Jump to content

kime kafa tutuyoruz?

Recommended Posts

• İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateizm yeri geldiğinde kendini kamufle etme sanatıdır, öküzün zıçtığı gibi heryerde Ateist olduğunu söylersen çivilerler adamı. Sen hangi gezegende yaşıyorsun?

Kamufle oldugunu itiraf ediyorsan bos yere kendine ateist deme kardesim kendini aldatiyorsun.Uyduruk dinlere inanan benim karsimda kamufle olup ezilip bükúlüp kamufle olacak...

...ve oluyorda.

Sitelerde Paylaş

cigi...

senin gibi biri...

ateist olsa adamı atesit olmaktan vazgeçirir...

dindar olsa allahtan...

Siz gercek ateistligi ona buna yaglanip el etek öperek ibadet etmeyi mi saniyorsunuz?

Galiba öyle.

Sitelerde Paylaş

Kamufle oldugunu itiraf ediyorsan bos yere kendine ateist deme kardesim kendini aldatiyorsun.Uyduruk dinlere inanan benim karsimda kamufle olup ezilip bükúlüp kamufle olacak...

...ve oluyorda.

Aynen öyle, sayın Kireçin söylediği gibi sizler dindar olsanız hergün adam kesersiniz, çünkü fanatiksiniz.

tarihinde BOSS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateizmin herhangi bir okulu yoktur.

Size göre ateizmin bir okulu yoktur tabii.

Öyle bir okul olsa bile farkında olacağınızı sanmıyorum.

Oysa burnunuzun dibinde bir sürü ateizm okulu var.

Bu forum bir okuldur. Ve siz istemeseniz ve beğenmeseniz de, bu okulun bir öğrencisisiniz.

Yaşam bir okuldur.

Günde beş kere rahatsız olarak işittiğiniz ezan anlayana bir okuldur.

Kurban bayramlarında kesilen kurbanlar, kılınan teravi namazları, açılan iftarlar birer okuldurlar.

Kur'an kursları akıl, mantık ve sağduyusu olanlar için okullardır.

İnsan okulda yapması gerekenleri olduğu gibi, yapmaması gerekenleri de öğrenir.

Ateizm kimsenin tekelinde değildir elbette.

Ama ateizm sizin sandığınız gibi başıbozuk, kaotik, rastgele, sevimsiz, ne idiğü belirsiz, içi boş bir eğilim de değildir.

İsteyen istediği gibi ateist olabilir. İnsan istediği herşey olabilir.

Ama bizim de onların içinden bazılarını kendi ateizmimize yakın olarak seçme hakkımız mahfuzdur.

Sitelerde Paylaş

Ahhhhhhhh ahhhhhhhhhh

Sevgili arkadaşlarım . Ülkemizin kötü gidişatı , insanların masallarla kandırılması ve bu acı tabloya rağmen bizlerin birşey yapamamasının faturasını birisine kesmek doğru değil. Buradaki ateistler de en az sizin kadar istekli ve azimli davranışlar sergileyip duruma göre hareket etmeyi yeğleyen kimselerdir . Ama sizler ateist şöyle olur , böyle olur diyerekten İslamcılara karşı yöneltmeyi beceremediğiniz okların sivri uçlarını bize batırmaya çalışıyorsunuz. Bilimin ışığı altında insanların aydınlanmasını isteyen bizler , en azından bize ne bile demeden toplumdaki değişimlerin öncülüğünü yapmak adına mücadele vermeye çalışıyoruz . Fakat gerek aile yapımız , gerek toplumsal yapımız mücadele alanını bile bize çok görürken ; bizlerin ateist , din düşmanı bir tavır sergileyerekten ulu orta yerlerde bu mücadeleyi organize olmadan yapmasıda faydasız ve zararlıdır. Sizler ise toplumuzun sorunlarını bizlere fatura etmekten başka birşey yapmıyor , anca bizi suçlayıp duruyorsunuz.

Bu mesnetsiz suçlamalarda ister istemez bizi kızdırıyor . Bizler de sizin gibi seküler bir yapıyı istesekde karşılığında bunları yapmayan kimselermiş gibi hedef tahtası oluyoruz.

