor anlamak gerçekten çok zor.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, John_Ahmet said:

Ben gerçekten böyle mi söylemişim? Oradaki ayrıntıya dikkat etmeni istiyorum. Oku bir daha istersen. Ayrıcan bilmediğim konular hakkında konuşmam. Tanrının olmadığını düşünmek o hain pedofillerin elinden bu küçük kızları kurtarabilir mi? Fakat tanrıya inanıyorsan bu olayın tamamen bu suçu işleyeni sınamak için oluşturulan bir ilizyon olabileceğini düşünebilirsin. Keşke gerçekte öyle olsa. Bunu bilmiyorum ama umarım bir gün öğreniriz. Gerçek nedir tam olarak bilemem ancak umarım en sonunda olan biten her şeyin anlamlı ve mantıklı bir açıklamasını öğrenebileceğimiz bir evrende yaşıyoruzdur ve gerçekten hepsinin anlamlı ve mantıklı bir açıklaması vardır. Bizim örneğini verdiğin bir olaydakine benzer bir durumda nasıl reaksiyon gösterdiğimize kadar her şeyin bizi sınamak ve tekamülümüze hizmet eden bir takım olaylar zinciri olmasından daha anlamlı bir hayatın nasıl olabileceğini bana açıklayabilir misin? Gerçekte tanrı kavramı olmadan da kişisel gelişimimizi ve ruhsal tekamülümüzü yükseltmenin daha doğru olacağını düşünüyorsanız neden bu kadar tanrı denildiğinde aklınız kıçınıza kaçıyor anlamak gerçekten çok zor.

İllüzyon olarak düşünebilir mişim, hadi be, ben senin gibi kafamı kuma gömecek kadar aptal mıyım? Nasıl bir sapık bir insanı test etmek için bir pedofilinin küçük bir çocuğa tecavüz edip vahşice öldürdüğü bir senaryo hayal edebilir? Madem durumun böyle olduğunu düşünüyorsun, o zaman sınanacak başka bir sapık bulayım sana. O sapık da sana tecavüz edip sonra da acımasızca öldürsün. Bakalım bu illüzyon da hoşuna gidecek mi? Hem şikayet etmeye hakkın da yok, putun o sapığı sınamak için böyle bir şey yaptırıyor, sen sadece o sapığı test etmek için üretilmiş bir araçsın sadece. Nasıl, böyle bir alet olmak hoşuna gitti mi?

Bir sapığı küçük bir çocuğa tecavüz ettirip vahşice öldürten bir başka sapık put hayal etmek seni nasıl tekamül ettirecek? Tekamülden anladığın bu mu yani?

Sen şimdi bir sapığın küçük bir çocuğa tecavüz edip vahşice öldürten sapık bir tanrı hayal ediyorsun ya, düşün bakalım, böyle bir sapık sana neler yapar? Elinden kurtuluşun da yok, istediği gibi oynar seninle kedinin fare ile oynadığı gibi. Senin üzerinde ne illüzyonlar, ne senaryolar dener kendini tatmin etmek için. Küçük bir çocuğa bile merhamet duymayan bir sapık senin gibi bir mala neden merhamet duysun? Belki de tüm bu tanrı güzellemelerinin nedeni bu sapığın da seninle kedinin fare ile oynadığı gibi oynamaması için yalakalık yapma ihtiyacı duymandır. Aman şuna yalakalık yapayım da belki bana acır, bana dokunmaz diye düşünüyorsundur. yerinde olsam hiç umutlanmazdım, senin gibilere böyle bir tanrı yakışır.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, sağduyu yazdı:

sapık

Merak etme, endişe etiğin şey buysa içini ferah tut. Böyle psikopat pedofiller için hazırlıksız olduğumu düşünmeni ve her şeyi tanrıya havale edeceğimi düşünmeni istemiyorum. Senin aklına gelmeyecek daha bir çok senaryo üretebiliyorum. Böyle bir sapığa bilinen en iyi üç orgazm türünü de yaşatmadan ölmesine izin vermem. "White eyes orgasm, Shaking legs orgasm, Squirting orgasm". Bu üç orgazm türünü ona yaşatıp kıçında bir evren oluşturduğuma inanmasını sağlarım. Sen rahat ol bu saydığım üç şeyin de patenti bendedir.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Diğer arkadaşlar tanrı derken ne söylemek istiyor emin değilim fakat ben tanrı dediğimde nedenselliğin farkındalığındaki bir tür bilinçten bahsettiğimden eminim.......

Senin tanrini  (The Big Consciousness/ kisaca TBC diyebiliriz) test etmenin bir yolu yok , deneysel degil, gözlemsel degil. Birilerinin gözünün önünde saniyeler icinde büyüyen agaclar olmali. Bahsettigin tanri olsada olur olmasada olur gibi sanki, kitapsiz tanri. Onu anlatmanin kimseye faydasi yok bence.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...