Jump to content

kime kafa tutuyoruz?

Recommended Posts

Farz etki yapmıyorum . Sen kimsin de bana gelmiş nerede ne yapacağım telkinini veriyorsun ?

Burada bizlerin de mutlaka katkısı vardır . Sizin de katkılarınız vardır . Kimsenin emeğini tekzip etmiyorum .

Fakat yeter artık ! Haddini de çokca aşıp saçmalıyorsun . Ben bir ateistim ve ateistliğimi kimsenin sorgulamasına da izin vermem.

Ne yapıyormuşum ? Sana neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!

Tek ortak paydamız ateist oluşumuzdur . Sanane benim ne yaptığımdan !!!

Ya da bu şekilde mi insanlara birşeyler yaptıracağını sanıyorsun.

Dinleri yok edince heryer güllik gülistanlık mı olacak sanıyrsun.

DİNLERLE DEĞİL , CEHALETLE SAVAŞILIR !!!!! Çünkü cahil adam her pisliği dinsiz olsa da yapabilir .

Cehaleti yok ettiğin vakit ise ne dinle savaşmak zorunda kalırsın , ne de kendini kabullendirme şansı ararsın.

İlginç varlıklarsınız. Geldiğimiz noktaya bir bakın . Çok sert konuşmak , yazmakta istemiyorum ama haddinizi halen aşmaktasın .

Senin ne yapacagini söylemiyorum yazvrucugum.Fazla hoplayip sicrama ayaklarini burkarsin.Diyorum ki su forumlarda oynayip artistlik yaptigin rol kesmen ego tatmini yapabilmen, begenmedigin yurt disinda yasayan ateistler sayesinde oluyor...

...anladin mi?

Anlamadiysan bir daha yazayim he...

Yukarda ki alintida olan yazilara baktigimda senin gercekten bir sanalda oyun oynayan bir artist oldugunu algiliyorum.Yavrucugum bunlar bana sökmez kiminle dans ettigini iyi bilmen gerekir.

Oyun oynayan yavrucuk eger dinleri yok etmek gibi bir amacin yoksa neden papagan gibi "ben ateistim ben ateistim" diye hoplayip zipliyorsun?

Otur oturdugun yerde sütünü ic kurabiyeni ye yavrucugum.!

Begenmedigin yurt disinda yasayan yurtsever ateistler olmasa bu forumda ve Bilimsel Felsefe de hoplayi ziplayip artistlik yapamazsin yavrucugum.

Anladin mi?

Hadi simdi bismillah de sütünü ic yat uyu...

...allah rahatlik versin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili Hacı,

Bu başlıkta -konuyla hiç ilgisi yokken- birdenbire insanların günlük yaşamlarında ateist olduklarını söyleyip söylememeye geldi konu. Bu konuda daha önce pekçok başlık açıldı, kimi arkadaşlar bunu nasıl yapabilecekleri konusunda diğer katılımcılardan fikirler istedi.

Çok yobaz bir yerde yaşan biri ateist olduğunu söylemek istemeyebilir. Orada yaşamak zorundadır, başka şansı yoktur ama kendini deşifre etmek çok tehlikelidir. Etmez. Haklıdır.

Yani bunun gibi istisnai özel durumlar yaşayan insanlar var ve ben onları anlıyorum.

Bir de bu başlıkta konuşulduğu biçimiyle "kendini ifade etmekten kaçınma" durumunun kabul görmesi, normal bir davranış olarak empoze edilmesi vb. bir şey var.

Ben diyorum ki bu, biz ateistlerin İslam'ın dümen suyunda gitmeleri durumuna güzel bir örnek.

Kendini belirtmek ya da belirtmemek çok önemli değil. Aslında konu bu bile değil. Konu, bize sunulana, dayatılana, verilen alanın darlığına rıza göstermekten öte içselleştirmek.

Ve bu, ateist bir forumda yapılıyor. Ateistlere "bu normal bir şey, çıkarımız bazen bunu gerektiriyor ve biz iyisini, doğrusunu yapıyoruz" demek.. Bu konunun, tartışıldığı her yerde kişisel bir savaşa dönüştüğü ve bu tür savunmaların bir anlamda normalize edildiği, kabul gördüğü; daha da önemlisi, yukarıda belirttiğim gibi içselleştirildiği görülüyor.

