Jump to content

Cemaatin AKP Operasyonu

Recommended Posts

• İleti 289
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnsanlar ne zaman doğru söylenin yanında yer alır ve ne zaman insanca davranışlara mazhar olunması amacında adım atar işte o zaman doğru söyleyen dokuz köyden kovulmak yerine o köylere davet edilmiş olur. Bu karşınızda ki bireylerin mevki ve makamları veya o kişilerin ırk,din,diline bakılmaksızın salt insan ve insan onuruna yakışır eylem ve söylemleri göz önünde bulndurulduğu vakit mutlak çözüm baki olur çünkü ''insan olabilmek insanlığın onurudur.'' Bu bağlamda öyle çok örnek vardır ki sadece bugün yaşananlar bile buna tek başına delildir. O delillerden en kuvvetlisi allah ile aldatmadır,

Yaşadığımız coğrafyada bir çoğumuz bu ve benzerleriyle karşılaşmışızdır, örneğin: Bir gün araba yıkatmak adına uğradığım yerde bir adam bana şöyle dedi; Ben bir gün bir evi boyamaya gitmiştim(boyacı). Evin sahibi bana selamunaleyküm demedi merhaba dedi ben de anladım ki adam müslüman değil sonra bana çok sıcak davrandı iyi bir insandı lakin ben hep uzak durdum bana çay yaptı ve ikram etti ben tabi ki kabul etmedim canımda çok istemesine rağmen red ettim çünkü adam kafirdi bana göre.

Evet yukarıda yaşadığım gerçektir ve bu coğrafyada yaşanmıştır öylesine buna benzer olaylara şahit oldum ki olay diyorum çünkü bu bence üstünde durulması ve düşünülmesi gereken en büyük olaydır içinde bulunduğumuz ortamın feryat eden infialidir. Bu analattıklarımın yalnız din değil ırk ayrımı, dil ayrımı açısından da buna benzer bir çok hadiseye rastladım hayatım boyunca, o nedenle aydın bireyler dediğim gibi ne zman bu örümcek beyinlilerin dilinden anlayacağı dilden konuşursa o zaman biz değil tüm dünya umutla yarınlara bakabilir.

Bu gün yolsuzluğa rağmen diğer yaptıklarını söylemeyeceğim akp nin salt yolsuzluğuna bile arka çıkanları soyutlamak ve dışlamak gerektiğini düşünmekteyim evet belki yalnız kalabiliriz ama doğrular adına kalınan yalnızlık en büyük erdemdir. Gerekirse akp ve aynı zihniyeti taşıyanları hayatımızdan çıkarmalıyız mevkisine bakmadan. Biz eminiz ki defalarca uyarmamıza rağmen bu insanlar uslanmayacaklardır biliyoruz bunu çünkü geçmişte uslanmadıklarından. O bakımdan içimiz müsterih olmalıdır ve bizim dışlama dediğimiz insanlık onurunu zedeleyenlere karşı dışlamadır, onların yaptığı gibi insanlığı zedeleyici de değildir yani; Etinle tehdit edip adam olmazsın bak haaa diyerek akli bali olamadan etini kesmeleri (bu vicdansızlar ortadoğu ve afrikada da kız çocuklarının da klitorisini hiç çekinmeden kesen aynı karanlık kafalardır), kara çarşaflı olmazsan namussuz olursun haaa ve yukarıda belirttiğim örnekte dini selam vermedi diye... örnekleri siz uzatabilirsiniz çünkü bu doğru diye yutturulan zalimliği hepimiz çok iyi biliyoruz.

Şu anlaşılmalıdır ki dinlerin yaratıcısı insanın ta kendisidir tıpkı ırkları ve dilleri yatrattığı gibi, ''evren benim ben de evrenim'' diyebilen herkes doğru yolu bulmuştur. O yüzden kurtuluşun yeni ayrışmalar yaratacak kavramlar yerine insanlık bilincinin varolmasının yegane temelinin hümanizm olduğunu belirtmek isterim. Hiç bir insan hümanist değilim diyemez ama ateist,deist,müslüman vb. değilim diyebilir. Hümanizm demek insanları tek çatı altında birleştirebilen yegane kavramdır hiç bir insan bundan kaçamaz çünkü insan olduğunu kabul etmemiş olur. Hümanist yani insan sevgisi ile dolu olanlar hayvanlara, bitkilere,böceklere de zarar veremezler, bilirler ki ben nasıl evren ile bütünsem o varlıkta benimle eşittir ''ben demek evren demek evren demek ben ve dünyada ki tüm canlılar demek''