Kendi adıma konuşmak istiyorum . Benim ailem ateist olduğumu bilse de , ailem dışında sınırlı sayıdaki kimseler ateist olduğumu bilirler . Gereksiz sorumluluk altına girerek bu savaşımı vermek demek ; dışlanmaktan öte can güvenliğinide kenara atmış bir kimse olarak yaftalanmak demektir . Bunu anlamamazlıktan gelip birbirinizi şakşaklayıp karşı tarafı sürekli suçlar konumda olmanız da gerçekten çok yanlış .

Bir de topu taca atmaktan başka birşey yaptığınızı görmüyorum . Allah yok ; ama dünya halen kötü . İnsanların ahlaksızlıklarını din kisvesiyle kamufle etmesini bile insanın kusurlarına vermekten ziyade tüm topu dinlere atma gafletine düşüyorsunuz . İnsanların ahlaksızlıklarını kapatmak ve kendilerini aklamak için maskelerin biteceğini düşme yanılgısına düşüyorsunuz.

Benim ilk amacım topluma kendimi kabullendirmektir . Ama sizin ise bu amacından ziyade dinlerin yok oluşuyla birlikte tüm dünyanın güllük gülistanlık olacağı yanlışına düştüğünüzü görüyorum . Önce kendimizi kabullendirmenin yollarını aramalıyız. Suçu bizlere atmadan önce yıllardır açık olan forumumuzda bu konunun neden icraata dökülemediğini sorgulamanız gerekmektedir . Bugüne dek forum yöneticileri bile bunu başarmada bir arpa yol katmetmişken buradaki userlere mesnetsiz suçlamalar yönlendirmektesiniz .

Yazık sizlere gerçekten . Hem de çok yazık .

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizler ne yapıyorsunuz ondan haber verin.

Anca laf , anca laf .

Senin gibilerin forumlarda yazip stres atip ego tatmini yapabilmeleri icin bu forumlari aciyoruz ayakta tutmaya calisiyoruz ve Türkiye Islam Hurma Cumhuriyetinin yönetimi ile cebellesiyoruz...

..buda yetmiyor ateistlerin esit hak ve özgürlüklere kavusabilmesi icin örgütlenme ugraslarina enerji sarfedip kafa patlatip zamanimizi ve paralarimizi harciyoruz.

Sen ne yapiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Evet aynen öyle. Biz fanatik değiliz ve fanatizme hiç sıcak bakmıyoruz.

Saman altından senin ulaşamadığın yüzbinlerin aklını alırız.

Fanatik olan sensin. Bunu göremiyor musun?

Birileri ateizme bir şey diyecek, yorum yapacak, kafandaki imaja zarar verecek diye ödün kopuyor, "ateizme dokunmayın" diye yaygaralar koparıyorsun.

Bol bol da duygu sömürüsü yapıyorsun.

"Ateizmi almayın elimden, ona dokunmayın.."

Ne diye atladın da o soytarı lafını üstüne alınıp sayfalarca aynı yalana devam etin mesela?

Ne diye durduk yerde, başlıkta kimsenin en küçük moderasyonu yokken, hiç kimse yönetici sıatıyla yazmamış ve bunu özllikle belirtmişken bel atı çalışma ihtiyacı duydun?

Acayip zayıf bir adamsın sen. Eve ekmek götüremediğimi (mesela) ve bu başarısızlığım nedeniyle fanatik bir ateist olduğumu söyleyebilecek kadar kirli bir akla sahipsin. Mesele eve ekmek götürüp götürmemek değil, senin parayla olan bu tuhaf ilişkin ve bunu başkaları üzerinden bel altı çalışarak yansıtman.

Sen de öyle bir ateistsin işte.

Türlü türlü ateist var...

Ağlamaya devam...

Allah sana daha çok para versin inşallah.

Sitelerde Paylaş

Senin gibilerin forumlarda yazip stres atip ego tatmini yapabilmeleri icin bu forumlari aciyoruz ayakta tutmaya calisiyoruz ve Türkiye Islam Hurma Cumhuriyetinin yönetimi ile cebellesiyoruz...

..buda yetmiyor ateistlerin esit hak ve özgürlüklere kavusabilmesi icin örgütlenme ugraslarina enerji sarfedip kafa patlatip zamanimizi ve paralarimizi harciyoruz.