İşte İslam'ın dümen suyunda dönmek dediğimiz şeye verilebilecek örneklerden biri bu.

Onlar kontrol eder, biz onlara göre pozisyon alırız. Başka türlü olabileceğini düşünemeyiz, alternatifler arayıp konuyu çözmeye ilişkin cesur adımlar atmayız.

Oysa beni kabul etmeyenle benim işim olmaz, zaten başka dünyaların insanlarıyızdır. Onların benim hayatımda yeri yok. Ailem ise bana kızacak olan, bir süre sonra alışacak ve kabul etmek zorunda kalacak. Başka yolu yok; edecekler ve bugüne kadar hep etmişlerdir. Etmiyorsa bile ben, bildiğim doğrularla tutarlı, içim rahat yaşamaya devam edeceğim. En büyük çıkar bu.

Ama biz başka türlüsünü düşünemiyoruz. Alışmadık çünkü. Bizi hep başkalarının inanç ve doğruları, asık suratları, duygusal tehdit ve şantajları kontrol etti. İslam ve ona dayalı ilkel ama arsız bilinç.

Biz sadece sızlanıp şikayet ettik. Mazlum duruşumuz bile İslam'dan kalıntı.

Sitelerde Paylaş

Senin samimiyetine inanmıyorum, bu başlıktaki söylediklerinin hiç birinde en ufak samimiyet göremiyorum. Nedenmi?

Dün akşam Türkiyedeki Ateislere soytarı dediğin için hata yaptığının farkına varıp özür diledin ve akabinde halen ilk mesajındaki soytarı iddialarını devam ettiririyorsun.

Oysa ben şahsen özrünü gördükten sonra sadece seni destekleyen sayın IFeelGood arkadaşımızı eleştirmiştim.

Fakat sen bugün özrünü geri alıp aynı iddialarına devam ediyorsun.

Şimdi senin hangi konuda ne zaman samimi olduğunu nasıl anlayacağız?

Yoksa sana artık güvenmemelimiyiz?

Ben ortaya yazdigim yazilari sahiplenip ciyaklayanlarin daha fazla incinmemelerini istemedigim icin özúr diledim ve diger yazimda neyin ne oldugunu ne icin ugrastigimi belirmistim.Sanirim okumamasin.Okumani öneririm.

Evet bu düsüncemden asla geri adim atmiyorum ve atmam...

...Türkiye'de yasayan ateistlerin geneli soytaridir.Ve en meshur soytari ateistleri desifre edebilecigimi yazdim.Fakat isterim ki bu soytarilar ister sanalda ister canli karsimda olsunlar ve onlari pacavraya cevirdikten sonra foseptik cukuruna atabileyim.

Sen ateist olmayi ne sandin?

Evcilik oyunu mu yoksa kakara kikiri mi, yoksa köseyi dönmek icin cirpinarak sanalda ateistcilik oynamak mi?

Gececeksin bunlari BOOS bana ateistligin ne oldugunu sen söyleyemezsin.!

1000 numara kücük gelirsin.

Sitelerde Paylaş

........

İsteyen istediği gibi ateist olabilir. İnsan istediği herşey olabilir.

Ama bizim de onların içinden bazılarını kendi ateizmimize yakın olarak seçme hakkımız mahfuzdur.

işte bu yorumu gördüğüm an benim bittiğim andır . evet hacı her an bize bir okuldur . tıpkı yukarıdaki gibi bir iletinin bana öğrettikleri ve düşündürdükleri gibi ...:o

Sitelerde Paylaş

Senin ne yapacagini söylemiyorum yazvrucugum.Fazla hoplayip sicrama ayaklarini burkarsin.Diyorum ki su forumlarda oynayip artistlik yaptigin rol kesmen ego tatmini yapabilmen, begenmedigin yurt disinda yasayan ateistler sayesinde oluyor...

...anladin mi?

Anlamadiysan bir daha yazayim he...