Herkes, Atatürk' ün ateist mi yoksa laik bir müslüman mı olduğunu tartışır oysa Atatürk şu söylemleri ile en büyük hümanistti. Buna en büyük kanıtı aşağıda Kaynak yayınlarında yayınlanmıış ''ATATÜRK'ÜN SOVYETLER'LE GÖRÜŞMELERİ'' adlı kitabın 176 ve 177. sayfasında görebiliriz aynen aktarıyorum:

İşte bu nedenle MUSTAFA KEMAL ''sömürgecilik ve emperyalizmin yeryüzünden yok olacağını ve yerlerine milletler arasında hiç bir renk,din ve ırk farkı gözetmeyen yeni bir uyum ve işbirliği çağının hakim olacağını'' belirtir. Mustafa Kemal Surist görüşmesinde söylediği gibi, toplumun önüne demokratik devrimin ötesinde bir devrim davası koyar arasız devrimlerin birbirini izleyeceğini vurgular çağdaş uygarlığın önünde olmak da ancak devrimcilikte ısrarla mümkün olur.

''Bizim kafamızda ki akımı boğmadıkça başladığımız devrim bir an bile durmayacaktır. Bundan sonra da böyle olacaktır''

Görüldüğü gibi Mustafa Kemal bir gün tarihin duracağı gibi bir safsataya hiç bir zman saplanmaz Kemalist Devrim'den sonra ilerlenecek yeni bir aşamaya işaret eder ve insanlığın sınıfsız bir geleceğe ilerlediğini görür. Şevket Süreyye Aydemir'in ''Bir gün gerçekleşecek dünya vatandaşalığına inanırdı'' dediği Mustafa Kemal ''orduların büsbütün kaldırılması'' fikrini ''İnsancıl'' bulur ve ''Cihanda uygulandığını görmek cidden arzu edilir'' der büyük devrimciye göre dünya birliğe doğru yürümektedir.

''İnsanlar arasında sınıf, derece, ahlak, elbiese, dil, ölçü farkı gittikçe azalmaktadır tarih yaşamak kavgasının ırk din hars terbiye yabancılar arasında olduğunu gösterir birliğe doğru yürüyüş barışa doğru da demektir''

Mustafa Kemal'' Bütün insanlığın hristiyanlıktan,müslümanlıktan,budizmden vazgeçerek birleştirilmiş ve herkes için anlaşılacak hale konulmuş evrensel saf ve lekesiz bir dinin kuRulması için ''Birleşik Dünya Hükümeti'' kurulmasını hayal etmenin ''tatlı olduğunu'' söyler çünkü Musatafa Kemal, din anlayışları dışında bir insanlık değerine inanır''

Sitelerde Paylaş

cemaatin oyu ak partiyedir...

Peki bu hırsızlıklar yolsuzluklar seni hiç düşündürmüyor mu?

Tamam, sen Fethullahçıssındır, onu pek bi muhterem bulur yürekten seversin, biliyorum ama onun bu tavrı da alçakça değil mi sence?

Yani sen bütün bu olan biten içinde neredesin?

Hiç mi vicdanın sızlamıyor, hiç mi etik ahlak sormuyorsun?

Cemaatle AKP barışsa, her şey çözülmüş mü olacak, rahatlayacak mısın? Dert bu mudur senin için?

Sitelerde Paylaş

Ve benden yine başka bir sav!

AKP'nin ruhunda var: Kamuoyunu abuk-sabuk işlerle meşgul ederken, onlar bambaşka dolaplarla uğraşırlar.

Ve bir geceyarısı atağı ile yeni yasa maddeleri onaylanır. Biz de avanak gibi kalakalırız!

Bu sefer de merak ediyorum: Biz "avanaklar" bu tuzakla uğraşırken, AKP ve Gülen tarikatı şu an ne dolaplar çeviriyor?

Sitelerde Paylaş

Peki bu hırsızlıklar yolsuzluklar seni hiç düşündürmüyor mu?

Tamam, sen Fethullahçıssındır, onu pek bi muhterem bulur yürekten seversin, biliyorum ama onun bu tavrı da alçakça değil mi sence?

Yani sen bütün bu olan biten içinde neredesin?

Hiç mi vicdanın sızlamıyor, hiç mi etik ahlak sormuyorsun?