Sen ne yapiyorsun?

:)

Birşey yapmak zorunda mıyım ?

Daha doğrusu ateist kimliğimde bunu yapmam şart mı ?

Bu soruları önce kendinize sorun .

Aynı şeyleri bizlerde yapıyor ve arzuluyoruz . Ama sizin gibi fanatiklerin , kültür yobazlarının da pek dindarlardan farkı olmadığını da rahatlıkla görebiliyorum .

Aynı cebelleşmeyi gücümüz yettiğince yapıyoruz . Tabi sizin gibi fanatikleri de eğiteceğiz . Yurt dışından milliyetçilik , vatanseverlik taslayanları da görüyoruz.

saygılar

Sitelerde Paylaş

Sanirsiniz ki bu cakma müslúman ateistler dinin dincilerin cemaatlerin tarikatlarin dinlere inananlarin olmadigi bir ülkede yasamaktalar...

...yoksa öyle oldugunu mu saniyorsunuz?

Düsúncelerinize bakilirsa öyle oldugunu sanmaktasiniz...

...rüyanizda ateist oldugunuzu görüyorsunuz haberiniz olsun.!

Uyanin uyanin uyanin.!!!

Sitelerde Paylaş

Aynı cebelleşmeyi gücümüz yettiğince yapıyoruz . Tabi sizin gibi fanatikleri de eğiteceğiz . Yurt dışından milliyetçilik , vatanseverlik taslayanları da görüyoruz.

Laf salatasindan ego tatmininden sallayip üfürmekten baska hic bir sey yapmiyorunuz...

...hic bir sey.

Hadi ordan!

Su yazdigin forum kimlerin sayesinde ve nasil ayakta duruyor biliyor musun he?

Sitelerde Paylaş

Size göre ateizmin bir okulu yoktur tabii.

Öyle bir okul olsa bile farkında olacağınızı sanmıyorum.

Oysa burnunuzun dibinde bir sürü ateizm okulu var.

Bu forum bir okuldur. Ve siz istemeseniz ve beğenmeseniz de, bu okulun bir öğrencisisiniz.

Yaşam bir okuldur.

Günde beş kere rahatsız olarak işittiğiniz ezan anlayana bir okuldur.

Kurban bayramlarında kesilen kurbanlar, kılınan teravi namazları, açılan iftarlar birer okuldurlar.

Kur'an kursları akıl, mantık ve sağduyusu olanlar için okullardır.

İnsan okulda yapması gerekenleri olduğu gibi, yapmaması gerekenleri de öğrenir.

Ateizm kimsenin tekelinde değildir elbette.

Ama ateizm sizin sandığınız gibi başıbozuk, kaotik, rastgele, sevimsiz, ne idiğü belirsiz, içi boş bir eğilim de değildir.

İsteyen istediği gibi ateist olabilir. İnsan istediği herşey olabilir.

Ama bizim de onların içinden bazılarını kendi ateizmimize yakın olarak seçme hakkımız mahfuzdur.

Bu forumda Ateistlerin birbirlerini eğitmeleri gerektiğini zaten biliyorum ve kesinlikle desteklenmesi gereken bir konu, sayın Hacı.

Fakat bunu zır cahil birilerinin üstlerine vazife etmelerinede karşı çıkarım. Hiç kimse çıkıpta Ateistlerin geneli soytarıdır diyemez, bu gücü kendinde hissedemez.

İnsan birbirinden öğrenmek isterse zaten öğrenir, ama birinin çıkıpda ben bilgeyim en iyisini ben bilirim hepinizin anasını avradını derse, işte orada kılıcımı çekerim.

Burada iki konu işleniyor ve bazı dübürzade arkadaşlar özellikle bu iki konuyu savunuyorlar.

Nedir bunlar?

1- Türkiyedeki Ateistler bizim tarafımızdan eğitilmeli ve bu eğitime karşı çıkanlar soytarıdır.

2- Türkiye Ateistleri kendini ifşa etmeli, Müslümanlarla fiziksel savaşa girmeli. Aksi halde onlar soytarıdır.

Ben, bu argümanları savunanlara fanatik diyorum.