Yukarda ki alintida olan yazilara baktigimda senin gercekten bir sanalda oyun oynayan bir artist oldugunu algiliyorum.Yavrucugum bunlar bana sökmez kiminle dans ettigini iyi bilmen gerekir.

Oyun oynayan yavrucuk eger dinleri yok etmek gibi bir amacin yoksa neden papagan gibi "ben ateistim ben ateistim" diye hoplayip zipliyorsun?

Otur oturdugun yerde sütünü ic kurabiyeni ye yavrucugum.!

Begenmedigin yurt disinda yasayan yurtsever ateistler olmasa bu forumda ve Bilimsel Felsefe de hoplayi ziplayip artistlik yapamazsin yavrucugum.

Anladin mi?

Hadi simdi bismillah de sütünü ic yat uyu...

...allah rahatlik versin.

Everestin dediği gibi sizler bizi ateist olarak görmüyorsanız bizler değiliz .

Kiminle dans ettiğimi biliyorum . Fanatik bir ateist , kültür yobazı bir aydın ile konuştuğumun farkındayım.

Sizin İslam bilginizi yiyim ben . Ateistliğinizi seveyim . Ağzından girer burnundan çıkarım .

Forum kapansa bile umrumda değil yavrucuğum :)

Hadi bash bash !!

Ahhhhhhhh ahhhhhhhhhh

Sevgili arkadaşlarım . Ülkemizin kötü gidişatı , insanların masallarla kandırılması ve bu acı tabloya rağmen bizlerin birşey yapamamasının faturasını birisine kesmek doğru değil. Buradaki ateistler de en az sizin kadar istekli ve azimli davranışlar sergileyip duruma göre hareket etmeyi yeğleyen kimselerdir . Ama sizler ateist şöyle olur , böyle olur diyerekten İslamcılara karşı yöneltmeyi beceremediğiniz okların sivri uçlarını bize batırmaya çalışıyorsunuz. Bilimin ışığı altında insanların aydınlanmasını isteyen bizler , en azından bize ne bile demeden toplumdaki değişimlerin öncülüğünü yapmak adına mücadele vermeye çalışıyoruz . Fakat gerek aile yapımız , gerek toplumsal yapımız mücadele alanını bile bize çok görürken ; bizlerin ateist , din düşmanı bir tavır sergileyerekten ulu orta yerlerde bu mücadeleyi organize olmadan yapmasıda faydasız ve zararlıdır. Sizler ise toplumuzun sorunlarını bizlere fatura etmekten başka birşey yapmıyor , anca bizi suçlayıp duruyorsunuz.

Bu mesnetsiz suçlamalarda ister istemez bizi kızdırıyor . Bizler de sizin gibi seküler bir yapıyı istesekde karşılığında bunları yapmayan kimselermiş gibi hedef tahtası oluyoruz.

Kendi adıma konuşmak istiyorum . Benim ailem ateist olduğumu bilse de , ailem dışında sınırlı sayıdaki kimseler ateist olduğumu bilirler . Gereksiz sorumluluk altına girerek bu savaşımı vermek demek ; dışlanmaktan öte can güvenliğinide kenara atmış bir kimse olarak yaftalanmak demektir . Bunu anlamamazlıktan gelip birbirinizi şakşaklayıp karşı tarafı sürekli suçlar konumda olmanız da gerçekten çok yanlış .

Bir de topu taca atmaktan başka birşey yaptığınızı görmüyorum . Allah yok ; ama dünya halen kötü . İnsanların ahlaksızlıklarını din kisvesiyle kamufle etmesini bile insanın kusurlarına vermekten ziyade tüm topu dinlere atma gafletine düşüyorsunuz . İnsanların ahlaksızlıklarını kapatmak ve kendilerini aklamak için maskelerin biteceğini düşme yanılgısına düşüyorsunuz.