Cemaatle AKP barışsa, her şey çözülmüş mü olacak, rahatlayacak mısın? Dert bu mudur senin için?

Yolsuzluk temizlensin...

ve yine ak parti cemaat elele hayırlı hizmetlerine devam etsin...

Sitelerde Paylaş

Ben savcıların hepsinin cemaatçi öküz olduklarına inanmıyorum.

Bu mümkün değildir.

Bence çoğu cemaatçi değildir.

Ergenekon davasını yürütenlerin çoğunun cemaatçi olabileceğine de inanmıyorum.

Cemaatçileri abartıyoruz.

Bu durumda aynı amaca hizmet eden iki kesim savcı olduğunu düşünebiliriz.

Bazıları cemaatçi olabilir. Ama çoğunun bu hükümetin İslamcı politikasından ve hırsızlığından rahatsız olan dürüst savcılar olduğunu düşünüyorum.

Düşmanımın düşmanı dostumdur tümcesini hatırlarsak, farklı nedenlerle de olsa, aynı davaya inanan dürüst savcılarla cemaatçi savcılardan oluşan iki kesimin neden bir araya geldiklerini anlarız.

Sitelerde Paylaş

Üçkağıtçı, hırsız, sahtekar sağcı geçinen kendine muhafazakar diyen dinciler ile cemaatçi dediğimiz okumuş, bozulmamış, dürüst, orjinal kasabalı dindarı karıştırıyorsunuz.

Kamuda çok var öyle insanlar. Alevi kökenli insanlar bile var.

Nerden çıktı bunlar? Köyde kasabada tarıma dayalı ekonomi sağcı, ithalatçı üçkağıtçı dindarlar tarafından bozulunca mecburen okumak zorunda kaldılar.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Celelettin mevlene Konyada KERHANANIN önünden gecerken CERIBASI kadin diger OROPULARLA ellerinde güllele Celelin önünü keserler.Iceri konuk ederer SEYHI ulayi.

Mevlene taaaaaaa ilkindiden sonra cikar KERHANADAN.

Cikmasina cikarda Konya halkida kapida Celeli beklemektedir.

Celel adimini disari atar atmaz halk Celele yuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh,u ceker ve utanmadinmi KERHANAYA girmeye der.

ULU vede COH SULU dervüs söyle der.

Bu kadinlara sorsam siz nesiniz deye hepsi derki biz OROSPUYUZ ama size sorsam nesiniz deye ne oldugunuzu gizlersniz.

Celele göre OROSPULAR halktan daha dogrucu.

Acaba celel kendi kendine hic sordumu BEN NASIL BIR ADAMIM deye.

AKP ninde Mevleneye cok benzer yanlari vardir.

Elin gözündeki cöpü görürde,kedi seyindeki koskoca SIRIGI göremez.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Evet böyle.

Ne bok olduğunun anlaşılması için kullandığın dil, inandığın düşünce evrensel olmalı.

Dilimiz anlaşılır genel bir yerel dil, yabancı dilimiz evrensel, ırkımız humanizm, cinsiyetimiz ve dinimiz de kendimize olmalı.

Ondan sonra isteyen laz azeri bozması, fransızca, ispanyolca, budist, sufist, oryantalist, postmodern, eşcinsel, biseksüel, heteroseksüel ne istiyorsa gönlüne göre takılsın.

Yönetim şekline gelince de daha erken gibi. Evrilemedik daha.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet böyle.

Ne bok olduğunun anlaşılması için kullandığın dil, inandığın düşünce evrensel olmalı.

Dilimiz anlaşılır genel bir yerel dil, yabancı dilimiz evrensel, ırkımız humanizm, cinsiyetimiz ve dinimiz de kendimize olmalı.

Ondan sonra isteyen laz azeri bozması, fransızca, ispanyolca, budist, sufist, oryantalist, postmodern, eşcinsel, biseksüel, heteroseksüel ne istiyorsa gönlüne göre takılsın.

Yönetim şekline gelince de daha erken gibi. Evrilemedik daha.

Hain cematçilerin cahil olduğunu sanmıyorum sadece cehaleti kullanıyorlar

Fahişeler bile dinci tayfadan daha dürüst ve samimi

qItcW5m.jpg

Bence fahiseyi bu pisliklerle kıyaslamak fahiseye hakarettir

Bunlar daha çok lüx fahişelere ya da ruh fahiselerine benziyorlar

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...