İsterseniz dünden beridir bu iki maddeyi savunan heybetli bilge arkadaşların savunduklarını ele alalım ne dersiniz?

tarihinde BOSS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Laf salatasindan ego tatmininden sallayip üfürmekten baska hic bir sey yapmiyorunuz...

...hic bir sey.

Hadi ordan!

Farz etki yapmıyorum . Sen kimsin de bana gelmiş nerede ne yapacağım telkinini veriyorsun ?

Burada bizlerin de mutlaka katkısı vardır . Sizin de katkılarınız vardır . Kimsenin emeğini tekzip etmiyorum .

Fakat yeter artık ! Haddini de çokca aşıp saçmalıyorsun . Ben bir ateistim ve ateistliğimi kimsenin sorgulamasına da izin vermem.

Ne yapıyormuşum ? Sana neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!

Tek ortak paydamız ateist oluşumuzdur . Sanane benim ne yaptığımdan !!!

Ya da bu şekilde mi insanlara birşeyler yaptıracağını sanıyorsun.

Dinleri yok edince heryer güllik gülistanlık mı olacak sanıyrsun.

DİNLERLE DEĞİL , CEHALETLE SAVAŞILIR !!!!! Çünkü cahil adam her pisliği dinsiz olsa da yapabilir .

Cehaleti yok ettiğin vakit ise ne dinle savaşmak zorunda kalırsın , ne de kendini kabullendirme şansı ararsın.

İlginç varlıklarsınız. Geldiğimiz noktaya bir bakın . Çok sert konuşmak , yazmakta istemiyorum ama haddinizi halen aşmaktasın .

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İsterseniz dünden beridir bu iki maddeyi savunan heybetli bilge arkadaşların savunduklarını ele alalım ne dersiniz?

Out of context yapmadan, yani sıralarını bozmadan, bütün tartışmaları kronolojik olarak sıralayıp yorumlarsanız, ele alabilirsiniz.

Çoğu kere kimin neyi, nasıl savunduğunu anlamak başka türlü mümkün olmuyor.

Tabii tartışmaya bizzat başından beri katılıyorsanız, durumu daha iyi değerlendirebilirsiniz.

Ama üçüncü şahıslar için, yani tartışmaları yakından izlemeyenler için, karşılıklı suçlamaları doğru değerlendirmek çok zor.

Yanlış veya uygunsuz bir cümleniz karşı tarafın sizin aleyhinize dönmesi için yeterli bir neden olabilir.

Dolayısıyla karşı tarafı suçlamadan ve itham etmeden önce yazdıklarınızı bilmeniz gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Fanatik olan sensin. Bunu göremiyor musun?

Birileri ateizme bir şey diyecek, yorum yapacak, kafandaki imaja zarar verecek diye ödün kopuyor, "ateizme dokunmayın" diye yaygaralar koparıyorsun.

Bol bol da duygu sömürüsü yapıyorsun.

"Ateizmi almayın elimden, ona dokunmayın.."

Ne diye atladın da o soytarı lafını üstüne alınıp sayfalarca aynı yalana devam etin mesela?

Ne diye durduk yerde, başlıkta kimsenin en küçük moderasyonu yokken, hiç kimse yönetici sıatıyla yazmamış ve bunu özllikle belirtmişken bel atı çalışma ihtiyacı duydun?

Acayip zayıf bir adamsın sen. Eve ekmek götüremediğimi (mesela) ve bu başarısızlığım nedeniyle fanatik bir ateist olduğumu söyleyebilecek kadar kirli bir akla sahipsin. Mesele eve ekmek götürüp götürmemek değil, senin parayla olan bu tuhaf ilişkin ve bunu başkaları üzerinden bel altı çalışarak yansıtman.

Sen de öyle bir ateistsin işte.

Türlü türlü ateist var...

Ağlamaya devam...

Allah sana daha çok para versin inşallah.

Ateizmi elimden alacaksın diye çok korkuyorum çünkü tekelleştirmek istiyorsunuz.

Artık ateist olmak isteyen gelip sizden izin almalı, olmadı bir kaç tanede şahit getirtin İslamdaki gibi, birde slogan bulursunuz "Ateistden başka ateist yoktur, IFeelGood da onun mal sahibir" diye.