Benim ilk amacım topluma kendimi kabullendirmektir . Ama sizin ise bu amacından ziyade dinlerin yok oluşuyla birlikte tüm dünyanın güllük gülistanlık olacağı yanlışına düştüğünüzü görüyorum . Önce kendimizi kabullendirmenin yollarını aramalıyız. Suçu bizlere atmadan önce yıllardır açık olan forumumuzda bu konunun neden icraata dökülemediğini sorgulamanız gerekmektedir . Bugüne dek forum yöneticileri bile bunu başarmada bir arpa yol katmetmişken buradaki userlere mesnetsiz suçlamalar yönlendirmektesiniz .

Yazık sizlere gerçekten . Hem de çok yazık .

Not : Cehaleti yok ettiğin vakit dünyanın daha yaşanabilir yer olacağını söylemek , böyle aptalca forumlara olan gereksinimin azalacağını belirtmek ; '' dinlerin yok olmamasını '' istemek değil , kendiliğinden zaten yok olacağını bilmektir sayın anlama özürlü arkadaşım.

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben ortaya yazdigim yazilari sahiplenip ciyaklayanlarin daha fazla incinmemelerini istemedigim icin özúr diledim ve diger yazimda neyin ne oldugunu ne icin ugrastigimi belirmistim.Sanirim okumamasin.Okumani öneririm.

Evet bu düsüncemden asla geri adim atmiyorum ve atmam...

...Türkiye'de yasayan ateistlerin geneli soytaridir.Ve en meshur soytari ateistleri desifre edebilecigimi yazdim.Fakat isterim ki bu soytarilar ister sanalda ister canli karsimda olsunlar ve onlari pacavraya cevirdikten sonra foseptik cukuruna atabileyim.

Sen ateist olmayi ne sandin?

Evcilik oyunu mu yoksa kakara kikiri mi, yoksa köseyi dönmek icin cirpinarak sanalda ateistcilik oynamak mi?

Gececeksin bunlari BOOS bana ateistligin ne oldugunu sen söyleyemezsin.!

1000 numara kücük gelirsin.

Ateizme gerekli tanımlama bu başlıkta Ateizm nedir? detayları ile yazıyor.

Sen fanatik bir Ateistsin, Fanatizm nedir bu linkten öğrenebilirsin.

Bu başlıkta artık yazmama gerek yoktur, çünkü gerekli cevaplar verildi, halen Ateistleri soytarı olarak görmen senin ve imanlıların görüşüdür. Senin dincilerden "fanatizm olarak" bir farkın olmadığına göre söyleyecek pek bir laf kalmıyor.

Saygılar

tarihinde BOSS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Hacı,

Bu başlıkta -konuyla hiç ilgisi yokken- birdenbire insanların günlük yaşamlarında ateist olduklarını söyleyip söylememeye geldi konu. Bu konuda daha önce pekçok başlık açıldı, kimi arkadaşlar bunu nasıl yapabilecekleri konusunda diğer katılımcılardan fikirler istedi.

Çok yobaz bir yerde yaşan biri ateist olduğunu söylemek istemeyebilir. Orada yaşamak zorundadır, başka şansı yoktur ama kendini deşifre etmek çok tehlikelidir. Etmez. Haklıdır.

Yani bunun gibi istisnai özel durumlar yaşayan insanlar var ve ben onları anlıyorum.

Bir de bu başlıkta konuşulduğu biçimiyle "kendini ifade etmekten kaçınma" durumunun kabul görmesi, normal bir davranış olarak empoze edilmesi vb. bir şey var.

Ben diyorum ki bu, biz ateistlerin İslam'ın dümen suyunda gitmeleri durumuna güzel bir örnek.

Kendini belirtmek ya da belirtmemek çok önemli değil. Aslında konu bu bile değil. Konu, bize sunulana, dayatılana, verilen alanın darlığına rıza göstermekten öte içselleştirmek.

Ve bu, ateist bir forumda yapılıyor. Ateistlere "bu normal bir şey, çıkarımız bazen bunu gerektiriyor ve biz iyisini, doğrusunu yapıyoruz" demek.. Bu konunun, tartışıldığı her yerde kişisel bir savaşa dönüştüğü ve bu tür savunmaların bir anlamda normalize edildiği, kabul gördüğü; daha da önemlisi, yukarıda belirttiğim gibi içselleştirildiği görülüyor.

İşte İslam'ın dümen suyunda dönmek dediğimiz şeye verilebilecek örneklerden biri bu.

Onlar kontrol eder, biz onlara göre pozisyon alırız. Başka türlü olabileceğini düşünemeyiz, alternatifler arayıp konuyu çözmeye ilişkin cesur adımlar atmayız.

Oysa beni kabul etmeyenle benim işim olmaz, zaten başka dünyaların insanlarıyızdır. Onların benim hayatımda yeri yok. Ailem ise bana kızacak olan, bir süre sonra alışacak ve kabul etmek zorunda kalacak. Başka yolu yok; edecekler ve bugüne kadar hep etmişlerdir. Etmiyorsa bile ben, bildiğim doğrularla tutarlı, içim rahat yaşamaya devam edeceğim. En büyük çıkar bu.

Ama biz başka türlüsünü düşünemiyoruz. Alışmadık çünkü. Bizi hep başkalarının inanç ve doğruları, asık suratları, duygusal tehdit ve şantajları kontrol etti. İslam ve ona dayalı ilkel ama arsız bilinç.

Biz sadece sızlanıp şikayet ettik. Mazlum duruşumuz bile İslam'dan kalıntı.

Aslında bunun Ateistforum'da yapılması, içselleştirmeden daha başka ve çok tavizkar bir yaklaşımdır.

İslam'a bu forumnda bu şekilde taviz verilmez.

Biz günlük yaşamda da verilmesine karşıyız. Verilirse adı İslam'ın dümen suyunda gitmek olur.

Üstelik burası ateistforum....

Bu forumda bu yaklaşım İslam'ın dümen suyunda gitmekten daha fazla bir anlam taşır.

O anlamın ne olduğunu bilmiyorum. Pek hoş değil ama..Ateistlere hiç yakışmıyor.

Sitelerde Paylaş

Everestin dediği gibi sizler bizi ateist olarak görmüyorsanız bizler değiliz .

Kiminle dans ettiğimi biliyorum . Fanatik bir ateist , kültür yobazı bir aydın ile konuştuğumun farkındayım.

Sizin İslam bilginizi yiyim ben . Ateistliğinizi seveyim . Ağzından girer burnundan çıkarım .

Forum kapansa bile umrumda değil yavrucuğum :)

Hadi bash bash !!

Tabi ateist degilsin ne sandin?

Sadece forumlarda klavyenin arkasinda ateistsin baska hic yerde degil yavrucugum.Nasil biliyorum diye biraz kafani calistir oyun oynamayi rol kesmeyi birak artik.

Simdiye kadar kimseye hakaret küfür ettigimi kimse görmemistir.Müslümanlar gibi macam yemiyince camur iftira atmaya yeltenme...

Hadi agzimdan girip burnumdan cikmayi dene bakalim nasil yapacaksin cok merak etmeye basladim.

..................

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Halen yüzsüzlüğünden yazıyorsun :)

Daha yazdıklarımı anlayamayacak kapasitede olduğunu gösteriyosunr ve halen rezil rüsva olduğunun farkına varamıyorsun

Dinlerle savaşmamalıyız felan fistan diyerekten çeşit çeşit anlamlar çıkarıyorsun .

İlginçsin . Bir o kadar da yüzsüz ve fanatiksin.

Zaten herşey kabak gibi ortada olduğuna göre seninle daha fazla münakaşa etmenin de lüzumu yok.

Umarım bu fanatizmini bir kenara atarsın. Sonuçta fanatik bir müslüman kadar tehlikelisin.

.............

İyi uykular :)

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aslında hiç gerek yok bu tür tartışmalara . tamam sizin bir kabınız var . tamam ateizme akışkan bir madde olarak bakıyor kabınıza uymasını istiyorsunuz . tamam ateistlerinde bu kaba uymasını istiyorsunuz .

ama gelin görün ki ateizm sıvı bir madde değildir . ateizm katı bir maddedir . ve sadece bir halde bulunur . oda dogmaların yokluğudur .

bunu dışında ateizme yüklediğiniz tüm haller sizin dogmalarınız olur çıkar . e ateizmde dogmaların reddi olduğuna göre . bu duruda yüklemeye çalıştığınız tüm haller sizi çelişkiye sürükleyip ateizmin reddine götürüyorsa bir düşünün bakalım . sorun nerede ?