Bir ateistin nasıl ateist olması gerektiğine karar veriyorsunuz. Cesarete bak...

Evine ekmek götüremeyen Ateisti ne yapım ben? bunu neden duygu sömürüsü olarak algıladınız ilginç.

Aç aç dolaşan kendine bir hayrı olmayan fanatik bir Ateist sizce dahamı özgür?

Bırakın bu laflarıda yukarıdaki sorduğum onlarca sorumun hiç birini cevaplamadınız, onları cevaplayın.

Mesala, Ateistleri eğitmek için herhangi bir akademik ehliyete sahipmisiniz, bu gücü nereden alıyorsunuz?

Lütfen alakasız suçlamalar yapmak yerine sorularıma cevap verin, yada susun!

Sitelerde Paylaş

...hic bir sey.

Hadi ordan!

Senin samimiyetine inanmıyorum, bu başlıktaki söylediklerinin hiç birinde en ufak samimiyet göremiyorum. Nedenmi?

Dün akşam Türkiyedeki Ateislere soytarı dediğin için hata yaptığının farkına varıp özür diledin ve akabinde halen ilk mesajındaki soytarı iddialarını devam ettiririyorsun.

Oysa ben şahsen özrünü gördükten sonra sadece seni destekleyen sayın IFeelGood arkadaşımızı eleştirmiştim.

Fakat sen bugün özrünü geri alıp aynı iddialarına devam ediyorsun.

Şimdi senin hangi konuda ne zaman samimi olduğunu nasıl anlayacağız?

Yoksa sana artık güvenmemelimiyiz?

Sitelerde Paylaş

wayy arkadaş . ben inandın kabul ettim . meğer gerçekten eğitiliyormuşuz . özellikle bu forumda . böyle ibretlik yazıları görüpte eğitim almamak elde değil . bu nasıl iştir . görüp görebileceğim , duyup duyabileceğim herşeyi burda öğrendim . hala neden inkar ediyorsunuz ? bu ibretlik yazıları okuyup hala inkar mı ediyorsunuz yoksa ??

Alemsiniz vallaha . Selamın aleyküm diyen soytarı ateist . şöyle yapan bilmem ne ateist . böyle diyen bilmem nerenin ateisti .

Sizleri bu günün sürprizi seçtim . gerçekten beni eğittiniz . sizi tebrik ediyorum . sayenizde bir ateistin aptal teist derecesinde nasıl saçmaladığını da bana göstermiş olduğunuz için size minnet duyuyorum .

şunu içtenlikle söyleyebilirim ki geldiğiniz nokta çok acıklı ve tiksindirici olmaya başladı . sizsözde aydın kişilersiniz . sözde bilim tek referansınız olmalı . sözde söylediğiniz her sözün mantıklı bir dayanağı olmalı .

ama sizden bu söylenen saçmalıkları bir mantıklı sebebe bağlanması istendiğinde neden sürekli saçmalayıp duruyorsunuz ?? dönün de bir yazılarınıza bakın . nurcular bile tabiki haklı olarak sizlerle alay eder oldu .

bakın bu forumda teistlerin alaya alma çabalarını hep görmezden gelmişimdir çünkü herzaman seviyesizce ve aptalca bir çaba olarak görmüşümdür . ama bu sefer ki alaya alma gayet yerinde ve mantıklı olduğu için dikkate alıyorum .

son olarak şunuda ekleyeyim .

eğer ateizm denen şey varsa ve bu sizin gibilere verilen bir isim ise , boşuna ben ve benim gibi düşünen insanlara şöyle böyle ateist yakıştırmalarına sakın girişmeyin . çünkü ateizm sizin tanımladığınız şekilde ise ben ateist değilim . diğer arkadaşlardan da bu saçmalıklara ayak uydurup daha fazla seviyenin düşmesine katkıda bulunmamalarını ve aynı yaklaşımı sergilemelerini bekliyorum .

ve eğer bu tür seviyesizliklere devam edilecekse size orgazm olmanız için bir adres vermeyi düşünüyorum . umarım orada zevkin doruğuna ulaşabilir ve tatmin olabilirsiniz .

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...