Sitelerde Paylaş

75-79 yıllarında okulda, işte, mahallede, cafelerde her yerde aslanlar gibi hiç çekinmeden gericilerle tartışır, ateizmi savunurduk.

Sıkı mıydı birisi çıksın da ters bir laf etsin, tehdit etsin.

Ama Dev-Genç'liydik.

Biz onlardan değil, onlar bizden korkardı.

Ne günlere geldik.

Bugün uygun ortamlarda yine konuşsam da, pante olarak konuşmam.

Reelde pante olarak ortaya çıkmam.

Çünkü o yıllardaki gibi koruyucu bir Dev-Genç'imiz yok.

Şimdi biz çekinir olduk.

Bu da 12 Eylül'ün sahte Kemalistleri sayesindedir.

Beğenmediğiniz solu ezip, gericileri palazlandırdılar.

Darbe yapmak yerine fikir özgürlüğünü getirseler ve solun üzerine saldıkları çapulcuları geri çekselerdi, ortalık durulurdu.

Eserleri ortada.

Bugün okullarda Biyoloji derslerinde bile evrim teorisinden bahsedilemez duruma gelindi.

Sağ Kemalistler ise soldan medet bekler duruma düştüler.

Bu ortamda ateistlerden bir halt beklemek hayaldir.

Yine umut siyasettedir, siyasetin içindeki ateistlerde, non-teistlerdedir.

Ama liberal siyasetin değil, sol siyasetin içindekilerde.

Sitelerde Paylaş
Pante: Bu da 12 Eylül'ün sahte Kemalistleri sayesindedir.

Belki de Kemalizm'i sol sanışınızdandır bunca bölünme, başarısızlık ve sonuçsuzluk. Nasyonal Sosyalizm başka bir şeydir. Neyse yeri değil bura. Sadece bilginiz olsun diye not düşeyim.

Sitelerde Paylaş
Belki de Kemalizm'i sol sanışınızdandır bunca bölünme, başarısızlık ve sonuçsuzluk. Nasyonal Sosyalizm başka bir şeydir. Neyse yeri değil bura. Sadece bilginiz olsun diye not düşeyim.

O dönemde kimse Kemalizmi ya da ağzında Atatürk'ü sakız edenleri sol sanmamıştı Deizm.

Sanırım senin yaşın genç, o dönem hakkında bilgin yok ve günümüzün liboş takımından etkilendiğin belli oluyor.

Kemalizm'i nasyonal sosyalizmle eşleştiren biri, ne tarih biliyordur ne de siyaset.

Sitelerde Paylaş

Ben burada bazı açıklamalar yapmak zorundayım.Bu açıklamalar ufak hesaplar peşinde koşan kaş gözcü softlar içindir.

Kaş gözcü soft ifadesiyle kastım şekilden çok usule, resimden çok detaya ve de katı duruştan çok taviz ve hoşgörüyü benimseyen ateistlerdir.

Bunla herhangi bir kesimi hedef göstererek konuşmuyorum (dürüstçe söyleyeyim en çok hırlaşıp gürleştiğim insanların başında Hacı gelir ve ben bu sözümle onu bile hedef göstermiyorum, yani baştan bu tartışmadaki taraflar veya her zaman kavgaya tutuştuğum taraflar onları kastettiğimi düşünürlerse hataya düşerler)

Arkadaşlar bizler (her ne kadar kaş gözcü softlar algılayamasa da) aynı fiziksel özelliklere ve benzer iletişim veya beyin aktivitelerine sahip olmamıza rağmen dünyadaki diğer homo sapiens mensubu düşünebilen ve farkındalığının farkında olan canlılardan farklıyız.

Henüz evrim bilimi tam olarak insanların algılarını şekillendirme ve sınıflandırmaya geçmediğinden bu dediklerimi anlamıyor olabilirsiniz.

Ancak bizler bu ilkel insanlarla aynı türden değiliz.

Aramızda en azından 20-25 bin yıl fark var.

Bu ilkel tür kendi içinde her türlü düşünsel aktivite ve felsefeyi taklit edebildiğinden bizlere yakın gibi görünen aslında ilkel insan olan ancak taklit yeteneğiyle ufak bir yüzeysel modifikasyona uğramış taklit tür çıkartabiliyor (deist, agnostik, panteist, budist, vb gibi)

Bu taklit türlerin çıkarılması doğadaki taklit yapan canlıların stratejisiyle aynı. Yani kendisine amacı için fayda ve avantaj sağlama.

İlkel insan türü taklitçilikte o kadar başarılıdır ki, aslında kendisinin de bir nevi taklit ürün olduğunun farkında olmayan bir çok insanı da ateist adı altında bu çatal veren yeni türün (yani bizim) içimize sokabilmiştir.

Bu kendileirnin taklit olduğunu bilmeyen ürünler saf gerçeklik algısı içinde ilkel insanın yaptığı davranışları kopyalar.

Bunlar genelde insanların bilişsel ve düşünsel yeteneklerine yönelik sınıflandırma, iyi kötü, kaliteli kalitesiz gibi tanımlamalar ve de yine ilkel insanın mantığını üzerine inşa ettiği inanmak, şüphelenmek fiillerinden doğurtulan algılardan ibarettir.

Ateizmin evrensel empatiye dayalı ahlaktan ve de bilgiden başka ahlak anlayışı yoktur.

Bunun yanında ateizmin saf gerçeklik algısını korumak ve bu algıya zarar vermeye çalışan ilkel insan gruplarını sindirmek amaçlı travma yaratıcı ve de zarar verici faaliyetleri de vardır, olmalıdır!

Çünkü ilkel insan doğadan gelen bir iç güdüyle kendinden düşünsel ve algısal olarak üstün olan ve de akıl yoluyla başedemediği bu yeni türü (yani bizleri) yoketme peşindedir.

Açık açık diyorum.

Türümüz biyolojik değil.

Ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.

Bu yüzden bırakın bütün bu masalları da savaşınıza BİREYSEL bazda devam edin.

Birbirinize üniforma giydirmeyin.

Travma yaratın, silkeleyin ve gerekirse psikolojik darp edin.

Öyle ki karşı taraf tamamen ilkel benliğine dönsün.

Ve tüm bu ayırt edici özellikler gece forforun parladığı gibi parlasın.

Duvarlar kalınlaşsın.

Yaşam alanlarımız tapulansın.

Size doğru yanlış algısı dayatanlar bilin ki bunu size karşı bir silah olarak kullanıyordur.

Doğru olan akıldır

Yanlış olan hayaller

Hayalleri yokederken atılan çığlıklar da hayaldir.

Türünüze saygı duyun ve geleceğini teminat altına alın.

Çünkü bizim türümüzün dünyadan tamamen yok olması durumunda tekrar ortaya çıkması için dünyada en az 20-25 bin yıl geçmesi gerekiyor (o da eğer taşlar doğru olarak yerine oturtulursa)

Siz işte bu kadar değerlisiniz.

Sizin oluşmanız için 300 jenerasyon ilkel insanın kozalaklar gibi dökülmesi gerekiyor.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herkesin fikri kendi fikri, herkesin görüşü kendi görüşüdür. Hiç kimse fikirlerini karşısındakine dayatamaz. Bu mekanda farklı fikirler medeni bir çerçevede tartışılır ve tartışılmalıdır. Farklı düşünceler taşıyan benzer görüşteki kişilerin birbirlerini hırpalamaları yanlıştır. Bu yanlış tavırlar dışarıdan bakan bazılarının eline ciddi malzemeler vermektedir. Gün birlikte olunduğu mesajını verme günüdür. Zaman, ayrılıklarla, didişmelerle, kafa göz patlatmalarla harcanacak zaman değildir...

Sitelerde Paylaş

Halen yüzsüzlüğünden yazıyorsun :)

Daha yazdıklarımı anlayamayacak kapasitede olduğunu gösteriyosunr ve halen rezil rüsva olduğunun farkına varamıyorsun

Dinlerle savaşmamalıyız felan fistan diyerekten çeşit çeşit anlamlar çıkarıyorsun .

İlginçsin . Bir o kadar da yüzsüz ve fanatiksin.

Zaten herşey kabak gibi ortada olduğuna göre seninle daha fazla münakaşa etmenin de lüzumu yok.

Umarım bu fanatizmini bir kenara atarsın. Sonuçta fanatik bir müslüman kadar tehlikelisin.

.............

İyi uykular :)

Bakiyorum yavas yavas hakeretin dozunu arttirmaya baslamisin, iyi gidiyorsun arttirarak devme etmeni öneririm.

Türkiye'de yasayan soytari ateistlerin kral ve kraliceleri her gün her saat televiyonlarda boy gösterip soytariliklarini sergilemekteler.Izlemiyor musunuz?Elbette izliyorsunuz.Binbir kiliga giren soytarilari bir matahlarmis gibi göklere cikartiyorunuz.Onun icin soytarilar krallari ve kraliceleri.

Iste bunlar diger soytari ateistlerin özendikleri soytari ateist kral/kralice örnek modelleridir.

Fanatik oldugum bir kac iletide yazilmis, yanit vereyim.Fanatik degilim dos dogru dümdüz bir cizgide saga sola yalpa etmeden dikine yürüyen özgürlüklerinden haklarindan 1 mm. kimseye ödün vermeyen bir ateistim.

Kardesim bir ateist önce dürüst olur ici, dışı, dili farkli ateist olmaz.!

Ateist kendini aldatmaz...aldatilma kültürü ile büyümüs ve bu kültür yasadiginiz ülkede hala sürmekte olsa bile.!

Ateist dinciye, dine, cemaatlere, tarikatlara ve bunlarin mesuplarina yagcilik, yalakalik yapmaz.!

Ateist akilli, zeki, kurnaz ve güclü olmak zorundadir.Saman cöpünü andiran ateist olmaz.!

Idealist ateist, hak ve özgürlüklerin kazanilabilmesi icin baskalarindan kahramanlik beklemez.!

Durmadan dinler pompalandigi icin, ateist dinlerle ve bunlari pompaliyanlarla mücadele etmek zorundadir.!

Ateist özgürlügünün kisitlanmasina izin vermez, vermemelidir.!Hakkini kimseye yedirmez, kimsenin hakkini da yemez.!

Ateist korkak olmaz.!

Yazilari sahiplenip kim en fazla ciyakliyorsa yarasina dokunulmus demektir.Ciyak ciyak bagiracaniza özelestiri yapin dürüst olmaya calisin.

Bana kimse bu konuda oyun oynamaya kalkmasin, kimin hangi düsüncede olduklarini ve nasil yasadiklarini az cok biliyorum.

Sanki Türkiye'ye gidip gelmeyen Türkiye'yi bilmeyen birisiyim öyle mi?

Deve nereye giderse devedir ve bu hic degismez degismiyor.

Sitelerde Paylaş

Yukarida yazilan bir cuval ateist sampuani formülünü ancak dinlerin dincilerin, cemaatlerin tarikatlarin ve dinlerin pompalanmadiginin ölmadigi bir ülkede kullanabilirsiniz...

...eger öyle bir ülke yoksa felaket kepek yapar kasintidan kurtulamazsiniz.

Hele onun icin bu sampuani kullanan ateistler devamli kasinip duruyorlar...

...simdi anladim.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çünkü o yıllardaki gibi koruyucu bir Dev-Genç'imiz yok.

Şimdi biz çekinir olduk.

Bu da 12 Eylül'ün sahte Kemalistleri sayesindedir.

Darbe yapmak yerine fikir özgürlüğünü getirseler ve solun üzerine saldıkları çapulcuları geri çekselerdi, ortalık durulurdu.

Eserleri ortada.

Eh iste bunlari yazip genclerimize anlatmamiz lazim sevgili Pante.

Sahtekar Atatürkcüler bu memleketin icine etmistir.Sivilide askeride...

Su gelinen durum onlarin yüzünden olmustur.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...